8. 3. 2019 | Daniel Langer

Se základní částí se Boleslav loučí jednoznačnou výhrou nad Třincem

52., pátek 8. 3. 2019
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. - Páteční podvečer nabídl možná o dost jednoznačnější podívanou, než leckdo mohl očekávat. Středočeši přehřáli Třinec, který aspiroval na prvenství v základní části, dominantním výsledkem 4:0. Dvakrát se trefil Vondrka, po jednom zásahu přidali Klepiš a Pláněk. Vzhledem k ostatním výsledkům Boleslav udržela osmé místo a v předkole se může těšit na devátý Zlín.
Ml. Boleslav: Krošelj – Bernad, Pláněk (A), Němeček, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Knotek, Kousal
Třinec: Hrubec (31. Kantor) – Gernát, Doudera, Galvinš, Musil, Husák, Matyáš, Adámek – Svačina, Vrána, Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík
Branky a nahrávky: 1. Vondrka (Skalický, Klepiš), 27. Klepiš (Němeček, Vondrka), 31. Vondrka (Žejdl), 51. Pláněk (Musil, Šťastný). Rozhodčí: Hribik, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 788. Střely na branku: 29:22. Zblokované střely: 6:12. Hity: 3:2. Vhazování: 29:39. Průběh utkání: 4:0.

Od úvodních okamžiků střetnutí bylo jasné, že obě mužstva už nemají v závěrečném kole co ztratit a naopak mohou jen získat. Už první střídání tak nabídlo obrovské šance na obou stranách. Nejprve po křižné přihrávce zakončoval jen do tyče třinecký Martin Růžička. Boleslav odpověděla z protiútoku a rovnou s gólovou tečkou. Rychlý přechod na tři přihrávky zakončili zadovkou nahrávající Skalický a nad rameno Hrubce přesně palící Michal Vondrka.

Po hříchu ale první minuta nabídla snad všechny nejnebezpečnější okamžiky prvního dějství. Vymykala se snad jen šance Martina Látala, který ale svůj bekhendový blafák tváří v tvář třineckému brankáři nedokázal dotáhnout do zdárného konce. Hostující hráči měli problém si vypracovat vyložené brankové příležitosti, Krošelj musel krotit především pozdravy z méně nebezpečných prostorů. Po siréně si tak Bruslaři odnášeli do kabin zasloužené vedení 1:0.

Pokud v úvodní dvacetiminutovce měli Středočeši navrch, v té druhé byl rozdíl ještě markantnější. Navýšit skóre se podařilo domácím ve 26. minutě, když Němečkovu střelu od modré šikovně tečoval Jakub Klepiš a zmar třineckých podtrhl ve vlastním oslabení Michal Vondrka, jenž povedeným blafákem zakončil sólový únik. V tu chvíli už to Hrubec nevydržel a v brance ho nahradil exboleslavský Pavel Kantor.

Pro hosty mohlo být ještě hůře, to kdyby Látal lépe zpracoval Zohornovu přihrávku v dalším sólovém úniku, tentokrát ale zůstal Třinec brankové pohromy ušetřen. K nějakému zmíněníhodnému tlaku před boleslavskou brankou se hosté dostali až v samotném závěru třetiny, Krošelj ale nebezpečné puky kolem brankovišti kryl. Před posledním dějstvím tak výsledková tabule ukazovala uspokojivé skóre 3:0 a Oceláři nevypadali, že by měli sílu na to boj o poslední body základní části zdramatizovat.

A této prognóze se hosté už vzepřít nedokázali. Naopak, sami inkasovali počtvrté, když početní výhodu využil už po osmi vteřinách za pomoci clonícího hráče před Kantorem tvrdou střelou od modré Martin Pláněk. Alespoň čestný zásah mohl pár sekund před závěrečnou sirénou zaznamenat třinecký Růžička, ten snad ale nechtěl kazit Krošeljovi radost z čistého konta. Jinak si zaváhání zkušeného ostrostřelce před zcela prázdnou brankou nelze vysvětlit. Na výsledku by ale už tato situace pranic nezměnila. Boleslav získala zasloužené tři body a pozitivně se naladila před začátkem předkola play-off, ve které vyzve v domácím dvojzápase Zlín.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Musím souhlasit s kolegou, ráz utkání určila první minuta. Kdyby svou šanci proměnil Třinec a ne my, mohlo to být úplně jiné utkání. I po té první brance to ale bylo zbytek třetiny vyrovnané. S druhou brankou přišlo uklidnění. V důležitých momentech nás jako již tolikrát podržel brankář, koncovku jsme si už ohlídali.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): Já budu stručný. Dnes jsme neodehráli dobrý zápas. Ráz utkání určila první minuta, my svou šanci nevyužili, soupeř z protiútoku ano. Boleslav hrála velmi dobře, do ničeho nás nepustila, skvěle bruslila. Když už jsme dostali příležitost skórovat, podržel je výborný brankář. Za nás trenéry bych chtěl hráčům poděkovat za skvěle odehranou základní část, skončili jsme druzí. Nyní je čas si odpočinout a připravit se na play-off.