2. 4. 2007 | Pavel Petr

ÚSTEČTÍ LVI – BK MB 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

SF2, pondělí 2. 4. 2007
Ústí n. L. - Ml. Boleslav UNL - MBL
Úvodní třetina druhého duelu na ústeckém ledě byla tentokrát hodně opatrná. Ostatně, odpovídalo to důležitosti zápasu. Vždyť Ústečtí usilovali o druhé vítězství v semifinálové sérii a Mladá Boleslav si chtěla vítězstvím vytvořit co nejlepší možnou pozici pro odvetné zápasy ve městě automobilů. A stejně jako v úvodním duelu šli hosté do vedení. Jenže v závěru druhé části inkasovali vyrovnávací gól. Když pak Ústečtí na začátku třetí třetiny strhli vedení na svou stranu, vývoj zápasu si pohlídali a v sérii vedou 2:0.
Ústí n. L.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Ficenc, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Slížek, Liščák - Přeučil, Kloz, Jiří Kudrna. Trenéři: Vladimír Evan a Miroslav Mach.
Ml. Boleslav: Altrichter - Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa - Gombár, Král, Káňa - Eiselt, Šindel, Rozsíval - Paroulek, Lipina, Sedlák - Zdráhal, Piecha, Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 40. Antoš, 42. Liščák, 45. Houdek, 58. T. Martinec - 25. Lipina. Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:14, navíc Přeučil - Eiselt, Káňa všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6230.

První přesilovku pak hráli hosté, ale Přikryla při ní příliš nezaměstnali. Naopak sám před Altrichterem nesupěl Micka. Při další početní převaze Mladé Boleslavi pro změnu ujel Hluchý, ani tentokrát však na strážce boleslavské svatyně nevyzrál. Potom ovšem hráli Severočeši nejprve 64 a poté 22 sekund v pěti proti třem. Hosté se však dokázali ubránit. V závěru první části se boleslavští hokejisté usadili v útočném pásmu. Individuálně to například zkoušel Šindel. Přikryl ale nebezpečí zažehnal. Gólu se tak diváci během dvaceti minut nedočkali.

Druhá třetina jako první přinesla gólovou radost hostujícímu týmu. Stalo se tak ve 25. minutě, kdy Lipina nahazoval puk z rohu kluziště a našel skulinku mezi pravou tyčí a Přikrylovým betonem. Vzápětí to zkoušel také Gulaši (na snímku) a nad mířil Paroulek. Poté se ovšem několikrát zaskvěl boleslavský gólman Altrichter. Jeho zákrok vleže proti Mickovi byl excelentní. Stejně tak vychytal i Zápotočného. Bohužel 34 sekund před druhou sirénou už ale kapituloval. Janků servíroval puk na volného Antoše a ten zblízka vyrovnal. Hosté se tentokrát hodně zlobili, a to právem, na sudího Šindlera. Brance předcházel nedovolený zákrok na Rozsívala, který zůstal nepotrestán.

Ve třetí části už kralovali domácí. Hodně jim pomohl gól už ve 42. minutě. Boleslavská obrana nechala bez povšimnutí volného Liščáka a ten podruhé překonal Altrcihtera. Boleslavský gólman pak na začátku 45. minuty naopak zlikvidoval trestné střílení, které prováděl Janků. Sudí Šindler ho nařídil za brankářovu hozenou hůl. O necelých dvacet vteřin později se ale Ústečtí dočkali. Houdek střelou od modré využil přesilovku Severočechů. Možnost zkorigovat výsledek měli hosté při dvojnásobné přesilovce trvající 85 sekund. Přikryl však puk za svá záda nemínil pustit. To také byla jedna z posledních možností pro Boleslav jak se vrátit do hry. V závěru ještě sáhl kouč Jiří Režnar k power-play a v ní pojistil vítězství Lvů střelou do prázdné branky Martinec.

Vladimír Evan, (Trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme to utkání odehráli parádně, zodpovědně, s chutí. Udělali jsme minimum chyb do obrany a myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Hráčům můžeme jedině poděkovat a hlavně pogratulovat, protože předvedli to, co umí. Od začátku jsme byli v pohybu. Včera jsme ho měli v první třetině a dnes jsme to vydrželi celé utkání. Série je ale stále otevřená. Nic není rozhodnuté. Čeká nás další utkání v Boleslavi a nevěřím tomu, že oni jsou takové mužstvo, které by složilo zbraně. Jak je to s Markem Ivanem? Marek Ivan dnes byl odvolán z týmu a v play off se už neobjeví. Důvod je interní. Řekl bych jen jedno. Marek dělat spoustu neslučitelných věcí, aby mužstvo fungovalo tak, jak má fungovat, což já jako trenér nemohu tolerovat."

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Utkání rozhodla poslední půlminuta druhé třetiny, kdy jsme dostali gól na 1:1. Do té doby to bylo z obou stran kvalitní utkání, kdy se hrálo na to, aby ten gól někdo nedostal. Vedli jsme 1:0, ale, bohužel, dostali jsme na 1:1 třicet vteřin před koncem třetiny. Nevím, jestli to byl zákrok na odpískání. V dané situaci jsme dostali gól, a to nás poznamenalo. Venca Eiselt si ještě nesmyslně vykoledoval desetiminutový trest, hráči byli v kabině rozhozeni a tím se vlastně ta hra zhroutila. My jsme dostali hned ve druhé minutě po hrubce Lipiny gól. To byla ale taková hrubka, že takovou nesmí udělat starší žák. Říkali jsme si, že toto utkání rozhodne možná jedna dvě chyby. Bohužel, lajdáckostí koncem druhé a začátkem třetí třetiny jsme prohráli celé utkání. Dřina, která tam dvě třetiny byla, je vniveč. S takovým výkonem se tak kvalitní soupeř, jakým je Ústí, nedá přehrát. Pokud bychom nechtěli věřit, že to doma zvrátíme, bylo by potřeba to rychle zabalit. Musíme se na to připravit a urvat doma vítězství, jinak je po sérii. Pokud tohle někdo nemá za cíl, tak si odevzdá věci, i kdybychom měli hrát třeba jen s patnácti hráči."