19. 10. 2012 | Martin Voltr, Zdena Bobková, Martin Voltr

V Hradci padla jediná branka, bohužel do sítě Bruslařů

13., pátek 19. 10. 2012
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
H r. K r á l o v é - Starší dorostenci svedli urputný boj na ledě Královských lvů. Zápas v Hradci Králové byl velmi vyrovnaný se spoustou šancí na obou stranách. Utkání ale nakonec rozhodl jediným přesným zásahem na konci první třetiny domácí Daniel Voženílek. Bruslaři měli ještě 40 minut na změnu nepříznivého skóre, domácího Müllera ale překonat nedokázali.
Hr. Králové: Müller – Skála, J. Hofman, Matějček, Voříšek, Havránek, Bezděk – Musil, Matouš, Wolf, Voženílek, Šeps, Jebavý, Tvrdík, Šeda, Pilař.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner – Mašek, Semrád, Nastoupil, Plíšek, Nedbal, Tržický, Groer – Verner, Šír, Bašus, Černý, Krupička, Borovec, Pravda, Ďurač, Němec, Sedmík, Durdil.
Branky a nahrávky: 20. Voženílek (Matějček, Jebavý). Rozhodčí: Stolín - Bosák, Šmíka. Vyloučení: 3:5, navíc Bezděk (HKR) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 25:27.

Start zápasu byl o pětadvacet minut posunutý, čekalo se totiž na příjezd rozhodčích. Když už se konečně hrálo, patřil led především domácím. Přesto se zajímavější šance urodily před jejich bránou. V oslabení pílil kupředu Zdeněk Borovec, kterému ovšem na poslední chvíli ustřelil puk Daniel Šeps. Hosté gólu nedosáhli ani po střele Tomáše Tržického, která spustila velkou melu poblíž brankové čáry.

Jinak byl ale aktivnější Hradec, což se naplno promítlo do posledních pěti minut první třetiny. Obrovskou šanci nevyužil nejprve Jan Tvrdík a chvíli po něm ani Matěj Matouš. Další okénko v boleslavské obraně mohl potrestat Daniel Voženílek, který byl v nájezdu faulován a postavil se k trestnému střílení. Jeho exekuce a rána mezi betony ovšem úspěšná nebyla, Patrik Ašenbrenner zakryl volné místečko včas.

Hokejista, který rozhodl o hradeckém vítězství v prvním vzájemném souboji, toho ale vůbec nemusel litovat. Domácí totiž před sirénou dostali možnost přesilové hry a v čase 19:13 si Daniel Voženílek našel odražený kotouč, rychle s ním zamíchal a poslal jej do odkryté části svatyně.

Nejtěsnější možný rozdíl po přestávce donutil hosty tlačit se do útoku. Hradečtí se místy dostali pod tlak a nevycházela jim rozehrávka, soupeře ale do větších příležitostí nepouštěli. Hosté zvedali ruce nad hlavu v polovině utkání, kdy ihned po buly Michael Müller neudržel střelu Václava Krupičky, kotouč ale zůstal několik centimetrů před brankovou čarou.

Chvíli poté zaúřadovaly na druhé straně proklatě šikovné ruce Josefa Wolfa. Hradecký útočník se v asi nejhezčí akci zápasu proklestil až před bránu a v klíčovém okamžiku poslal nahrávku napříč brankovištěm Michalu Musilovi, Ašenbrenner se ale přesunul výtečně. Stejně jako v úplně poslední sekundě třetiny, kdy betonem vytáhl dorážku Drahoše Jebavého.

Čtyřicet minut za sebou v souboji týmů z konce tabulky, jediný gól na světelné kostce. Ani tak ale pokračování zápasu rozhodně nenudilo! Na šanci volného Petra Pravdy v úvodu třetí třetiny, která skončila zakončením těsně mimo, zareagoval expert na Mladou Boleslav Daniel Voženílek. To když našel puk po Bezděkově akci, ale místečko pod tělem hostujícího brankáře už ne.

Od druhé části provázela utkání špičková disciplína hráčů na obou frontách. Vždyť poslední dvě třetiny nabídly jediný faul na každé straně! S gólovou šancí se čekalo zase na koho jiného než Daniela Voženílka. Ten mohl v 52. minutě rozhodnout, kdyby ovšem svůj výjezd na „Václaváku“ v boleslavském pásmu nezakončil jen střelou do brusle bránícího hráče.

Hradec bojoval, seč mohl, aby dotáhl zápas k vítězství. Postupně také gradoval výkon brankáře Michaela Müllera. Boleslavský nápor přišel až necelou minutu před koncem a hosté neotáleli s odvoláním gólmana, ani to jim ale nepomohlo. Müller se nakonec mohl radovat ze svého prvního extraligového čistého konta, celý hradecký tým pak z nejtěsnější možné výhry!

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové): Zápas sice skončil fotbalovým výsledkem, ale my jsme ho odehráli opravdu výborně po taktické stránce. Kluci hráli disciplinovaně, drželi se našich pokynů a musím jim poděkovat, že to odmakali až do konce. Je to hubená výhra, ale na to se nikdo neptá. Tři body jsou tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Začali jsme aktivně, jak jsme si to představovali. Potom jsme si to bohužel zkomplikovali zbytečnými fauly a dostali se pod tlak, takže nakonec jsme první třetinu neodehráli vůbec dobře. V závěru jsme inkasovali gól v oslabení, který vlastně rozhodl. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a už to bylo podle našich představ, hráli jsme aktivně a snažili se tlačit do brány. Soupeř ale dobře bránil a do žádných velkých šancí nás nepouštěl. Myslím, že byl v zápase šťastnější. Klukům jsme každopádně za výkon od druhé třetiny poděkovali.