8. 1. 2011 | David Bohata

Tři body pro juniory, přibyl však další zraněný

42., sobota 8. 1. 2011
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Středočeské derby načala hned ve svém úvodu krásná akce Belaye s Hykou, kteří ve vlastním oslabení poslali mužstvo Boleslavi do vedení. Kladno bitvu řádně zdramatizovalo kontaktním gólem ze druhé třetiny, jenže neúnavní domácí si tříbodový zisk pohlídali až do závěrečného zvuku sirény. Je to obdivuhodné, že boleslavské mužstvo bylo schopné hrát v takovém tempu, v jakém se ke konci hrálo. To vzhledem k počtu bojeschopných hráčů, který po první třetině klesl na číslo patnáct.
Ml. Boleslav: Will – L. Vrba, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Houser – Bičiště, Belay, Hyka, Brandejský, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Jankovský, Koudela
Kladno: Ilašenko – Strnad, Kutwald, Knotek, Medrický, Redlich, Mnatsyan, Palaščák, Jupa – David, Steigauf, Kužel, Krpata, Doskočil, Bernat, Hybner, Kupec, Obr, Vyšín
Branky: 3. Hyka (Belay). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Medřický (KLA) 10 minut OT + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 68.

První branka zápasu padla záhy, a to hned při prvním nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Přesilovku sice hrálo Kladno, ale Boleslavští mu v ní vůbec nepůjčili kotouč a po rychlém kontru šli dokonce do vedení. Belay ujel po levé straně, skvěle načasovanou přihrávkou oslovil na druhé straně najíždějícího Tomáše Hyku, který krásnou akci zakončil střelou do prázdné brány. Domácí se potom aktivní hrou snažili o jakýsi tlak, ale Kladno soupeře do žádné šance nepustilo.

Všechno se mohlo změnit v patnácté minutě, kdy Medřický za bránou srazil Willa a jeho mužstvo šlo do tří. Mladé Boleslavi se však vůbec nedařilo usadit v útočném pásmu. Dalecký se dokonce dostal do zajímavé příležitosti, ale z prostoru pravého kruhu minul. Po pokusu Knotka zhe závěru třetiny puk nebezpečně, leč bez jakékoli teče Kladenských, proletěl Willovým brankovištěm. Minutu před první sirénou stihl Hyka křižnou střelou ještě orazítkovat vzdálenější tyč Ilašenkovy klece. Boleslav sice po první třetině zaslouženě vedla, ale bohužrl přišla o dalšího útočníka – Jankovský si v úvodu třetiny zlomil klíční kost a o přestávce zamířil do kabiny ozdobený krčním límcem.

Bruslaři druhou část zápasu načali svou již čtvrtou přesilovou hrou. Když už to vypadalo, že se Kladno ubrání, zkusil to ze střední vzdálenosti Vojtěch Mozík a protože maskovaný muž v modrém dresu nestihl včas secvaknout betony, vedla Boleslav 2:0. Přesně v polovině zápasu se skóre opět měnilo. Gól padl rovněž v početní výhodě – tentokrát se prosadili hosté. Obránce Soukup sice pohotově zachytil přihrávku směřující před vlastní brankoviště, jenže přitom nešťastně namazal rozjetému Gotwaldovi, který se vřítil do pásma a přesnou ranou pod vyrážečku překonal Romana Willa.

Menší pozdvižení na stadionu vyvolal ofsajd odpískaný Kladenským. Po dlouhém a hlavně přesném pasu mezi obránce se do samostatného úniku dostal Jan Kupec, jenže za prvé ho brankář vychytal a za druhé rozhodčí již v okamžiku foukal do píšťaly. Velkou šanci měl potom Mozík; jeden z bránících hráčů Kladna ztratil hůl a než se dokázal zorientovat, stál před Ilašenkem nekrytý boleslavský hráč – štěstí pro hosty, že nemířil přesně.

Třetí třetina se hrála především v blízkosti branky domácích. Kladno si v útočném pásmu nepočínalo moc efektivně, jeho sok ho dokázal bez problémů bránit. Pak šli borci v bílých dresech do čtyřech, avšak jestli Boleslav v sezóně něco zdobí, je to právě hra v oslabení. Pravdivost těchto slov dokumentoval dravý průnik Hyky, jenž si za Ilišenkovou bránou došel pro faul. Hra s osmi hráči na ledě rychle uběhla, po ní se dostala Boleslav pod krátký tlak. Ten několika zákroky vyřešil gólman Will.

Osm minut a čtyřicet sekund před koncem třetiny si trenér Mladoboleslavských Tomáš Potěšil vyžádal oddechový čas. Při něm si alespoň na okamžik mohla štíhlá sestava, čítající patnáct bruslařů, odpočinout. Jenže hokejové klání nabíralo na obrátkách. Po ubráněné situaci se Kladno dostalo do protiútoku. Série přihrávek skončila na holi Redlicha, jenž, tváří v tvář brankáři, promarnil správný moment ke střele a vyhnal se až mimo střelecký úhel.

Jako dejavú ze začátku zápasu musel Kladnu připadat únik staré známé firmy Belay-Hyka. Opět to bylo v oslabení, opět měl puk na holi Belay a opět zakončoval Hyka. Víc podobného obě akce neměly. Hyka totiž nedostal zrovna ideální přihrávku, a ačkoli si dokázal brankáře vcelku hezky “povodit“, z úhlu zakončoval jen do jeho výstroje. Minutu před koncem povážlivě zahrozil Sajdl, proti jeho střele z levého kruhu předvedl Ilašenko typický “haškovský půlkolotoč“ a puk vleže vykopl betonem. Víc se toho už nestalo, domácí mužstvo z Mladé Boleslavi zaslouženě vybojovalo tři body.