26. 11. 2019 | Adéla Kvapilová

Proti Hradci stačil jeden gól, postaral se o něj Bernad

22., úterý 26. 11. 2019
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK

Ml. B o l. - Po prohraném zápase s pražskou Spartou si chtěli domácí Bruslaři spravit chuť. Do zápasu vstoupili aktivněji, Hradec ale tempo neztrácel. První branka zápasu padla necelou minutu před koncem první periody z hole Davida Bernada. Jelikož v druhé ani v třetí části hry gól nepadl, odnáší si domácí Mladá Boleslav po dramatickém závěru zápasu tři body.
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš (A), Bičevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Cienciala, Jeglič, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Hr. Králové: Mazanec – Linhart, Zámorský, Šalda, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel, Pilař – Červený (A), Rákos, Vincour – Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Koukal, Jergl – R. Pavlík (A), Dragoun, Vopelka
Branky a nahrávky: 20. Bernad (Fillman, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Šindel – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 987. Střely na branku: 30:27. Zblokované střely: 7:13. Hity: 23:12. Vhazování: 35:36. Průběh utkání: 1:0.

Jako první se do útoku pustili domácí, nadějné střely Martina Pláňka a Jakuba Klepiše od modré úspěšně vykryl Marek Mazanec. Na druhé straně Matěj Chalupa prokličkoval do útočného pásma, avšak ke gólové šanci to nevedlo. Následné chvíle přinesly snahu obou týmů o úspěšné přejití přes střední pásmo. V osmé minutě hosté nevyužili šanci, při níž od modré pálil Radim Šalda. Před bránou připravený Rudolf Červený poté nenašel spoluhráče.

V deváté minutě nabídli domácí Bruslaři Mountfieldu přesilovou hru. Ti však zahrozili až na jejím úplném konci, když Pavlík mířil mezi betony. Následující minuty předváděli tvořivější hru Hradečtí. Vincour dostal přihrávku do mezikruží a těsně minul bránu. Před koncem třetiny číhal Oscar Flynn před Mazancovou bránou, kde neúspěšně hledal skulinku v jeho postavení. V poslední minutě se přece jen bezbrankový stav změnil, když po odrazu puku od mantinelu David Bernad přesnou střelou vymetl levý horní roh Mazancovy svatyně.

Ze začátku druhého dějství dostala Mladá Boleslav možnost navýšení. Radek Smoleňák usedl na trestnou lavici za podrážení, ale než se domácí dokázali dostat do šance, byl zpět na ledě. Zajímavou akci předvedl Adam Zbořil, když v rychlosti prověřil hradeckého gólmana. Zápas dostal ve druhé třetině jiný náboj. Mountfield se držel v útočném pásmu, potřeboval srovnat stav, ale nedařilo se. Ani Boleslavští nezaháleli. Přihrávku Michala Vondrky dostal Marek Hrbas, puk ale do brány nedopravil.

Ve 31. minutě zachraňoval skóre Gašper Krošelj. Vychytal zblízka osamoceného Tomáše Vincoura, který mířil mezi lapačku a beton. Bruslaři mohli v následující akci odskočit do dvoubrankového vedení, když Pavol Skalický připravil přihrávku pro kapitána Vondrku. Jeho tutovku lapil Mazanec. Ke konci třetiny se Radovan Pavlík pokusil o podobnou akci, jakou předvedl David Bernad v první třetině, akorát z opačné strany, avšak přestřelil. Branka tedy žádná nepadla, tudíž stav zůstal stejný jako po první třetině.

Do začátku třetího dějství vpluli rychleji Boleslavští. Bombovou ránu Martina Pláňka nikdo ze spoluhráčů netečoval. Ve 44. minutě měli na hokejkách domácí jasnou tutovku, když Jakub Klepiš s Davidem Šťastným jeli osamocení na Mazance. Celá hala už zvedala ruce nad hlavu, ale mladoboleslavská dvojice nakonec kotouč za čáru nedopravila.

Hradecký Mountfield měl šance na vyrovnání. Tvrdě pálil Radek Pilař, jeho střela byla zblokována bruslí. V polovině poslední periody se Bruslaři usídlili v útočném pásmu, pálil Dlapa a Vondrka se pokoušel o teč. Necelých osm minut před koncem se nachomýtla šance pro Ševce a Šťastného, ale mladoboleslavskému útočníkovi se procpat puk za záda hostujícího brankáře nepodařilo. Zajímavé momenty předvedla i nejmladší mladoboleslavská formace, po přihrávce Flynna se natahoval Pavel Kousal, který usměrnil kotouč mezi lapačku a beton Mazance. Brankář Mountfieldu byl opět připraven.

Závěr zápasu zdramatizovala početní převaha hostů, kteří se rozhodli okusit ji bez brankáře. Přesilovou hru však nevyužili, Bruslaři tak ubránili hubené, ale cenné tříbodové vítězství.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): V Hradci jsme prohráli 2:0, byly to úplně podobné zápasy, vyrovnané, rozhodovaly úplné drobnosti. Myslím si, že jsme byli dnes šťastnější. Náš gólman držel výborně, ale to i gólman soupeřův. Měli jsme nájezd dva na nikoho a neproměnili ho. Přišlo mi, že na obou stranách byly těžké nohy. Jednalo se o třetí zápas v řadě v krátkém sledu, který byl na nás i na soupeři vidět. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, my jsme byli ti šťastnější.

Petr Svoboda (Mountfield HK): První třetina z naší strany byla paradoxně nejlepší, jakou jsme tady odehráli. Bohužel jsme ji prohráli 1:0, když jsme udělali chybu v obranném pásmu. Ve druhé třetině už se střídaly šance na obou stranách. Naší největší šancí byl samostatný nájezd. Byly tam pasáže, kdy se hrálo nahoru dolu. Musím říct, že Mazi nás dnes držel ve hře celý zápas. Bohužel jsme mu nepomohli, nedali jsme ani jeden gól. Tím pádem rozhodl první gól, který jsme dostali do šatny. Musím pogratulovat Boleslavi, neměli jsme patřičné štěstí, aby se přiklonilo na naši stranu.