18. 10. 2015 | Tomáš Vacho, Jitka Čechová

Repete čtvrtfinále končí jedním bodem pro Bruslaře. Mohly být tři

12., neděle 18. 10. 2015
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Derby jsou jedna věc. Historií utvoření rivalové další. A pak jsou ti, co „vám loni ukončili sezonu“. A proti někomu takovému se v té další, zvlášť napoprvé, chcete nepochybně předvést. Bruslaři to dokázali až demonstrativním způsobem, ačkoliv poslední minuta základní hrací doby to poněkud pokazila. Nejprve Boleslavští se svým loni čtvrtfinálovým soupeřem prohrávali dokonce 0:2, to když se v první dvacetiminutovce trefili Meidl a Polanský. Jenže pak středočeský celek zapnul a znovu ukázal to, v čem je letos opravdu dobrý – soudružnost a hlavně obrovskou zarputilost. V prostřední třetině vyrovnali Holub s Výborným a o obrat se ve třetí části postaral Pacovský. Jenže pak přišla ona zmíněná poslední minuta, nešťastná shoda okolností a třinecké vyrovnání na 3:3. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které byly tentokrát solidním dramatem, nicméně pro Mladou Boleslav opět neúspěšným – v šesté sérii o bodu navíc pro Třinec rozhodl Dravecký.
Třinec: Hrubec – Linhart, M. Doudera, Klesla, Roth, L. Doudera, Nosek, Hrabal – Dravecký, Polanský, Irgl – Svačina, Plíhal, Klepiš – Orsava, Rákos, Hrňa – Meidl, Růžička, Káňa
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Ďurač, Urban, Pacovský – Látal, Hruška, Klimenta – Musil, Žejdl, Bárta
Branky a nahrávky: 5. Meidl (Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), rozh. náj. Dravecký – 26. Holub (Urban), 34. Výborný (Stříteský, Urban), 49. Pacovský (Urban, Holub). Rozhodčí: Polák, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5028. Střely na branku: 28:34. Blokované střely: 25:19. Hity: 19:19. Vhazování: 52:37. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3 - 4:3.

První střela, první gól. Třinec si lepší start zápasu přát nemohl. Radek Meidl totiž v páté minutě stál na správném místě, odkud poslal odražený kotouč za Ritticha a dočkal se tak první branky v extralize.

Domácí měli převahu i nadále, ale vyjma Douderovy tyče se k vážnější šanci nepropracovali. Největší šancí Boleslavi prvního dějství byla Střítezského střela z pravého kruhu, která ale taktéž zazvonila pouze o konstrukci Hrubcovy brány.

Oceláři v závěru první třetiny pak znovu zatlačili na pilu a brzy to přineslo výsledky. Navrátilec Roth vyslal od modré čáry prudký projektil, který Rittich pouze vyrazil před sebe, čehož využil Jiří Polanský a podobně jako u první branky dorazil puk za brankovou čáru.

Začátek prostřední třetiny napovídal, že Třinec bude i nadále kontrolovat hru, což demonstrovala spolupráce na ose Roth – Meidl, kde druhý jmenovaný ve vyložené šanci ztroskotal na skvěle zasahujícím Rittichovi.

Jenže v šestadvacáté minutě bylo vše jinak. Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu, puk se dostal k Janu Holubovi a ten šikovně schovanou střelou překvapil Hrubce a snížil. Prakticky z protiakce se ke slovu znovu přihlásil Třinec, ale Irgl v dobré šanci nenašel skulinu mezi betony Ritticha. To byla na dlouho poslední šance Třince, v následujícím průběhu udával tempo soupeř.

Nejprve se v polovině zápasu prodral po levé straně až před Hrubce Pacovský, ale domácí brankář ještě vedení svého týmu udržet dokázal. Za další dvě minuty již ale bylo vyrovnáno. Boleslav zahrávala přesilovou hru, v jejímž průběhu Střítezský našel Davida Výborného, který zkusil štěstí z prakticky nulového úhlu, a překvapivě mu to vyšlo.

Boleslav pak dále svého soupeře přehrávala, v šestatřicáté minutě znovu úřadovala dvojice Střítezský – Výborný, třinecký gólman musel betonem likvidovat další nebezpečnou střelu druhého jmenovaného.

Na začátku třetí třetiny mohli jít hosté do vedení, ale Pacovského zakončení v samostatném úniku Hrubec vyrazil. V devětačtyřicáté minutě už ale ani třinecký strážce nedokázal zabránit další brance na kontě Bruslařského klubu. Domácí defenzíva umožnila dvakrát vystřelit Dominika Pacovského, který znovu úřadoval a tentokrát bylo jeho počínání úspěšné – z dorážky překonal Hrubce.

V dalším průběhu již k vidění žádné šance nebyly, Třinec odvolal gólmana a navíc musel Irgl faulovat ujíždějícího Musila. Diváci se již odebírali k východu, když Kučný neskutečně chyboval na útočné modré čáře, čímž umožnil samostatný únik Jiřího Polanského, který se díky bekhendovému blafáku postaral o to, že Třinec utekl hrobníkovi z lopaty. Vyrovnávací branka padla 12 sekund před závěrečnou sirénou.

V následujícím prodloužení se nejprve do puku opřel Roth, jehož prudká rána nadělala vrásky Rittichovi, který kotouč pouze vyrazil k Rákosovi. Ten ale skákavý kotouč zkrotit nedokázal. Po krátké odmlce zahrozil i druhý tým, Ovčačík využil zaváhání Draveckého a ujel po pravé straně, ale bekhendový pokus skončil pouze na Hrubcově vyrážečce.

O tom, kdo získá bonusový bod, tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se lépe vedlo domácímu celku, rozhodující nájezd proměnil Vladimír Dravecký.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Úvod zápasu byl přesně dle našich představ, dvě rychlé branky nás dostaly na koně. Od druhé třetiny jsme tahali za kratší konec, pouštěli jsme hosty do mnoha šancí. To se opakovalo také v posledním dějství. Musím říct, že jsme byli šťastnějším týmem. Oceňuji, že jsme to nevzdali a makali do poslední vteřiny. Odměnou byla vyrovnávající branka. Máme sice dva body, nemyslím si ale, že jsme byli lepší.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Třinec má skvělé mužstvo, navíc se uzdravila většina zraněných, takže až na pár výjimek hráli kompletní. Ač jsme prohrávali 0:2, tak jsme klukům říkali, že odehrajeme dobrý zápas. Ve druhé třetině jsme srovnali krok, vypadalo to velmi slušně. Vývoj se pak otočil, dvanáct vteřin před koncem jsme ale inkasovali. Jsme z toho zklamaní, odvést z Třince všechny body se nestává každý den. To mě na tomto zápase mrzí – že jsme tomu byli tak blízko. Jinak herní projev týmu byl velmi dobrý, celkově to bylo dobré utkání.