14. 8. 2008 | Jitka Čechová

Sérii výher Boleslavi nedokázal protrhnout ani Liberec!

TsC3, čtvrtek 14. 8. 2008
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Mladoboleslavští hokejisté za sebou mají v pořadí třetí zápas Tipsport Hockey Cupu. V jeho rámci zamířili k jednomu z nejbližších extraligových soupeřů, kterým je Liberec a na severu Čech nepochodili ani trochu špatně. O těsném, ale zaslouženém vítězství Boleslavských rozhodly dva góly ve druhé třetině, což byla nakonec jediná část hry, ve které branky padaly. Liberečtí v ní střelili jeden gól a poté dělali téměř nemožné hlavně v posledních minutách, na vyrovnání to ale nestačilo.
Liberec: Fikrt – Harant, Jiruš, Hunkes, Jareš, Zíb, Modrý, Derner, Holub – Dušek, Podkonický, Pletka, Procházka, Šachl, Bartovič, Blatný, Kašpařík, Nedorost, Klimenta, Špaček, Víšek
Ml. Boleslav: Šindelář – Kočí, Marušák, Bauer, Mocek, Flamík, Drábek, Jindra, Lukáč – Handlovský, Čech, Barinka – Tomas, Benda, Kubeš – Eiselt, Sýkora, Nouza – Konečný, Boháč, Kornilovs
Branky a nahrávky: 34. Harant (Podkonický) – 28. Marušák (Kočí), 39. Kubeš (Benda). Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 13:13, + 10 minut osobní trest Hunkes (LIB). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Střely na branku: 22:30.

První třetina přinesla spoustu výkyvů. Liberec sice relativně ovládl start utkání, značně mu ale k tomu napomohlo vyloučení Bauera, který usedl na trestnou lavici už ve druhé minutě. Středočeši ale oslabení zvládli, po většinu času drželi soupeře hlavně u mantinelu, kde toho Liberečtí mnoho předvést nedokázali. Větší šanci si až po vypršení trestu připsal Dušek, Šindelář si ale s je jeho střelou poradil.

Vzápětí na to se k zajímavé střele dostal Mocek, byl ale faulován a přesilovka čekala Boleslavské. Ta hráče v zelenobílých dresech hodně nakopla, ještě v ní se téměř prosadil Kornilovs s Konečným, které bránil osamocený Hunkes. Před závěrem třetiny se síly trochu více vyrovnaly. Šanci na první změnu skóre měl za domácí Podkonický, Šindelář ale puk schoval pod lapačku. Na druhé straně zase dojížděl puk Čech.

Druhá třetina přinesla spoustu vyloučení a hlavně konečně také góly. Velkou příležitost si na jejím začátku připsal liberecký Jiruš, jeho jedovatou střelu vyrazil Šindelář ve skluzu lapačkou. V následujících minutách dostali Středočeši dvě minuty početní výhody a o jejich zužitkování se snažila formace Tomas, Benda, Kubeš. Prvně dva jmenovaní předvedli perfektní přechod do útočné třetiny, kam si pro přihrávku před bránu přispěchal Kubeš. Teč mu ale gólman Fikrt nedovolil. Následující početní výhodu ale už Boleslavští zvládli zužitkovat, puk do sítě dostrčil Jiří Marušák.

Vedení Středočechů trvalo přesně tři minuty a sedm vteřin, pak se o vyrovnání postaral ukázkovým průstřelem z prostoru mezikruží Tomáš Harant. Boleslavští ale v této fázi hry hrozili o něco více. Nejprve se Boháčovi povedlo vyhrát buly a okamžitě střílet, jeho ránu ale Fikrt vyrazil v poslední chvíli ramenem. Podobné štěstí s vyraženým kotoučem ale už neměl ve 39. minutě, kdy se na něj v samostatném nájezdu rozjel Benda. Jeho ránu sice vykryl, puk si ale nepohlídal, a tak jej za jeho záda umístil Vladislav Kubeš.

Do závěrečné třetiny vstoupil domácí tým s jasným vědomím, že je to poslední třetina, ve které mohou změnit skóre zápasu. Hned na jejím začátku si ukázkovou příležitost k brance vytvořil Víšek, ve finálové fázi svého útoku ale odkrytou klec minul. Další možnost vyrovnat měli Liberečtí v následujících čtyřech minutách, kdy nejprve vyfasoval dvě minuty Konečný a hned po něm Jindra. Hlavně v případě druhého trestu Severočeši opravdu zahrozili. Asi vůbec největší šanci si připsal Zíb, do jehož rány vložil v poslední chvíli svou hůl Tomas.

Tlak Liberce trval i po uplynutí druhé poloviny poslední třetiny. Pro svůj tým mohl gól vybojovat Šachl, Šindelář ale jeho střelu srazil za bránu. Hru vzápětí na to okořenila menší potyčka u střídačky Severočechů, rozložení trestů ale zajistilo v konečném stádiu stejný počet hráčů na ledě na obou stranách. Ovšem ne na dlouho. Sýkora usedl na trestnou lavici a v početní výhodě měl velkou šanci Podkonický. Puk mu ale přeskočil hůl a než jej stihl zpracovat, padl do rány Kubeš. Dvě minuty před koncem se v samostatném nájezdu ocitl Pletka, byl ale podražen. Liberecké tak čekal závěr zápasu v početní výhodě. Pro vyrovnání udělali maximum, na boleslavskou obranu ale už podruhé recept nenalezli.