17. 11. 2020 | Adéla Kvapilová

Třetí prohra v řadě, Bruslaři nestačili v prodloužení na Spartu

13., úterý 17. 11. 2020
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l. B o l. – Zápasový kolotoč se nezastaví ani ve svátečním dnu. V den výročí Sametové revoluce hostila ŠKOENERGO Aréna souboj 13. kola Tipsport extraligy mezi domácími Bruslaři a pražskou Spartou. Ten se měl podle původních plánů odehrát v hlavním městě, ale nakonec došlo k výměně pořadatelství. Úvodní část žádnou branku nepřinesla, skóre otevřeli na počátku druhé třetiny hosté. Mladá Boleslav ale dokázala velmi rychle vyrovnat a vrátit se zpět do zápasu. Stejně tak tomu bylo i v závěrečné dvacetiminutovce, a tak o výsledku muselo rozhodnout prodloužení, které rozhodl sparťan Dvořák.
Ml. Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Sparta: Neužil – Němeček, Košťálek, Pavelka, Piskáček (A), Dvořák, Jandus, Mikliš – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Vitouch, Zikmund
Branky a nahrávky: 22. Šťastný (Fillman), 52. Flynn (Kousal, Najman) – 22. Říčka (Pech, Buchtele), 47. Pech (Říčka, Kudrna), 62. Dvořák (Řepík, Horák). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 20:27. Zblokované střely: 8:3. Hity: 3:5. Vhazování: 22:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 – 2:3.

Úvodní dějství se neslo v duchu přetahované a nepřineslo žádnou branku. Zajímavou akci už v první minutě připravil domácí Jan Stránský, který sice na poprvé nedokázal procpat kotouč přes bránícího Davida Němečka, avšak odražený pokus se dostal zpět na jeho hokejku, a na podruhé z ostrého úhlu už otestoval přímo sparťanského gólmana. Následně si Bruslaři střihli přesilovou hru, ale nic z ní vytěžit nedokázali, ba naopak, nebezpečněji působila Sparta. V páté minutě se vydali do nebezpečného výpadu David Tomášek s Robertem Říčkou, s jejichž tažením měl boleslavský Krošelj plné ruce práce. Na druhé straně se pokoušelo o převrat nemladší boleslavské trio, ale také nenalezlo správný klíč k Neužilově svatyni. Následující minuty přinesly snažení obou celků, které nechtěly dopřát druhému ani centimetr ledu. Ve 14. minutě opět usedl za katr sparťan Němeček, ale Mladé Boleslavi to nijak zvlášť nepomohlo. Obě mužstva díky dobré defenzívě odešla po počáteční dvacetiminutovce do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu začali Pražané nedohranou početní převahou, kterou jednadvacet vteřin před jejím vypršením využili. Gólový učet otevřel ve 22. minutě Robert Říčka, jenž z mezikruží dokázal procpat nahozený puk Lukáše Pecha. Vedení ale hostům moc dlouho nevydrželo. Neuplynulo ani dvacet vteřin a stav byl znovu nerozhodný. Bruslaři se po buly usadili v pásmu, od mantinelu pálil Mitchell Fillman, jehož střelu usměrnil do sparťanské sítě David Šťastný. Domácí mohli během 26. minuty převrátit skóre na svou stranu, když si jeden z hostujících beků málem připsal vlastní gól. K tomuto okamžiku ale nedošlo, protože Neužil byl pozorný a situaci v předbrankovém prostoru si ohlídal. Na opačném konci kluziště prověřil boleslavského maskovaného muže Roman Horák, v další akci Jan Buchtele, ale ani jeden z aktérů ho překonat nedokázal. Obrovskou šanci měl po uzamčení obrany domácích autor první trefy Pražanů, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Zahrozili i Středočeši, když bezprostředně po vhazování zkusil David Šťastný propašovat dělovku mezi betony Neužila. Skóre se tak do zaznění druhé sirény nezměnilo, a tak na tabuli svítil stav po 40 minutách hry 1:1.

Začátek třetí části se jevil lépe pro sparťany, kteří se usadili v útočném pásmu. Před Krošeljem číhal připravený Řepík, ten ale žádnou z nabídek spoluhráčů nezužitkoval. Do riskantního úniku uháněl Radim Zohorna, jenž se sparťanské obrany nezalekl. Jeho snažení ale za Neužilem neskončilo. Skóre se změnilo během přesilové hry hostujícího celku. Běžela 37. minuta, když se v roli nedobrovolného pozorovatele objevil za podrážení Ondřej Dlapa. Sparta, stejně tak jako u první výhody, nezaváhala a po 15 vteřinách udeřila. V obraně Mladé Boleslavi vznikl chaos, v němž se nejlépe zorientoval Lukáš Pech a z blízkosti překonal domácího strážce. Bruslaři se ale nevzdávali a testovali Neužila ze všech stran, což se jim v polovině 52. minuty vyplatilo. Hráči v zeleném sehráli totožnou situaci jako u první branky, tentokrát ale z mezikruží tečoval Oscar Flynn. Ihned nato Mladé Boleslavi zatrnulo, protože se dostala do oslabení, ve kterém již v tomto střetnutí dvakrát inkasovali. Poslední dvě minuty základní hrací doby byly jako na ostří nože, ale změnu stavu nepřinesly, a tak se duel přesunul do prodloužení.

To nakonec nabralo velmi rychlý spád. Bruslaři sice kroužili a jako první zakládali různé akce, ale radovala se Sparta. Vítězný gól vstřelil Tomáš Dvořák. Mladá Boleslav tak po dalším vyrovnaném zápase bere pouze jeden bod, dva putují do hlavního města.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme byli chvíli lepší my, chvílemi Sparta. Nakonec se zrodila zasloužená remíza. Bohužel jsme v prodloužení nesehráli dobře situaci a byli jsme potrestáni.

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): Byl to těžký zápas, kterému nechybělo tempo. Pro oba týmy to byl pátý zápas v deseti dnech, ale my jsme rádi, že můžeme hrát, protože teď jsme nějakou dobu jenom trénovali. Jsme rádi, že se štěstí nakonec v prodloužení přiklonilo k nám. Start Vládi Sobotky jsme nechtěli uspěchat. Uvidíme, zda nastoupí v pátek nebo v neděli.