20. 3. 2008 | Roman Zajíček, Roman Zajíček, Jitka Čechová

Střelecká smůla v Brně protržena, do vítězství měli ale Boleslavští daleko – rozhodne sedmý zápas!

SF6, čtvrtek 20. 3. 2008
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o – Vzdor všem nadějím Středočeši v Rondu ani na třetí pokus nebyli schopni zvítězit a využít tak mečbol, který nabízel přímou cestu do finále. Po první třetině ještě všechno vypadalo velice nadějně. Kometa sice vedla 1:0, Boleslavským se ale podařilo ustát dvojnásobné oslabení, v čemž ještě v letošním semifinále úspěšní nebyli. V prostřední dvacetiminutovce, která byla předčasně ukončena kvůli odpadkům na ledě, ale domácí odskočili už na 2:0. Obrovské naděje vtiskl Mladoboleslavským Daniel Boháč snižující ve 44. minutě. Od toho okamžiku to ale šlo se Středočechy z kopce. Konečný stav tak zní 6:1, přičemž všechny góly Brna padly v přesilových hrách.
Kometa Brno: Jarina - Čech, Zubíček, Houdek, Mikel, Morava, David, Lhotský, Protivný - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Černý, Mikšan - Zelenka, Padělek, Staněk - Lipina, Moskal, Klimt
Ml. Boleslav: Chábera (51. Šindelář) - Bauer, Lukáč, Jindra, Macháček, Mocek, Schnabel, Drábek - Nouza, Král, Gombár - Mikulík, Boháč, Šebesta - Eiselt, Šindel, Handlovský - Fiedler, Rumpel, Gajovský
Branky a nahrávky: 19. Padělek (Klimt), 33. Vondráček (Houdek), 45. Morava (Klimt, Barus), 49. Zelenka (Klimt), 50. Dlouhý (Vondráček), 51. Sedlák (Černý, Houdek) – 44. Boháč (Macháček). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 21:23. Využití: 6:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6800. Střely na branku: 33:29.

Hned v úvodu zápasu se oba týmy pustily do rychlého hokeje plného šancí. V nich však byla mnohem více aktivnější Kometa. Nejprve se ocitl sám před Cháberou obránce Morava, ale nedal. A totožnou šanci zopakoval i další brněnský bek, tentokrát Čech, avšak znovu nechal vyniknout v té chvíli již rozchytaného boleslavského mága. Hosté se nenechávali rovněž zahanbit a ve své první velké šanci byl Šindel, ležícího Jarinu nenachytal na hruškách. Kdyby ale mladíček Šindel více zvedl touš, mohlo být pro Kometu zle nedobře. Na šance to konec rozhodně nebyl. Pokračovalo se i nadále v rychlém sledu. Už to nebylo ale při hře pět na pět, nýbrž v početních výhodách. Brňané měli dokonce více jak minutu a půl možnost dvojnásobné výhody a tu bohužel, pro své fanoušky, nevyužili. I když ve velkých šancích byl dvakrát Dlouhý a jednou Zelenka, před kterým byla prázdná klec. Chábera byl již překonán, ale naštěstí mu pomohl jeden z beků. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky, ale když už se dostali, tak to byla velká šance. Hodně zlobil aktivní Šindel, který se nadvakrát otáčel kolem brány, musel být v posledních momentech zahákován Mikelem, protože se už chystal zasunout kotouč pod betony Jariny. Kometa se ubránila a znovu začala hrát aktivněji. Zelenka byl minutu a půl před sirénou podražen Šebestou a přišel trest! Lhotský vystřelil, k puku se dostal Klimt, který přihrál do prostoru mezikruží na volného - Ivana Padělka a ten do poloprázdné brány neměl problém zavěsit – 1:0. Poté se již třetina dohrávala za potlesku publika.

Ve druhé třetině bylo k vidění opět mnoho šancí, ale také i mnoho vyloučení. Přibližně do poloviny zápasu byla stále aktivnější Kometa. Z mnoha šancí nezapršelo. Za zmínku stojí především v oslabení dvojitá možnost agilního Dlouhého. Boleslavští se do šancí prakticky nedostávali, čekali na brejky. Když už jeden vyšel, bylo pro Brno horko. Střela od modré v podání Schnabela našla hokejku tečujícího Krále, Jarina vyrazil před sebe a ještě navíc Nouza dorážel, brněnský gólman chytil do té chvíle asi největší šanci hostujícího týmu v dnešním duelu. Posléze se opět hrálo spíše v boxerském ringu a vyloučen musel být Dlouhý s Bauerem, ihned na to přišel další trest, a to dvojnásobný. Vyfauloval se Fiedler a Kometa se mohla podruhé radovat. Při hře 4/3 se prosadil Roman Vondráček, který si vyměnil kotouč s Houdkem a nedal střelou švihem Cháberovi šanci – 2:0. Od té doby byla pánem na ledě Kometa. Nejprve našel Staněk zpoza brány volného Lipinu, který trefil tyč a o minutu později se do samostatného úniku dostával Vondráček, jenž pádil na Cháberu, ale blafák se mu nezadařil. Druhá třetina musela být ukončena v 38. minutě pro odpadky na ledě. Ještě předtím se opět kohouti Fiedler s Dlouhým poroučeli na trestnou, ke Dlouhému se přidal Mikšan za 2 + 10, což diváky v Rondu rozladilo tak, že zaházeli led odpadky a rozhodčí Hradil s Husičkou ukončili třetinu. Ta nakonec končila za velkého náporu Boleslavi, která svou minutovou přesilovku nevyužila.

Třetí třetina byla plná gólů a hlavně vyloučení. Tento stav vyhovoval domácímu týmu, který z tohoto rozložení sil využil celkem čtyři góly. Hosté jen jeden. Nejdříve rozvířil brankový ohňostroj Daniel Boháč, jenž po chybě domácí obrany překvapil Jarinu – 2:1. Překonat domácího Jarinu trvalo hostům v hale Rondo více jak osm třetin! Kometa se však nenechala dlouho pobízet a v přesilovce 5/3 zavěsil Marian Morava – 3:1. V tu chvíli existovalo na ledě už jen jedno družstvo, a to byli domácí. Čtvrtý gól přidal v další přesilovce Jiří Zelenka - 4:1. Hosté se uchylovali jen k agresivní hře u mantinelu a ta jim vynesla jen další tresty, konečné číslo se zastavilo na neuvěřitelném dvacátém třetím čísle. K tomu musíme připočítat i další dva desetiminutové osobní tresty. Kometa dokázala této výhody využít a zvyšovala neustále svůj náskok. Na 5:1 zvýšil Radek Dlouhý, který byl při svém gólu sražen Lukáčem a strhla se bitka, kterou rozhodčí vyřešili tresty na obou stranách. Posledním hřebíkem do rakve byla branka Přemysla Sedláka, který jak jinak využil další přesilovku - 6:1. Využití početních výhod hovoří za vše – 6:0 pro Kometu. Utkání se dohrávalo v exhibičním duchu, i když domácí hráli v oslabení. Za stálého potlesku udrželi Brňané náskok a radovali se z třetí výhry v této sérii. Bilance na domácím hřišti je jasná pro Kometu. Celkem 13:1 a 3:0 na zápasy. O postupujícím do finále se rozhodne v Boleslavi. Vše je otevřené.