21. 8. 2008 | Michal Miškovský

Rychlík jménem Boleslav nezastavil ani ve stanici Chomutov

přát., čtvrtek 21. 8. 2008
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Vítězná série hokejistů BK Mladá Boleslav dál pokračuje. Extraligový nováček sice v duelu s Chomutovem prohrával po dvou třetinách 0:2, ale svěřenci Jiřího Šejby stejně jako v úterním zápase s Pardubicemi odbrátili vývoj utkání v poslední třetině. Na tři góly jim stačilo jen pět minut a devět vteřin. Postupně se trefili Nouza, Kubeš a Konečný. Do prázdné brány se v závěrečných vteřinách trefil ještě Kočí.
Chomutov: Cikánek - Pulpán, Všetečka, Trefný, Szakal, Višňák, Kloz, Lang, Kolarz - Hlinka, Domin, Fábry - Polanský,Mikšovic,Jíra - Malát, Veverka, Tauš - Indra, Rybecký, Valský.
Ml. Boleslav: Šindelář – Kočí, Marušák, Wagenhoffer, Posmyk, Jindra, Rejzek, Bauer, Mocek – Kubeš, Štrba, Handlovský – Barinka, Čech, Boháč – Nouza, Sýkora, Eiselt – Loskot, Janček, Konečný
Branky a nahrávky: 5. Indra (Kolarz), 31. Malát (Kolarz, Tauš) – 47. Nouza (Eiselt), 48. Kubeš (Štrba), 52. Konečný (Rejzek), 60. Kočí (Štrba). Rozhodčí: Florián – Kordina, Sadílek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.

Domácí ani hosté nenastoupili v kompletním složení, oba týmy daly prostor také mladším hráčům, ale i tak měla hra spád. Boleslavští nasadili do čtvrté formace útočné trio Loskot, Janček, Konečný, v obranných řadách se představila staronová posila Jozef Wagengoffer a také novic Michal Rejzek. Oba dva chtěli trenéři vidět na vlastní oči.

Jako první o sobě dali vědět Středočeši. Hned při první útočné akci se dostal za soupeřovu obranu Čech, ale neměl potřebnou rychlost, a tak zvolil střelu z mezikruží, která nezamířila mezi tři tyče. O něco aktivnější Boleslav přehrávala Chomutovské především v rychlosti, ale v další nadějné příležitosti v polovině úvodního dějství u pravé tyče Cikánkovy brány neuspěl Loskot, jenž byl o něco pomalejší než postřeh gólmana domácích a Cikánek stihl puk pokrýt. Prvním vyloučeným byl až po dvanácti minutách hry Wagenhoffer, ale hra v početní výhodě se domácím nedařila. Udeřili až ve chvíli, kdy byly oba týmy kompletní. Zpoza brány si vybruslil Indra a téměř nechytatelným pokusem do levého horního růžku Šindelářovy svatyně zakončil. Těsně před přestávkou mohl snížit po individuálním průniku Kubeše Štrba, jenže po jeho střele se zaskvěl gólman Cikánek.

Ve druhé třetině se do náznaku šance dostal už po minutě hry boleslavský Boháč, ale pod dezorientovaným Cikánkem nedokázal protlačit puk do sítě. Poměrně chudá třetina na šance nabídla další mírné vzrušení až ve 28. minutě, kdy vystřelil bývalý Mladoboleslavák Všetečka, ale Šindelář vyrazil kotouč betonem. Známé pravidlo “nedáš, dostaneš“ platilo v polovině zápasu. Volný Sýkora nejprve z pravé strany střílel jen do Cikánka, na druhé straně pak o okamžik později zakončil povedenou kombinaci Malát. Kontaktní gól mohla ve 35. minutě obstarat mladoboleslavská formace mladíků, ale po brejku chytře myšlená zpětná nahrávka Loskota před bránu nenašla adresáta. Závěrečných pět minut prostřední části hry se neslo především ve znamení pošťuchování, které se několikrát dokonce proměnilo v šarvátky.

Třetí třetina odstartovala dvojtým pokusem Polanského, na Šindeláře si však ani v jednom případě nepřišel. Boleslavští odpověděli ve 45. minutě přesilovkovým nahozením Marušáka od modré, jenže puk nasměrovali jeho spoluhráči mimo tři tyče. O dvě minuty později už hosté snížili. Po dlouhém obléhání Cikánkovy brány se prosadil Nouza. Domácí inkasovaná branka zaskočila a jen o minutu později už bylo vyrovnáno. Po ideální Štrbově nahrávce se prosadil před bránou číhající Kubeš. Dokonalý obrat pak dokonal v 52. minutě Konečný, jenž se dostal za obranu domácích a povedeným blafákem překonal Cikánka. V závěru utkání ještě pojistil výhru trefou do prázdné brány Kočí.

Boleslavští navíc vyhráli i pozápasové nájezdy, v nichž se trefili Boháč a Jindra, zatímco z domácích nikdo na Šindeláře recept nenašel.