10. 1. 2016 | Daniel Langer

Od tří bodů Bruslaře dělila minuta, nakonec se musí spokojit s jedním

35. (TV), neděle 10. 1. 2016
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK
M l. B o l. - V první třetině to dlouho vypadalo na návrat staré dobré Boleslavi z předvánočního období, hokejisté z města automobilů ale postupně začali ztrácet pevnou půdu pod nohama a Hradec do konce základní hrací doby zaslouženě vymazal dvoubrankové manko. Rozhodnutí musely přinést až samostatné nájezdy, v nichž neuspěl ani jeden domácí hokejista, Ihnačák naopak parádně vykoupal Růžičku a Mountfield tak odjíždí z Pojizeří veselejší. Bruslaři získali alespoň bod, ten má ale hodně hořkou pachuť.
Ml. Boleslav: M. Růžička – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Hyka, Klepiš, Lenc – Látal, Urban, Klimenta – Jarůšek, Musil, Pabiška (C) – Kubica, Hruška, Bárta
Hr. Králové: Kacetl – Čáp, K. Pilař, Jank, Pláněk, Vasíček, Dietz, Hronek – Dej, Kukumberg, Kudrna (C) – Courchaine, Knotek, Nedvídek – Červený, Ihnačák, Honejsek – Kopta, R. Pilař, Berger
Branky a nahrávky: 16. Pabiška (Jarůšek), 40. Musil (Jarůšek, Pabiška) – 43. Ihnačák (Honejsek, Červený), 59. Kukumberg (Červený, Kudrna), rozh. náj. Ihnačák. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 496. Střely na branku: 32:39. Zblokované střely: 13:13. Hity: 17:15. Vhazování: 32:45. Průběh utkání: 2:0, 2:2 - 2:3.

Ve velkém stylu vstoupili do utkání hokejisté Mladé Boleslavi. Už po necelé minutě hry se do přečíslení dostali Hyka s Lencem, prvně jmenovaného ale skvěle vychytal Kantor. Podobně si hradecký brankář vedl i proti agilnímu Klimentovu, do jehož prudké rány vložil za cenu ohrožení vlastního zdraví masku. Defenziva hostů trpěla nedůrazem a nepřesností, chvilka oddychu je nečekala ani po vyloučení Hrušky. Ve vlastním oslabení totiž ujel Klepiš s Lencem, skákavá přihrávka ale v brance usměrněna neskončila.

A to bylo zároveň poslední zaváhání, které Východočechům prošlo beztrestně. Jarůšek obral o kotouč rozehrávajícího obránce a narýsoval přesnou přihrávku na čepel Lukáše Pabišky. Boleslavský kapitán šancí nepohrdl a přesnou střelou k tyči nedal Kacetlovi šanci. Šance Hradce byli spíše sporadické a přestože ve frekvenci střelby nezaostával za svým nedělním sokem, marně bychom hledali okamžiky, kdy se Růžička musel vytasit s vážnějším zákrokem.

To se ale ve druhém dějství utkání mělo změnit. Podobného zaváhání, jako při první brance domácího týmu, se pokoušel využít Kukumberg. Po průniku do brankoviště ale nedokázal hradecký útočník zamést kotouč za roztaženého Růžičku. Na druhé straně využil dalšího okénka v obraně rychlonohý Musil, jenž přebruslil obránce a pokusil se objet i Kacetla, ten mu ale jeho úmysl čistým vypíchnutím překazil. Den otevřených dveří v obraně Východočechů pokračoval i nadále.

Ve vlastním oslabení ujížděl sám na hostujícího gólmana Bárta, se střelou mezi betony si ale na soupeře nepřišel. O chvíli později už se ale skóre měnilo, když si Pavel Musil odmítl obránce a střelou zápěstím rozjásal ŠKOENERGO Arénu podruhé. Hradec Králové mohl zaznamenat snížení poté, co Pilař našel na zadní tyči volného Honejska, ten ale pouze vyprášil betony strážce domácí svatyně. Mountfield po nemastné úvodní třetině svůj výkon viditelně pozvedl, nevyvaroval se ale chyb v defenzivě a kýžené vstřelené branky se nedočkal.

Po návratu z kabin se už ale Hradec mohl radovat. Po sérii odrazů se nejlépe zorientoval Honejsek, jenž získal puk a nezpozorován nabídl gól před prázdnou svatyni Brianu Ihnačákovi. Zmatená defenziva v čele s Růžičkou vůbec nestačila zareagovat. Dvoubrankové vedení si mohl vzít zpět znovu Musil, dorážku Stříteského dělovky ale nasměroval pouze do náruče Kacetla. V samotném závěru to Hradec zkusil bez brankáře a vyplatilo se. Důraz na brankovišti uplatnil Roman Kukumberg a poslal utkání do prodloužení.

Velkou šanci spálil Látal, který se protáhl až do brankoviště, střetnutí ale rozhodnout nedokázal. Více příležitostí na kluzišti k vidění nebylo a majitele bonusového bodu tak musely určit samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze Brian Ihnačák, na straně Boleslavi si na Kacetlovi vylámali zuby Pabiška, Jarůšek i Klepiš. Dva body a výhru tak na východ Čech odváží Hradec Králové.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Nesouhlasím se svým kolegou ohledně první třetiny, byli jsme jasně lepší. Navázali jsme na dobrý pohyb z Vítkovic a vstřelili úvodní branku, bohužel jsme jich měli dát víc. Druhé a třetí dějství, tam už jsme opravdu za soupeřem začali zaostávat. Ztracené body nás mrzí o to víc, že vyrovnávací branka padla něco málo přes minutu před koncem základní hrací doby. Penalty nám nejdou dlouhodobě, což se bohužel v neděli pouze potvrdilo.

Vladimír Kýhos (Mountfield HK): V první řadě bych chtěl hráče pochválit za bojovnost a za výkon, který jsme odvedli. Na Boleslav jsme se dobře připravovali, ale vyrovnanou první třetinu jsme udělali chybu a prohráli. Věděli jsme o boleslavském stylu hokeje, přesto nám domácí chodili sami na bránu a můžeme poděkovat Ondrovi Kacetlovi, že nás podržel. Bruslaři měli jasnější šance, ale řekl bych, že na puku jsme byli častěji my. Bod navíc jsme doslova vybojovali, ale bylo to dle mého názoru zasloužené.