20. 9. 2011 | Daniel Langer

Slavia s přehledem zvítězila, Bruslaři si na první body v novém ročníku musí počkat

3., úterý 20. 9. 2011
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Ani tentokrát se tribuny ŠKO-ENERGO Arény nemohly radovat z prvního nabytého bodového zisku. Už v první třetině Mladá Boleslav inkasovala tři branky a Slavia si výsledek bez větších potíží ze zabezpečené obrany ohlídala, dokonce ještě nějaký ten gól do sítě Michala Valenta přidala. Pro domácí hokejisty se utkání zlomilo po třetí inkasované brance, kdy neuhlídali hostující tým sotva pár vteřin poté, co snížili na 1:2. S trochou nadsázky lze říct, že slávistické mládí vyučovalo boleslavskou zkušenost.
Ml. Boleslav: Valent - Čutta, Marušák, Žabka, Chaloupka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Tomas, Výborný, Balaštík - Tománek ,Vrbata, Pabiška - Mikulík, Hrdel, Bahenský - Indra, Plodek, Loskot
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Šulc, Krejčík, Kolařík - Tomica, Kalus, Čermák, Svoboda, Jelínek, Jaškin, Krenželok, Poletín, Doležal, Sklenář, Růžička, Kůrka, Hertl
Branky a nahrávky: 13. Tomas (Čutta, Výborný) - 9. Růžička (Kadlec), 12. Kuboš (Kalus, Hertl), 14. Kuboš (Hertl, Čermák), 29. Hertl (Čermák), 39. Kalus (Sklenář, Tomica). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 12:11, navíc Čutta (MBL) 10 minut OT a 5 minut + do konce utkání, Kalus (SLA) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3370.

První velká šance utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Roman Tománek dostal přihrávku na útočnou modrou a řítil se na Kopřivu. Kotouč mu zásluhou důrazného napadání jednoho z obránců přeskočil hůl a zastavil se zhruba metr před brankovištěm, ani dorážející Pabiška ale puk za rozhozeného Kopřivu nedostal. Boleslav útočila i nadále, střela Rýgla, kterou slávistický brankář vůbec neviděl, jen těsně proskotačila kolem pravé tyčky branky.

Zúročit platonický tlak se ale Bruslařům nepodařilo a tak na druhé straně přišel trest. Rychlé nohy předvedl Vladimír Růžička ml., podél hrazení unikl všem obráncům a své sólo vyřešil přesnou kličkou se zakončením mezi Valentovi betony. Od té chvíle jako by hosté sebrali boleslavským hokejistům vítr z plachet. Do velké šance si nabruslil Kůrka, jeho klička ale neslavila úspěch. O chvíli později už ale Pražané mohli zvedat ruce na hlavu. Vrbata nedokázal v oslabení vyhodit puk, na modré čáře posunuli hosté hru na volného Petra Kuboše, který nechytatelnou ranou vymetl horní růžek Valentovi branky.

Bruslařský klub dokázal najít rychlou odpověď, rovněž v přesilové hře, to když Roman Tomas využil přihrávky mezi kruhy a přesnou střelou k tyči snížil skóre na rozdíl jediné branky. Domácí tribuny ještě ani nestačily řádně oslavit gól a skóre se měnilo znovu. Hned po vhazování šli hostující hráči hodně důrazně do útoku a Petr Kuboš mohl slavit svou druhou branku v utkání. Pro Boleslav nešťastný okamžik, puku do branky zřejmě ještě pomohl jeden z bránících hráčů.

Ve druhé třetině už se nehrál tak ofenzivní hokej, jako v té první. Místo hokejových akcí přibývaly na kluzišti spíše fauly a ostré zákroky. V oslabení ujel Tomas, jeho nadějná střela ale letěla těsně mimo. Hosté čekali na brejky a nemilosrdně trestali. Z trestné lavice se navrátivší Šulc se ocitl dokonce v samostatném nájezdu, luxusního prostoru ale k navýšení skóre nevyužil.

Domácí celek si vytvářel šance především první útočnou řadou, Slavia ale školila z důrazu a produktivity. Laxní obrany na brankovišti nejprve využil ke gólové dorážce Tomáš Hertl o několik minut později přetavil přesilovou hru v pátou branku hostí Petr Kalus, který si poradil s vysokou žabičkou a poslal puk pohodlně pod horní tyč branky. Druhé dějství okořenila potyčka čtyř hráčů, vše se ale vyřešilo menšími tresty. Pražané tak mohli jít do závěrečné třetiny s vědomím pohodlného čtyřbrankového náskoku.

Hosté odehráli třetí dějství dle očekávání. Boleslav se jen těžko probíjela přes červenobílou zeď, ze které Pražané vyráželi do nebezpečných protiútoků. V jednom takovém ujel Jakub Sklenář, tísněn vracejícím se boleslavským hráčem pálil těsně nad. V závěru utkání ještě zvezdla diváky ze sedadel bitka Čutty s Kalusem a Bruslařský klub si připsal alespoň malé vítězství v pěstním souboji. Co je ale důležité, Pražané berou všechny body a domácí tým zůstává po dvou odehraných domácích utkání s nulou na kontě.