21. 11. 2009 | Lukáš Šonský, Lukáš Šonský, Michal Miškovský

Starší dorostenci si vylepšili skóre. V Liberci vyhráli 8:2!

23., sobota 21. 11. 2009
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Rekordní výhru této sezony si v sobotu připsali starší dorostenci BK Mladá Boleslav. Tým Jana Vidnera zajížděl do sousedního Liberce, který v průběhu ročníku už třikrát porazili. A tříbodový zisk mohli slavit i tentokrát. Středočeši zvítězili rozdílem několika tříd 8:2.
Liberec: Blažek (40. - 51. Krejčí) - Staněk, Návrat, Jandejsek, Beránek, Bartejs, Slavík, Čechura, Najman - Beníšek, Příkazský, Hloušek, Langhammer, Mikyska, Knap, Psota, Kouba, Slivka, Dlouhý, Urban, Morogn, Luňák.
Ml. Boleslav: Will (30. Sejpal) - Budín, Příhoda, Chalupa, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka.
Branky a nahrávky: 27. Najman (Čechura), 44. Kouba (Morong) - 18. Vrba (Babický, Hyka), 20. Štěpánek (Ficek, Brandejský), 29. Babický (Škorík), 37. Frolík (Hyka, Vrba), 42. Frolík (Babický, Hyka), 48. Hyka (Frolík, Vrba), 51. Mozík (Hrouda, Škop), 52. Škop (Škorík). Rozhodčí: Vyloučení: 9:13, navíc domácí Langhammer osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75.

Utkání odstartovalo v poměrně velkém tempu, do první velké šance se dostal hned v úvodu hostující Frolík, jenž obdržel přihrávku na hranici brankoviště. Svoji střelou ale trefil pouze Blažkovy betony. Následný pokus Příhody od modré čáry prosvištěl jen těsně vedle levé tyče domácí klece.

Liberečtí se do zápasu dostávali pozvolna, avšak hned jejich první vážnější akce mohla skončit v síti. Morong hbitě vyskočil z trestné lavice, ve středním pásmu se zmocnil kotouče a bez větších servítek prolétl až před Willa, ten byl však připraven. Morong se ocitl ve slibné příležitosti také o chvilku později, tentokrát hledal v mezikruží ještě lépe postaveného Příkazského, ale ten trefil z dobré pozice pouze hostujícího brankáře.

Druhá desetiminutovka první třetiny už ale patřila Boleslavi, Knap sice nejprve napálil pouze Blažkovu lapačku, poté už ovšem hostující mužstvo slavilo. Po velké mele v domácím brankovišti dotlačil kotouč do sítě Filip Vrba - 1:0. O devadesát vteřin později slavili Středočeši znovu, po takřka totožném závaru před Blažkem poslal puk do sítě z mezikruží Štěpán Štěpánek - 2:0.

Od úvodních minut druhé třetiny táhli Tygři za snížením soupeřova náskoku, to se jím podařilo ve dvojnásobné početní převaze. Jakub Najman vypálil od modré čáry a kotouč z klubka hráčů před Willem propadl až do sítě - 1:2. Snaha domácího celku o vyrovnáni byla však uťata hned posléze, Toni Babický nenápadně projel až do útočného pásma a překvapivou střelou z pravého kruhu poslal kotouč za brankovou čáru - 1:3.

Bílí Tygři byli ale v této fázi utkání mírně aktivnějším celkem, ovšem veškeré jejich snahy končily na pozorné mladoboleslavké obraně v čele s Willem, ten byl však přesně v polovině zápasu zřejmě zámněrně střídán Sejpalem.

I nová tvář v hostujícím brankovišti pokračovala v zaběhnutém rytmu, kotouč do sítě nedostal Staněk a chvilku později také Mikyska, který v pádu z mezikruží jen těsně minul. Zato hosté byli v útoku o dost nebezpečnější a v šestatřicáté minutě lovil Blažek kotouč ze sítě znovu, v přesilové hře zamířil z vrcholu kruhu přesně do černého Jakub Frolík - 1:4.

Do třetího dějství nastoupil v domácím brankovišti Krejčí, uběhla ale pouze minuta a náhradní brankář kapituloval také, prosadil se znovu Jakub Frolík - 1:5. Libereckým mladíkům se podařilo rychle snížit, Jan Kouba se ocitl v samostném úniku, položil si Sejpala a poté elegantně zavěsil - 2:5.

V následné početní převaze domácích neuspěl ostrou střelou od modré čáry Jandejsek, a tak se radovali znovu Středočeši, Tomáš Hyka vyřešil akci dva na jednoho individuálně a ranou do horního růžku navýšil hostující vedení - 2:6. Boleslav v těchto minutách svého soka přehrávala ve všech směrech, hokejisté z Podještědí evidentně nestíhali soupeřovo tempo.

Další branka tak na sebe nenechala dlouho čekat, Hrouda nejprve sám před brázdnou bránou trefil pouze Krejčího lapačku, ovšem následná dorážka Vojtěcha Mozíka znamenala úspěch. Brankář Krejčí tak lovil kotouč ze své brány hned třikrát v rozmezí deseti minut, a proto se mezi tři tyče vrátil Blažek. Hosté ale v útočení nepolevili, další mezeru v severočeké defenzivě potrestal Luděk Škop, který tváří v tvář Blažkovi zachoval chladnou hlavu a líbivou kličkou poslal černou pryž pod břevno - 2:8.

V posledních minutách třetí části poslal sudí za katr v krátkém časovém sledu hned několik hráčů z hostujícího celku, ale ani dvě dvojnásobné početní převahy nestačily Liberci ke korigování stavu. Boleslavští duel pod Ještědem jednoznačně ovládli, tři body tak putují do města automobilů zcela zaslouženě.