29. 11. 2008 | Štěpán Tomš

Proti Vítkovicím dorost branku nedal, šestkrát inkasoval

24., sobota 29. 11. 2008
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M. l. B o l. – Souboj s prvním týmem extraligové tabulky nedopadl vůbec dobře pro dorostence boleslavského BK. První třetinu vyhrály o gól Vítkovice, ve druhé přidaly další branku a v poslední dokonce čtyři. Nikdo z boleslavských hokejistů se mezi střelce zapsat nedokázal, i když měli svěřenci trenérů Arnošta a Hyky nemálo příležitostí. Všechny tři body tak po dnešní vysoké prohře putují do Ostravy.
Ml. Boleslav: Will (Sejpal) – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Bičiště, Rys, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Vítkovice: Mrázek (Bartošák) – Koziol, Hudeček, Klimíček, Pastor, Pavelka, Hanulík, Žvátora - Řehák, Kilnar, Gonda, Němec, Grubr, Šebesta, Matuštík, Celner, Stránský, Walker, Kameníček, Mareček
Branky a nahrávky: 7. Kameníček (Šebesta, Řehák), 23. Matuštík (Stránský), 41. Řehák (Šebesta), 49. Šebesta (Řehák), 55. Řehák (Kameníček, Šebesta), 56. Stránský (Mareček). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Lukáš. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51.

Jako první prezentoval domácí střelou Hyka, Mrázek ji našel v rukavici. Pak byl mezi kruhy sám Babický, ale znovu mířil jen do lapačky. 3. minuta přinesla vyloučení na obou stranách a hrálo se 4 na 4. Rys od modré čáry branku pouze přestřelil, na druhé straně zasahoval Will proti kličce Srtránského. Vítkovické poslal do vedení Kameníček v 7. minutě, po nahrávce Šebesty – 0:1. V dalším průběhu si zahráli hosté přesilovku, hrálo se 4 na 4, 4 na 3 a nakonec měli přesilovku domácí.

V obrovské šanci byl Jankovský, Hykovu přihrávku se mu ale do prázdné brány usměrnit nepodařilo. Ani Štěpánek neprotlačil puk pod ležícím Mrázkem za čáru a navíc byl vyloučen. Hrálo se znovu 4 na 4. Tvrdou střelou z hranice modré čáry vylekal Willa Matuštík, boleslavský gólman si ale dokázal poradit. Na mantinel byl naražen Žvátorou Rys a Středočeši hráli znovu v početní výhodě. V té Koudela chumel hráčů od modré čáry nepropálil a uzavřel první třetinu.

V úvodu druhého dějství ještě domácí dorostenci dohrávali zbytek přesilové hry, příležitost si ale nevypracovali. Naopak podruhé inkasovali, když se napříč třetinou proháčkoval Matuštík a svou akci zakončil střelou na zadní tyč – 0:2. Možnost snížit měli domácí o tři minuty později. Koudela předložil před bránu najíždějícímu Hykovi, ten trefil jen brankáře Mrázka do masky. V souboji pak zvedl ruce Frolík a oslabil boleslavský tým. Nicméně Ostravané byli v přesilovce neúspěšní a branku téměř neohrozili.

Will měl štěstí proti Marečkově střele, která rozezvučela tyč. Boleslavské snahy o odpověď nezřídka kazily nepřesné přihrávky. V 16. minutě mířil Vrba z kruhu jen do vítkovického brankáře, po něm se krásně prokličkoval až před brankáře Hyka a Mrázek hosty znovu podržel. Hyka byl ale faulován Matuštíkem a sudí Hrubý nařídil přesilovku pro Boleslav. Navrch ještě fauloval Řehák a domácí hráli dlouho 5 na 3. Jenže i v této početní výhodě byla jejich hra bezzubá a proto znovu o gól prohráli třetinu.

Ve třetí třetině zvýšil vedení Vítkovic už po 13 sekundách Řehák - 0:3. Hned poté ujížděl sám na brankáře boleslavský Jankovský, který mířil nad rameno Mrázka, jenž se však znovu zaskvěl. Domácí dostali příležitost hrát další přesilovku po nedovoleném zákroku Hanulíka. Z následného závaru před Mrázkovým brankovištěm Středočeši znovu branku nevytěžili. Za krosček byl vyloučen ještě Gonda a domácí hráli 17 sekund 5 na 3. Opět nic nestihli a pokračovalo se v klasické přesilové hře. Ani Jankovský z úhlu pod horní tyčku netrefil a Boleslavským soupeřem začal být i čas.

Domácí naděje pohřbila dvojice hráčů, která zařídila i předešlou vítkovickou trefu. Řehák našel volného Šebestu, který nedal kličkou Willovi šanci – 0:4. Emoce začaly pracovat, po drobné strkanici vyvodil hlavní rozhodčí dvě minuty pro domácího Chalupu. Pět minut před koncem předvedl Will několik pěkných zákroků, ale na Řeháka už nestačil – 0:5. Hned po něm se zapsal také mezi střelce Stránský po nahrávce Marečka – 0:6. Dvě minuty před poslední sirénou mířil Rys jen do tyče, po něm Koudela sám před vítkovickou bránou jen do brankáře. V závěru inkasoval kapitán Anděl ještě dvouminutový trest. Po strkanici ho následovali domácí Babický a Korim, na druhou stranu trestné lavice usedl Kilnar. Po nevydařeném zápase si tak z Mladé Boleslavi odváží všechny body ostravský tým.