18. 9. 2016 | Zdena Bobková

Urputný souboj rozseklo až prodloužení, v něm uspěl Litvínov

5., neděle 18. 9. 2016
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. – Páté kolo hokejové extraligy přineslo urputný souboj mezi domácími Bruslaři a litvínovskou Vervou. Domácí měli v úvodu navrch a vedli, ale Verva díky svému tlaku dokázala ještě v první třetině dokonat obrat – stačilo jí na to pouhých 16 vteřin. Hra domácích se ve druhé části zvedla a hned zkraje dokázali opět vyrovnat. Litvínov opět odskočil, ale vyrovnání domácích se nakonec i se štěstím opakovalo znovu, Musilův pokus doskákal až za brankovou čáru. Vyrovnaná třetí třetina však vítěze neurčila, a tak muselo přijít prodloužení. V něm po 33 vteřinách rozhodl o druhém bodu pro Litvínov Robin Hanzl.
Ml. Boleslav: Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor – Pospíšil, Vampola, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Urban – Orsava, Klepiš (C), Žejdl.
Litvínov: J. Hübl – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Sörvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Nejezchleb – Černý, R. Hanzl, Martynek (C) – Trávníček, Reichel, Hořava – Doležal, M. Hanzl, Jurčík.
Branky a nahrávky: 5. Žejdl (Klepiš), 24. Stříteský (Hyka), 39. Musil (Hyka, Hanzlík) – 19. Nejezchleb (Gula), 19. Trávníček (Pavelka, Reichel), 35. V. Hübl (Kubát), 61. R. Hanzl (Lukeš). Rozhodčí: Pražák, Hribik – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:10, navíc Jurčík (LIT) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 739. Střely na branku: 34:32. Zblokované střely: 10:15. Hity: 19:6. Vhazování: 27:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3 - 3:4.

Od prvních minut se oba týmy na ledě prezentovaly útočnou hrou, ale více šanci měli hned na úvod spíše domácí. Hosté poté sehráli velice kvalitní přesilovou hru, ale Bruslaři byli ve svém bránění velice obětaví a nedovolili Vervě skórovat. Po Štichově návratu z trestné však Bruslaři na nic nečekali, Lukáš Žejdl si nabruslil do třetiny, ještě si vyměnil puk s Klepišem a prostřelil Hübla pod lapačku.

Rozhodčí byli v posuzování faulů velice nekompromisní, a zanedlouho po Štichově trestu putoval na trestnou také Tomáš Urban. V oslabení měli větší šanci Lenc s Musilem, ale obrana Vervy zafungovala na výbornou. V dalším tlaku hostí už ale zahrozil střelou k tyči Černý. I tak ale reparát hosté nezvládli lépe a po pumelici Hanzla na trestnou putoval Ondřej Jurčík. Jenže byli to domácí, kdo si nepohlídal Jakuba Černého, který v samostatném úniku překvapil Lukáše pohotovou střelou k tyči. V pěkné šanci se ocitl Pacovský, který poslal slibnou střelu na teč Orsavovi, ale ten trefil pouze břevno.

Pokusy hostí ale ve většině případů odrážela boleslavská obrana, nebo gólman Lukáš, stejně jako pokus Trávníčka, kterého boleslavský gólman vykryl ramenem. V obrovské příležitosti se ocitl Richard Nejezchleb, který už zametal kotouč do brány, ale na poslední chvíli se mu do cesty dostala hokejka domácího hráče. Bruslaři pak dostali ještě jednu možnost přesilové hry, v ní měl největší šanci Orsava, který viděl místo u tyče a Hyka, který mířil mezi nohy. Jenže hostím se podařilo do první sirény nejenom srovnat, ale dokonce zvrátit vývoj utkání na svou stranu! Prvním přesným sniperem byl Richard Nejezchleb, jemuž v jeho úspěšném pokusu pomohl i fakt, že hrál Litvínov přesilovou hru. Jen o pouhých 16 vteřin si domácí nepohlídali Michala Trávníčka, který tečoval puk mezi Lukášovy betony a rázem na tabuli svítil stav 1:2.

