17. 12. 2019 | Adéla Kvapilová

Po třech porážkách přichází výhra, Bruslaři zdolali Dynamo

27. (O2), úterý 17. 12. 2019
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE

M l. B o l. – Po reprezentační přestávce se na stadionu v Mladé Boleslavi představil tým z Pardubic. Jelikož uplynulé tři zápasy Bruslaři prohráli, chtěli si v tomto duelu spravit chuť. Během první třetiny se dostali domácí do vedení. Druhá perioda přinesla gólově výraznější hru. Dynamo nejprve vyrovnalo, poté už padaly branky na straně druhé. Středočeši si tak připisují cenné tříbodové vítězství.
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman – Vondrka (C), Zbořil, Klepiš (A) – Lunter, Bičevskis, Stránský – Skalický, Jeglič, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal
Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář (C), Voráček, Mikuš, Ivan – Mandát (A), Kousal, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Látal – Beran, Poulíček (A), Pochobradský
Branky a nahrávky: 14. Šťastný (Pláněk, Skalický), 31. Kurka (Najman, Flynn), 35. Pláněk (Bičevskis, Šťastný), 45. Šťastný (Skalický, Jeglič) – 28. Vlach (Kindl, Eklund). Rozhodčí: Horák, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 732. Střely na branku: 36:22. Zblokované střely: 15:4. Hity: 12:6. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Zápas začal oťukávanou na obou stranách. Zajímavou šanci měli nejprve na holích Pardubičtí. Hollandovu střelu od modré vyrazil Krošejl před sebe, k dorážce se ale nikdo z hostů nedostal. Ve 4. minutě usedl na trestnou lavici Roman Vlach, který tak daroval přesilovou hru domácímu celku. Avšak počty na ledě se zanedlouho srovnaly, Martin Ševc se provinil hákováním. Ve vyrovnané hře se pokusil Mário Lunter překvapit Ondřeje Kacetla, ten byl ale připraven. Následně předvedl svoji tvrdou střelu Tybor, ta se mezi tři tyče nevešla. V následujících minutách nebyl vidět nějak strhující hokej. Ševcova tvrdá rána od modré čáry vypadala nadějně, Vondrka mohl ještě dorážet, ke kotouči se ale nedostal. Zajímavou akci předvedlo i Dynamo. Pochobradský vystřelil, čímž následně způsobil závar před domácím maskovaným mužem.

Ve 14. minutě vyskočila ŠKOENERGO aréna na nohy. Po průniku Skalického a jeho následné přihrávce na Pláňka se před Kacetlem objevil David Šťastný, který posunul puk mezi betony hostujícího gólmana. Následně mohl v samostatném úniku navýšit Stránský, neměl ale dostatečnou rychlost. Domácí se usadili v obranném pásmu Pardubic. Necelé tři minuty před první sirénou po dorážce Jegliče už opětovně diváci zvedali ruce nad hlavu. Puk poskakoval kolem hostujícího Kacetla, ale nakonec se za jeho záda nedostal. Na druhé straně se po střele Tybora rozezněla tyč. Protože už žádná další branka v první části nepadla, odcházeli domácí do kabin s hubeným náskokem 1:0.

Druhá perioda začala podobně jako první. Za katr opětovně usedl Vlach, ale ani tentokrát se Bruslařům nepodařilo početní převahu využít. Skalického přihrávka se ke Šťastnému nedostala, v následné akci se neprosadil ani Jeglič. Hostujícímu Dynamu se nedařilo vyrovnat pohyb. Kousal se pokoušel důrazně dorážet, Krošelj byl připraven. Po vyloučení Marka Hrbase si střihli přesilovou hru hosté. První velká šance přišla ale na straně domácích, kdy Lunter jel sám na brankáře. Z gólu se nakonec radovaly Pardubice. O vyrovnávací branku se postaral Roman Vlach, když svoji šikovnou kličkou překonal domácího Krošelje. Nejmladší domácí útok rozpohyboval obranu hostů tak, že si vzali Středočeši své vedení zpět. Najmanovu zadovku famózně vystihl Jiří Kurka, který svou tvrdou střelou pod víko sestřelil Kacetlovu láhev. To ale nebylo od mladoboleslavských mladíků vše. Ondřej Najman mohl svojí ránou stav zápasu ještě vylepšit. Bruslaři uzamkli hosty v obranném pásmu, ti se těžce vymaňovali z pásma. V čase 35:00 se radovalo domácí publikum znovu. Martin Pláněk posílal z téměř nulového úhlu žabičku na Marise Bičevskise, ta se ale odrazila od brusle pardubického obránce a doputovala až za brankovou čáru. V závěru prostředního dějství se činil i domácí gólman, když lapil únik tří mužů v červených dresech.

Ani začátek třetího dějství nepřinesl dynamickou hru. Hosté se marně snažili o změnu stavu. Z nevinných soubojů o kotouč před brankovištěm se k puku v mezikruží dostal nejrychleji střelec prvního gólu David Šťastný, který vymetl levý horní růžek Kacetlovy klece. Po této inkasované brance se v útočném pásmu Dynama objevil Kindl, avšak ani jeden z jeho pokusů nedělal domácímu gólmanovi problém. V prostření části třetí periody si Mladá Boleslav zahrála početní převahu, ale ani ta nezaznamenala procentuální zlepšení domácích přesilovek.

V 53. minutě byl zahákován domácí Najman, přičemž sudí nařídili trestné střílení. Jegličovi se nájezd nevydařil, a tak skóre zůstalo netknuté. Přečíslení na straně Východočechů vzal na sebe rychlý Látal, ale překvapit muže v bráně nedokázal. Následující minuty přinesly ofenzivní hru hostů, kteří už nedokázali se stavem nikterak hnout. Duel mezi Bruslaři a hráči z města perníku tak skončil vítězstvím domácího mančaftu 4:1, čímž prodloužil neporazitelnost Bruslařů na domácím ledě proti Pardubicím.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Na nás bylo ze začátku vidět, že nejsme v úplné pohodě. Prohráli jsme před přestávkou tři zápasy. Prvních deset minut jsme tahali za kratší konec, na klucích byla vidět bojovnost, že to chtějí urvat. Pak se to začalo otáčet. V první třetině nás hodně podržel gólman. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší, i když Pardubice vyrovnaly. Kluci dohrávali souboje, dobruslovali, dělali malé věci, které nám chyběly před přestávkou. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): Zápas jsme rozehráli slušně. Prvních deset minut jsme drželi hru, kterou jsme si představovali. Pak jsme měli krátký výpadek. Od druhé třetiny se nám nedostatky opakovaly častěji. Musíme hru zjednodušit a vydržet celý zápas plnit věci, které bychom si představovali. Dostali jsme čtyři góly, dva úplně z brankoviště, dva z předbrankového prostoru. Chyby se stávají, ale nám se tam objevují velmi často. Na soupeře a na takovéto situace jsme se připravili, úplně nám to nevyšlo. Měli jsme šance, které jsme mohli využít, ale nepadlo to. Zápas se mohl zdramatizovat, nicméně znova opakuji, musíme více pracovat na herní disciplíně a na jednoduchosti hry.