27. 11. 2011 | Jitka Čechová

Paráda! Boleslav obrátila z 1:3 na 4:3 během necelých pěti minut v závěru třetí třetiny!

25., neděle 27. 11. 2011
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Už se zdálo, že premiéra nového trenéra Petra Nováka nedopadne nikterak dobře. Bruslařský klub šel sice zásluhou Davida Stielera ve 14. minutě do vedení, v závěru druhého dějství jej ale zase ztratil, když vyrovnal Žižka. Další dva slepené góly Brna přišly v polovině třetí dvacetiminutovky a už to vypadalo, že budou pro Mladou Boleslav znamenat konečnou. Jenže pak přišlo něco, co je pro středočeský klub zvlášť v poslední době zcela netypické – Bruslaři se vzepjali, neuvěřitelně zabrali a během čtyř minut obrátili stav skóre opět ve svůj prospěch. V rozmezí 54. až 58. minuty se z pěti střel na Hoviho branku trefili Boleslavští hned třikrát. A vyhráli!
Ml. Boleslav: Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen
Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - Balej, Petrovický, Pospíšil - L. Čermák, Dlouhý, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Němec, Koreis, H. Zohorna
Branky a nahrávky: 14. Stieler (Jiránek), 55. Demel (Stieler), 56. Bahenský, 59. Mikulík (Podkonický) - 37. Žížka (Petrovický, Pospíšil), 51. Dlouhý (Divíšek, Čermák), 52. Hubáček (Svoboda Jak.). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 9:7, Balaštík (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3320. Střely na branku: .

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu jednoznačně aktivnějším dojmem, Brno se nějakou dobu prakticky nedostalo do útočného pásma. Už po dvaceti sekundách hry dostal puk do jízdy Podkonický, Hovi však jeho úmysl velmi dobře vystihl. Jen o chvilku později si na přihrávku zpoza branky počíhal před gólmanem Komety Hay, poloodkrytou klec ale střelou po ledě netrefil. To už se o slovo přihlásili i Moravané, Čermák prověřil Valentovu pozornost z poměrně ostrého úhlu. Po vyloučení domácího Rýgla nedokázal do prázdné sítě usměrnit letící kotouč Koreis.

Mikulík se vzápětí dostal do strkanice před Hoviho brankou, když se snažil stínit před Hovim a tečovat Hayovu střelu od modré. Prvního gólu se publikum dočkalo ve 14. minutě a to v okamžiku, kdy se už zdálo, že má gólman Komety vše plně pod kontrolou. Jenže neměl a David Stieler byl první, kdo si nikým nehlídaného kotouče všiml a dorazil jej do sítě. Závěr první dvacetiminutovky se nesl v duchu několika trestů, v početní výhodě hráli především domácí. Důsledná obrana soupeře ale donutila Mladoboleslavské jen tak "honit" puk po mantinelech.

Prakticky celá druhá třetina patřila brněnské Kometě. Ačkoliv hned v jejím úvodu spálil velkou šanci Mikulík, když nezpracoval puk u volné tyčky. Následovaly akce Brna. Nejprve Valent ramenem vytěsnil střelu Valacha a prakticky okamžitě špičkou betonu vyrazil pokus Baleje. Němec sice pálil těsně nad, ale hned za další záchranu mohli Boleslavští už zase děkovat svému gólmanovi. Ten byl doslova na roztrhání také v přesilovce Brna, kdy navíc domácí Demel ztratil hokejku.

Kometě se obrovský tlak, který produkovala, nakonec podařil zúročit. Tomáš Žižka stál v kruhu, když zkusil své štěstí a vypálil do chumlu hráčů mezi svou osobou a vytyčeným cílem. Valent se tentokrát dokázal jen bezmocně ohlédnout za pukem, který nejspíš vůbec neviděl. Jako kdyby to byl právě inkasovaný gól, co Boleslav potřebovala k tomu, aby se zase trochu probrala. Mikulík však v momentě, kdy si už dokázal Hoviho položit, trefil jen boční síť. V závěru Brno opět řádně přiložilo pod kotel. Nejprve na Valenta ujížděl Jakub Svoboda, kterého boleslavský brankář vychytal. Divíšek, který se ocitl v podobné situaci, pukem míchal tak dlouho, až se prakticky sám dostal ze střelecké pozice.