S přesilovkami se ale v závěru třetiny roztrhl pytel a Bruslaři dostali svou čtyřminutovou téměř minutu před první sirénou. Jenže Boleslavští hozenou rukavici nevyužili, ba naopak po Klepišově chybě na modré se do útoku hnal Pavlík s Hořavou, ale prvně jmenovaný trefil jen dobře připravený Lukášův beton. Jak nevyšla jedna početní výhoda, vyšla vzápětí náramně ta druhá. Karel Kubát seděl na trestné pouhých pět vteřin, když rozvlnil síť za Hüblem Matěj Stříteský.

Boleslav pak v průběhu dostala ještě jednu možnost početní výhody, ale Litvínov jí víceméně do ničeho nepustil. Oba týmy pak mírně polevily a byly opatrnější ve svém počínání, což se ale vzápětí změnilo. To když přišla na řadu přesilovka Vervy a hosté opět dokázali otočit stav utkání ve svůj prospěch. Viktor Hübl dokázal přehodit Jana Lukáše, který předtím jen vyrazil kotouč před sebe. Jenže Bruslaři stihli v závěru ještě vyrovnat, Pavel Musil poslal puk na Hübla, ten si na střelu sice sáhl, ale puk doskákal až za brankovou čáru.

Litvínov si hned zkraje závěrečné periody otevřel soukromou střelnici a Lukáš musel zasahovat proti dvěma nebezpečným pokusům Černého. Lukáš navíc o chvíli později musel vzdorovat nebezpečnému pokusu Nejezchleba. Poté se misky vah lehce překlopily a do šance se dostali i Boleslavští, konkrétně Urban, který v signalizované výhodě sklepl kotouč před brankovištěm. V následné přesilovce to domácí na Hübla pálili odkud se dalo, ale v šanci se paradoxně ocitl jeho bratr Viktor na druhé straně, který si najel až před Lukáše a zakončoval.

S blížícím se koncem klasické šedesátiminutovky byli dravější hosté, Lukeš vyslal střelu směr boleslavská brána, ale puk se po Lukášově zákroku zvláštně odrazil a jen se štěstím ne v bráně. O chvíli později se Lukáš musel činit znovu, tentokrát proti pokusu Černého, který pálil z téměř nulového úhlu. Bruslaři měli možnost překlopit utkání ve svůj prospěch, ale při vlastní přesilové hře příliš váhali se střelbou a nevykřesali si žádnou výraznější šanci. V následující přesilovce už tak zdrženliví nebyli, přesto na Hübla v bráně nevyzráli. V poslední vteřině ještě zahrozil Lenc, ale i tak vyrovnaná bitva dospěla až do prodloužení.

V něm se rozhodlo prakticky ihned, když Litvínov po 33 vteřinách potrestal chybu Bruslařů při obsazování hráčů a Lukáše propálil Robin Hanzl.

Marián Jelínek, BK Mladá Boleslav: Vstoupili jsme do utkání relativně velmi dobře. Měli jsme pohyb, vůli po vítězství, podařilo se nám vstřelit gól. Poté soupeř během 20 vteřin otočil opravdu povedenými tečemi a my jsme šli do kabin za stavu 1:2. Přesto si myslím, že jsme nehráli špatně. Ve druhé třetině jsme byli slabší, tam nám paradoxně nepomohly ani přesilovky, ve kterých jsme se trápili a zaplaťpánbůh, že se nám podařilo vyrovnat. Třetí třetina byla z naší strany zmar v přesilovkách, které nám soupeř daroval za vyhození kotouče. Nebyli jsme schopni dát gól. Soupeř si ten druhý bod zaslouženě vzal, protože my jsme měli rozhodnout v závěru utkání z přesilových her. V závěru jsme si ale téměř nevytvořili žádnou gólovou šanci, takže jsme si ty body sami nechali vzít.

Darek Stránský, HC Verva Litvínov: V první třetině jsme zase prohrávali a prozatím se nám ještě nepodařilo nepříznivý vývoj otočit, ale tentokrát ano, takže nakonec pro nás ta první třetina vyzněla dobře. Druhou třetinu poznamenal velký počet vyloučených z naší strany. Při hře pět na pět jsme tu třetinu zvládli lépe, ale bohužel jsme v ní dostali gól na 3:3. Ve třetí třetině to byl boj s mnoha vyloučeními z naší strany, ale zvládli jsme to a v prodloužení jsme byli šťastnější.