12. 1. 2008 | Simona Šnajdrová

Série neúspěchů ukončena, Arnošt a Hyka opět dovedli své svěřence k vítězství!

36., sobota 12. 1. 2008
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. – Boleslavským dorostencům se opět výborně podařil začátek zápasu. Velmi brzy dokázali vstřelit první branku a během první třetiny ještě jednu přidali. V další části však vstřelili dvě branky také hosté a tak byl stav zápasu vyrovnán. Rozhodovalo se tedy až v poslední části, ve které byli úspěšnější domácí, kteří vstřelili opět další dvě branky. Boleslavští zaslouženě zvítězili, prolomili tak nešťastnou sérii a dokázali, že jsou skutečně silným týmem.
Ml. Boleslav: Will - Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Jankovský, Musil, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc
Litvínov: Endal(20.Neumann) - Kousalík, Průcha, Eminger, Bittner, Hora, Zilcher - Kalousek, Fejtl, Smolka, Matai, Březa, Heindl, Černý, Lindner, Zavřel
Branky a nahrávky: 4. Lenc (Moucha) , 20. Rys, 48. Lenc (Belay), 60. Hájek (Belay) - 29. Hora, 34. Kousalík (Zavřel). Rozhodčí: Svátek - Arazimová, Orlický. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90

Zápas aktivněji sice začali hráči Litvínova, ale netrvalo dlouho a skóre jako první otevřeli domácí. V přesilovce Boleslavských krásnou nahrávku Mouchy sklepl do brány Radan Lenc. Hra nabrala rychlý spád. Hráči obou týmů si dokázali vytvářet šance, ale brankáři své svatyně výborně bránili. Velkou šanci měl Litvínov ve čtrnácté minutě, ale puk naštěstí nikdo nedokázal do brány protlačit. Středočechy opět výborně podržel brankář Will. Litvínovští si začali vytvářet tlak a dokázali se postarat o závar před bránou, ale domácí výborně bránili a nedovolili hostům vstřelit gól. Do šancí se tlačili i Boleslavští, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu. Dvě minuty před koncem první části zachránil domácí Jiránek, který před bránou dokázal včas zlikvidovat šanci hostů. Chvíli na to se Boleslavští opět zvedli, Jiřímu Rysovi se podařilo uniknout hostům a krásným blafákem jako z učebnice zvýšil na 2:0 pro domácí. Po tomto gólu zůstal na zemi ležet litvínovský brankář a necelou minutu před koncem tak hosté poslali do branky jeho zástupce.

Na začátku druhé třetiny si dokázali Mladoboleslavští vytvořit tlak, ale hosté se dokázali ubránit. Domácí se však nenechali odradit a stále nastřelovali litvínovskou bránu ze všech stran, ale prosadit se nedokázali. V páté minutě si Boleslavští vzali oddechový čas. Hra se poměrně vyrovnala. Ani jeden z týmů se nedokázal usadit v útočném pásmu. Brzy si začali vytvářet tlak Litvínovští, ale domácího brankáře a obranu se jim nedařilo překonat. Poté měli šanci i domácí, ale ani ti nebyli úspěšní. Hned přišla zase šance hostů, ale těm se jí již podařilo využít. Na 1:2 snížil litvínovský Daniel Hora. Středočeši však nepolevili a ještě více se tlačili do šancí, stále se jim však nedařilo dostat se k zakončení. Chvíli poté se sice Litvínovským moc nepovedlo usadit v útočném pásmu, ale dokázali rychle ujet domácím a Petr Kousalík rychlým gólem vyrovnal na 2:2. Boleslavští začali ještě víc zabírat a vytvářet si větší množství šancí, ale stále nemohli puk protlačit za brankovou čáru. Velkou šanci měli domácí také v osmnácté minutě, ale ani tehdy nedokázali puk dostat za záda strážce litvínovské svatyně. Za nedlouho si také další úspěšný zákrok připsal i Wille, který nedovolil hostům, rozsvítit červené světlo za domácí bránou. Další branka již nepadla, a tak druhá část skončila vyrovnaně 2:2.

Poslední část zápasu začala poměrně vyrovnanou hrou. Ani Boleslavští ani Litvínovští se zpočátku nedostávali do vážnějších šancí. Hosté sice měli ve 45. minutě možnost hrát přesilovku, ale Boleslavští výborně bránili a nedovolili Litvínovským, aby se prosadili. Když byli již domácí v plném počtu, hned se dokázali probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se jim zakončit. Brzy se však dokázali v útočném pásmu usadit a za nedlouho se jim konečně podařilo znovu prosadit. Do vedení Boleslavské opět poslal Radan Lenc. Vypadalo to, že Litvínovští znervózněli a nezvládali se ani dostat do útočného pásma. Nakonec se jim to povedlo, ale překonat boleslavského brankáře nedokázali. Velká šance Litvínovských přišla až v 55. minutě, kdy se domácí brankář trochu nebezpečně vzdálil od brány. Ke štěstí domácích se ale nikdo z hostů k puku včas nedostal. Středočeši se hned na to postarali o velký závar před bránou hostů, ale i když už byli blízko další brance, Litvínovští se nakonec ubránili. Necelé dvě minuty před koncem zápasu si hosté vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. To jim však vůbec nepomohlo. Zato boleslavský kapitán David Hájek za asistence Belaye ještě několik vteřin před koncem stvrdil vítězství Mladé Boleslavi gólem do prázdné brány. Dorostenci tak konečně prolomili sérií neúspěchů a mohli začít zaslouženě oslavovat.