15. 11. 2019 | Daniel Ježek, Jitka Čechová

Rozjezd po přestávce Boleslavským nevyšel, z Třince body nevezou

18., pátek 15. 11. 2019
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Páteční cestování do daleka se Bruslařům v letošní sezoně zatím neosvědčilo, ono ostatně za aktuální dopravní situace na českých silnicích ani není divu. Do Třince proto vyrazili už ve čtvrtek odpoledne. První třetina byla oboustranně opatrná, jako kdyby se oba týmy potřebovaly po reprezentační přestávce tak trochu rozehřát. Zatímco v úvodním bezbrankovém dějství byli střelecky lepší Bruslaři, zbylých 40 minut už ale patřilo Ocelářům. Ti po trefách Chmielewskiho, Novotného a Draveckého zvítězili 3:0. Mladoboleslavští se v případě druhé branky domácích neúspěšně pokusili využít coach challenge.
Třinec: Kváča – Kundrátek, Gernát, Krajíček (C), Doudera, Musil, Galvinš – Chmielewski, Vrána, Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (A)
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Šťastný, Žejdl (A), Klepiš – Zohorna, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (O. Kovařčík), 47. Novotný (Hrňa, Dravecký), 60. Dravecký (Musil, Kváča). Rozhodčí: Mrkva, Stolc – Hlavatý, Tschrepitsch. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 497. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 5:19. Hity: 10:11. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 3:0.

První utkání po reprezentační přestávce začalo ve vysokém tempu. Bruslaři v roli hostů se již v první minutě dostali do velké šance, Šťastný ale z mezikruží napálil jen tyč Kváčovy branky. Oceláři se do hry dostali v úvodu třetí minuty, když Bičevskis zasedl na trestné lavici. Hráči s drakem na prsou se dostali do dobrého tlaku, Hrňa ale z bezprostřední blízkosti Krošelje nepřekonal. V následujících minutách se šance střídaly na obou stranách, do větších příležitostí se ale ani jeden ze soupeřů nedostával.

To změnila až patnáctá minuta. Chmielewski z pravé strany namazal volnému Matěji Stránskému, gólman Krošelj ale předvedl vynikající zákrok. V téže minutě se hosté dostali do své první přesilovky, Bruslaři ale na dobře fungující defenzívu domácích recept nenašli. V osmnácté minutě mohl manko smazat Žejdl, urostlý forvard ale z pravého kruhu minul Kváčovu svatyni.

Prostřední perioda započala současným vyloučením Davida Musila a Oscara Flynna. Při hře ve čtyřech na obou stranách se do větších šancí dostávali domácí. Nejprve obránce Martin Gernát neuspěl v samostatném úniku, když se slovenskému bekovi nepovedlo skórovat pomocí Forsbergovy kličky. Další akce Slezanů již byla úspěšná. Ondřej Kovařčík zpoza hostující branky namazal Aronovi Chmielewskému, ten z voleje zakončil nemilosrdným způsobem.

Hned v další minutě byl ve velké šanci opět Gernát, třineckému defenzorovi ale nebylo přáno. V polovině utkání pak Krošelje mocně ohrožovali Ondřej Kovařčík s Patrikem Hrehorčákem, mladoboleslavský gólman ale uspěl proti oběma střeleckým pokusům. V devětatřicáté minutě viděla WERK ARENA šance na obou stranách. Kváču nejprve kolem bránícího Galvinše nebezpečně ohrožoval Flynn, na druhé straně se po sólovém průniku do velké šance dostal Michal Kovařčík. Oba gólmani ale byli stoprocentní.

Oceláři mohli své vedení znásobit v početní výhodě v úvodu poslední části hry. Střely Hrni a Gernáta mířily dobře, Krošelj ale byl připraven. Další pasáž třetí tercie se změnila ve velký boj o každý kousek ledu, který utnula až čtyřicátá sedmá minuta. Hrňa v tandemu přenechal kotouč Draveckému, jehož ránu Krošelj vyrazil jen před Štěpána Novotného který doklepl puk do sítě. Bruslaři následně neuspěli s trenérskou výzvou.

Kolem padesáté minuty se hra začala hodně kouskovat, když se Oceláři bránili jen pomocí zakázaných uvolnění. Bruslaři ale tuto pobídku nevyužili a do šancí se tak opět začali tlačit domácí. Galvinšovo nahození Krošelj vyrazil betonem, Vránovu střelu pak hostující brankář ztlumil do lapačky. Necelých sedm minut před koncem byl za nedovolené bránění vyloučen Vrána, ve velké šanci ale neuspěl Jan Stránský, když trefil tyč Kváčovy klece. Oceláři nakonec oslabení ustáli bez úhony a vykročili tak vstříc tříbodovému vítězství. Středočeši ještě tři minuty před koncem zkusili hru bez brankáře, pětačtyřicet vteřin před koncem však Vladimír Dravecký uklidil kotouč do prázdné branky a stanovil tak konečný výsledek na 3:0 pro domácí Oceláře.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Tři body po reprezentační přestávce jsou vždy dobré. Na soupeře jsme se připravili pečlivě, nebylo to jednoduché, pomohla nám první branka. Snažili jsme se soupeře držet na odstup a nedávat mu moc prostoru. Podržel nás navíc Petr Kváča, musím ale pochválit i brankáře Boleslavi. Ve třetí části jsme hráli výborně dozadu a kontrolovali jsme výsledek. Zaslouženě bereme tři body.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Neprosadili jsme se. Když nedáte gól, nemůžete pomýšlet na body. Dlouho to bylo natěsno, ale rozhodla naše neproduktivita. Nebyla tam ani schopnost vytvořit si šance.