20. 10. 2007 | Jakub Gabriel, Michal Miškovský, Jakub Hradiský

Sérii devíti výher v řadě ukončilo Vrchlabí

14., sobota 20. 10. 2007
Ml. Boleslav - Vrchlabí MBL - VLB
B e n. n. J. - Boleslavští hokejisté poprvé v tomto ročníku první ligy poznali hořkost porážky po základní hrací době. Domácí zápas 14. kola přinesl prohru 1:4 s Vrchlabím. Skvěle takticky připravení hosté si připisují tři body hlavně díky výbornému týmovému výkonu. Domácí rozhodně nebyli horším týmem, jenže na hokejky Středočechů se přilepila i trocha smůly.
Ml. Boleslav: Šindelář - Jindra, Bauer, Všetečka, Mazanec, Lukáč, Macháček, Drábek - Gombár, Král, Nouza - Handlovský, Rod, Gajovský - Eiselt, Ivan, Mikulík - Vlk, Sedlák, Sýkora
Vrchlabí: Falta - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Gengel, Horčička, Jech, Přeučil, Kříž, Plodek, Nakládal, Bárta, Nevyhoštěný
Branky a nahrávky: 20. Gombár (Nouza, Král) - 16. Kříž (Přeučil, Plodek), 29. Jech (Matějíček), 53. Kříž (Gengel), 59. Horčička (Gengel). Rozhodčí: Souček - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.

Boleslavští od začátku plnili roli domácího týmu a tlačili se do útočného pásma. V páté minutě nadělal hostujícím obráncům hodně starostí Gombár, na dva jeho pokusy však Falta našel recept. Jen o moment později si vynutil faul díky svému dravému průniku Všetečka. V následné přesilovce to zkoušeli Mazenec s Rodem, jenže na brankáře Vrchlabí si nepřišli. V 11. minutě individuálně z části prokázal Eiselt, obešel dva protihráče, vyšachoval i gólmana Faltu, ale po objetí brány nepřesně přihrál a zajímavě vypadající akce tudíž skončila bez gólového efektu.

V následných čtyřech minutách měli více ze hry hosté, neboť měli k dispozici dvě přesilovky za sebou a tu druhou také dokázali zužitkovat. Po sérii střel a dorážel byl nepřesnější Kříž. Domácí po inkasované brance přidali na důrazu, jenže obrana Vrchlabí působila kompaktně a do žádných šancí Středočechy nepustila. Boleslavští udeřili až tři vteřiny před první sirénou. Nádhernou kombinaci na jeden dotek při přesilovce zakončil Gombár.

Útočný hokej byl k vidění také v prostředním dějství. Obě mužstva se soustředila hlavně na ofenzivní fázi hry. Blízko vedoucí branky byl ve 27. minutě Kříž, ale Šindelář proti pokusu útočníka Vrchlabí z krátké vzdálenosti na poslední chvíli zasáhl. Co se nepovedlo Křížovi, dokázal o dvě minuty později s notnou dávkou štěstí Jech. Kotouč, jenž po mantinelu směřoval za bránu Šindeláře, se kuriózně odrazil přesně na hůl Jecha, který z mezikruží nedal gólmanovi domácích žádnou šanci.

Votrubovy svěřence nešťastně inkasovaná branka poznamenala a srovnat se s tím dokázali až v průběhu druhé poloviny prostřední části. Žádná změna skóre se už však do konce třetiny nekonala.

Jako vstřelili druhou branku hosté, mohli stejně vyrovnat i Boleslavští. Nečekaného odrazu puku od mantinelu ale nedokázal využít Mikulík, když zamířil těsně vedle Faltovy levé tyče. Sudí Souček ve 45. minutě poslal dva hostující hráče na trestnou lavici, jenže přesilovou hru 5 na 3 domácí využít nedokázali. Vrchlabští totiž poctivě bránili a při sebemenší šanci narušovali rozehrávku Mladoboleslavských.

Rozhodčí se s přibývajícím časem dopouštěl čím dál více nepřesností, které pak řešil kompenzací. Na jeho nešťastné rozhodování “dojela“ Boleslav při sporném vyloučení Sýkory a debata by se dala vést také o vyloučení Handlovského. Domácí nemysleli na nic jiného, než na vyrovnání a v 53. minutě jim při oslabení ujel Gengel. Hosté vytvořili před Šindelářem závar, během něj se nejlépe zorientoval Kříž a svým gólem na 3:1 hodně snížil naději Středočechů na bodový zisk. Domácí se i nadále pokoušeli všemocně zdramatizovat utkání, sáhli dokonce ke hře bez gólmana, ale risk se jim nevyplatil. Do opuštěné brány dopravil puk Horčička a stanovil konečné skóre 4:1 ve prospěch hostů z Podkrkonoší.

Jan Votruba, BK Mladá Boleslav

Myslím si, že jsme hráli zatím proti nejlepšímu soupeři. Vrchlabí bylo velice dobře připravené, hrálo velice dobře defenzivně a my jsme se těžko prosazovali. Nehráli jsme dobře jeden na jednoho v útočném pásmu, tam jsme vůbec nebyli schopní se prosadit. A když už jsme se prosadili a měli jsme nějakou šanci, tak jsme ji nevhodným způsobem řešili. Jednoznačně jsme málo stříleli, šancí bylo málo a my jsme chtěli kombinačně dávat góly do prázdné brány, a to dneska vůbec nešlo.

Vladimír Jeřábek, HC Vrchlabí

Na utkání jsme se připravovali, věděli jsme, že to bude těžké. My jsme tady mohli jenom získat body, kdyby se prohrálo, tak by nás to mrzelo, ale vítězství od nás nikdo nečekal. Mužstvo hrálo výborně, ustáli jsme několik oslabení, dokonce i pět na tři. Kluci byli zodpovědní, šli dozadu hned, jak ztratili kotouč. Divácká podpora byla výborná, fanoušci jsou super. Co se týče zvláštních odrazů kotouče od mantinelu, na to jsme kluky speciálně připravovali, protože ještě když jsme tady hráli proti Benátkám, tak se nám to také několikrát stalo, že se puk odrazil prazvláštně.