Kdo by čekal nějaký ostrý vstup do třetího dějství ať už z jedné nebo druhé strany, ten by se nejspíš divil, kolik icingů a ofsajdů bylo nejprve k vidění. Jako první procitli, lze-li to tak nazvat, Brněnští. Nejprve pálil Zohorna, pak se hráčům Komety povedlo před Valentem vytvořit takové zmatky, že si Boleslavští málem sami srazili puk do sítě. Domácím nepomohlo ani oslabení, které navíc na 24 sekund přerostlo ve dvojnásobné. Brno této příležitosti však nedokázalo využít. Především proto, že ačkoliv domácí uzamklo v pásmu, na branku během necelé půlminuty vypálit nedokázalo. Už za klasické početní převahy navíc Moravané ztratili tempo a na chvilku dost možná i bojovnou náladu poté, co se museli dívat na pukem zasaženého Petrovického, který se začal dusit a z ledu nakonec odjel jen za vydatné pomoci lékařů a spoluhráčů.

Nicméně stačila chvilka a Kometa už zase působila dojmem buldoka zakousnutého do své kořisti. V 51. minutě obrátil skóre utkání v prospěch Brna Radek Dlouhý, který si před Valentem počíhal na puk a tečí jej poslal těsně pod horní tyčku. U Boleslavi jako už několikrát předtím zafungoval komplex omráčenosti a Moravané se do minuty radovali potřetí. Tentokrát spíš než náhoda zafungovala opravdová sehranost a preciznost hostujícího týmu. Na konci povedené akce stál Petr Hubáček. Boleslav jako kdyby konečně dostala potřebný impuls. Naprosto paradoxně. O gólu Tomáše Demela se dlouho nevědělo, jestli bude platit, protože si rozhodčí ještě u videa ověřoval situaci z druhé straně hřiště. Valent ale podle zpětného přezkoumání zasáhl včas a branka Boleslavi tak byla uznána. A na středočeské poměry se nemožné stalo skutečností! Zdeněk Bahenský odrazem o horní tyčku za 74 sekund vyrovnal! V čase 55:16 se tak začínalo opět od nuly. Čekalo se, že Mladá Boleslav začne hrát na jistotu. Po všech předchozích nezdarech, kdy se jí vyrovnat nepodařilo, se dalo předpokládat, že nebude riskovat. Jenže pak přišel šok. Pro Brno, pro boleslavské ochozy a možná i pro hráče domácího celku samotné. Milan Mikulík se prosadil z otočky a přibližně minutu před koncem zápasu vrátil Boleslavi vedení. A jak se nakonec ukázalo, také tři body. Opařená Kometa už jen stačila odvolat brankáře. Bez úspěchu.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Úvodní třetina byla z obou stran taková oťukávací. Ve druhé části se hosté dostali do hry a nám toho mnoho nepovolili. V závěrečné třetině jsme nejprve měli mnoho vyloučených, což soupeři pomohlo a dostal se do vedení, které jsme nakonec neuvěřitelným závěrem zvrátili. Nakonec bychom byli rádi i za bod, ale vítězství nás v tomto případě těší ještě více.

Zdeněk Venera, Brno: Měli jsme pomalejší rozjezd, ale ve druhé třetině se naše hra zlepšila a vyšla nám podle představ. Ve třetí třetině vše pokračovalo dobře, ten závěr proto nemohu vůbec pochopit. Za stavu 3:1 mělo být po zápase, ale nakonec se radují domácí po našem neuvěřitelném kolapsu.