31. 10. 2009 | Daniel Langer

St. dorost vybojoval výhru nad Hradcem Králové

18., sobota 31. 10. 2009
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l. - V sobotním odpoledni zavítal do Metrostav Arény Hradec Králové. Jediný celek, který mladoboleslavští starší dorostenci nedokázali letos doma porazit. Hostům se výrazně dařilo v přesilových hrách, dokázali v nich vstřelit všechny tři branky. I přesto Mladá Boleslav dokázala zvítězit a napravit tak drobné zaváhání z úvodu sezóny.
Ml. Boleslav: Will - Chalupa, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík, Budín - Bičiště, Škorík, Koudela, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka
Hr. Králové: Pavelka - Havlena, Kopsa, Pilař, Čáp, Synek, Červený, Poláček - Gabriel, Ropický, Půlpán, Filip, Hidvéghy, Havelka, Frk, Stříteský, Bartoň, Světlík, Valášek
Branky a nahrávky: 5. Škop (Vrba), 17. Koudela (Hrouda), 39. Hyka (Bičiště), 50. Škorík - 2. Havelka (Havlena), 31. Ropický (Valášek), 49. Gabriel (Frk). Rozhodčí: Jeřábek - J. Prokop, Špringl. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 68.

Již od prvních minut měla hra vysoké tempo. Oba celky do utkání vlétly, jak se patří a vzájemně si nic nedarovali. První příležitost přesilové hry měli hosté už po několika vteřinách a dokázali ji využít. Will puk pouze vyrazil a Tomáš Havelka byl okolo brankoviště nejdůraznější. Mladá Boleslav odpověděla za necelé tři minuty, kdy rovněž při přesilové hře vyrovnal Luděk Škop.

Následně zažil perné chvilky opět Will, který musel krotit hned tři po sobě následující dorážky, vedl si však skvěle. Postřední část prvního dějství ovlivnily častá vylučování, ze kterých však ani jeden z týmů nedokázal uspět. První branku za plného počtu hráčů na ledě vstřelila Mladá Boleslav, do střelecké listiny se zapsal David Koudela.

Druhé dějství nabídlo výrazně vlažnější vstup než první. Oba týmy nechtěli znovu zkraje třetiny inkasovat. Na Hradci Králové byla vidět větší aktivita a touha vyrovnat, k výraznější šanci to však dlouho nevedlo. To se však změnilo v 31. minutě. Prosadil se Filip Ropický a opět v přesilové hře. Následně si v početní výhodě zahrála i Mladá Boleslav, dokázala však pouze dvakrát rozezvonit tyč hradecké branky. Domácí však odmítli odejít do šaten za vyrovnaného stavu. Do odkryté branky uklidil vyražený puk Tomáš Hyka.

Hradec Králové se ve třetí třetině musel začít tlačit před Willovu branku a poměrně se mu to dařilo. Východočeši přebrali iniciativu a Mladá Boleslav se musela začít bát o výsledek. Hosté tak po delším tlaku dokázali přeci jen ještě jednou vyrovnat. Jak jinak než v přesilovce, propálil tvrdou střelou vše, co mu stálo v cestě Lukáš Gabriel. Hradečtí se však nemohli z vyrovnání radovat dlouho. Ani ne minutu potřeboval Stanislav Škorík, aby se individuální akcí protáhl před hradeckou branku a zakončil přesně k tyčce.

Snažení hostů inkasovaný gól hodně srazil, přesto se však nevzdávali. Mladá Boleslav se omezila na bránění jednobrankového vedení. Domácí si situaci výrazně zkomplikovali, když se přesně dvě minuty před koncem utkání nechali oslabit. V tu chvíli si hosté vzali oddechový čas a pokusil se o hru bez brankáře. Následovalo však vyloučení i na straně hostí a hra se tak stěhovala do útočného pásma Boleslavi. Poslední šanci Východočeši promarnili, když střílenou přihrávku nedokázal jeden z hradeckých usměrnit do branky, a střela skončila těsně nad horní tyčkou Willovi branky. Když pokus domácích o branku přes celé hřiště skončil pouze na tyčce, bylo už jasné, že tři body zůstanou v Mladé Boleslavi.