21. 11. 2009 | Daniel Langer

Utkání staršího dorostu nabídlo tři naprosto rozdílné třetiny

22., sobota 21. 11. 2009
Ml. Boleslav - Jihlava MBL - JIH
M l. B o l. - I tak by se dalo charakterizovat páteční utkání staršího dorostu s Jihlavou. První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla, naopak o tvrdé hity a osobní souboje nebyla nouze. Druhé dějství jasně vyhrála Mladá Boleslav, poslední naopak Jihlava. Navzdory prapodivnému průběhu utkání nakonec dokázali svěřenci Jana Vidnera zvítězit, byť rozdílem nejtěsnějším.
Ml. Boleslav: Sejpal - Budín, Kurka, Chalupa, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka
Jihlava: Rittich (od 30. Šťastný) - Brychta, Zadražil, Martínek, Musil, Hlaveš, Kříž, Šťastný, Čurilla, Tobola, Plch - Ludvík, Matějka, Svobovník, Štěpán, Prokš, Pěška, Brabec, Zídek, Střecha, Přidal
Branky a nahrávky: 23. Lhoták (Marek), 29. Škop (Škorík), 30. Škop, 32. Babický (Hrouda, Mozík) - 43. Zdražil, 50 Šťastný (Brychta), 51. Střecha (Přidal). Vyloučení: 9:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 68.

Ihned v úvodu se po brejku dva na jednoho ocitl v šanci boleslavský Brandejský, ale tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. O několik minut později se situace opakovala, ani Lhotákův individuální pokus kýženou branku nepřinesl. To bylo z první třetiny, co se hokejových okamžiků týče, vše. Diváci si museli chvílemi připadat, že nejsou na hokejovém utkání ale na turnaji bojových umění. Spíše než pohledné kombinace byly k vidění tvrdé hity, v nichž více vynikali hráči domácí Mladé Boleslavi. Místo puku létali vzduchem hráči obou týmů a nejeden z nich pak odjížděl na střídačku z bolestivou grimasou. Nutno podotknout, že většinou šlo o čisté zákroky, v úvodním dějství byl vyloučen jeden hráč na každé straně. První třetina tedy branku nepřinesla.

Co se nepovedlo v prvním dějství, si Mladoboleslavští vynahradili ve třetině druhé. Marek se po chybě hostující obrany řítil sám na branku, nezakončil však ideálně. Nicméně se k puku znovu dostal a z otočky ho naservíroval před branku připravenému Lukášovi Lhotákovi , který už pouze doklepl puk do branky. Podobně lehkou situaci měl po chvíli i Luděk Škop , jenž pro změnu využil tvrdé práce Škoríka. Luděk Škop si mohl gólovou radost zopakovat už za necelou minutu, když po individuální akci dokázal skórovat dokonce v oslabení. To už bylo moc na trenéra hostí a Ritticha v brance Jihlavy vystřídal Šťastný. Ten si však čisté konto neudržel dlouho, za další minutu své jméno přidal na listinu střelců po pěkné kombinaci a opět v oslabení Toni Babický . Na tři branky potřebovali domácí čtyři minuty. Pokud se však někomu zdálo, že utkání je rozhodnuté, šeredně se zmýlil.

V posledním dějství zazářili hosté. Nejdříve skóroval Vojtěch Zadražil , když se štěstím nadvakrát přehodil puk přes beton Sejpala, následně využil přesilové hry ranou od modré Jaroslav Šťastný. I Jihlavě se povedlo přidat v krátkém časovém úseku další branku, když se po pohledné kličkované trefil přesně pod horní tyčku Tomáš Střecha . Najednou měli hosté deset minut normální hrací doby, aby vyrovnala. Mladá Boleslav si sama komplikovala hru častými vyloučeními. Jedno takové v 57. minutě přežili domácí s vypětím sil, a tak i přes závěrečnou snahu hostí ve hře bez gólmana dokázali zvítězit. Mladá Boleslav porazila statečně bojující Jihlavu těsně 4:3.