17. 11. 2009 | Daniel Langer

Virózou oslabená juniorka porazila pražskou Slávii!

25., úterý 17. 11. 2009
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Celek vedený Pavlem Arnoštem čekal další těžký zápas nadstavbové části. V úterním dopoledni se jeho tým utkal s pražskou Slávií. Situaci měl ještě stíženou tím, že se musel obejít bez několika důležitých opor základní sestavy. Chyběli kapitán Krejčík, Sajdl nebo třeba Loskot. Přes tyto velké ztráty nejproduktivnějších útočníků trenéra trápila spíše obrana. Chyběl obránce s extraligovými zkušenostmi Čížek, nebo Soukup. K utkání tak měl k dispozici pouze pět obránců, z toho o dalšího přišel v úvodu druhé třetiny a místa tak museli zalepit útočníci. V takto improvizované sestavě se zdálo být pomyšlení na body s velmi kvalitním soupeřem pouze utopií. Junioři ale dokázali, že umí zabojovat srdcem a získali dva body za výhru 5:4pp.
Ml. Boleslav: Klimíček - Houser, Vrba, Mikulaštík, Sedláček, Martínek - Arazim, Hájek, Jiránek, Belay, Kadlčík, Jankovský, Rys, Protivný, Koudela, Lenc
Slavia: Dlouhý - Barák, Warneke, Šíma, Krejčí, Švidra, Němec, Krejčík - Hertl, Doležal, Jaškin, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Suchánek, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl, Klhůfek
Branky a nahrávky: 4. Lenc (Jiránek), 16. Belay (Koudela, Sedláček), 21. Lenc, 39. Jiránek (Rys), 64. Kadlčík (Jiránek) - 23. Hafenrichter, 27. Jaškin (Krejčí, Doležal), 50. Doležal (Jaškin, Zohorna), 56. Krejčí (Barák, Slavíčk). Rozhodčí: Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:4 navíc Klhůfek (SLA) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 112.

Boleslavští vlétli do utkání jako uragán a hned po několika vteřinách si vypracovali velkou šanci. Jeden z domácích hráčů nahodil puk od mantinelu na bránu a hostující gólman se nezorientoval dobře. Dlouho nemohl najít puk povalující se u brankové čáry. Dříve než touš stihl dorazit někdo z Boleslavských, ho však hostující obránci uklidili do rohu. Domácí si však spravili chuť o minutu později. Slávisté nedokázali vyhodit kotouč, kterého se zmocnil Jiránek. Ten posunul před brankoviště na zcela volného Radana Lence, jenž si zkušeně počkal, zamíchal před brankářem a uklidil ho do brány.

První velkou šanci si Pražané připsali až v šesté minutě, kdy zachytili rozehrávku Mladé Boleslavi a ve třech se řítili na osamoceného obránce Vrbu. Ten však situaci ustál, když zachytil jednu z přihrávek, které si trojice vyměňovala. Následně se domácímu týmu naskytla dlouhá přesilovka pěti proti třem. Boleslav s ní ale naložila trestuhodně, slávistický brankář totiž nemusel ani jednou zasahovat. Přesto se domácím povedlo zvýšit. Boleslav vyrušila ještě v pásmu rozehrávající obránce Slávie a připravila je o puk. Několikrát si mladoboleslavští hokejisté vyměnili puk u mantinelu, poté se Martin Belay prosmýkl směrem k bráně a prosadil se bekhendovým blafákem. První třetina tak skončila vedením Mladé Boleslavi 2:0.

Do druhé třetiny si Slávisté přenesli pětivteřinový zbyteček přesilovky a to se jim málem stalo osudným. Nechybělo mnoho, aby boleslavský Sedláček, který skočil na led právě z trestné lavice, na modré zkrotil přihrávku a ujížděl sám na brankáře. Pražané si varování nevzali k srdci a tak po necelé minutě inkasovali již potřetí. Radan Lenc se podruhé zapsal mezi střelce, když ranou švihem od mantinelu překvapil gólmana Dlouhého a vymetl pavučiny v protilehlém růžku jeho branky.

Třetí branka v síti Slavie jako by Pražany konečně probudila a začali ohrožovat branku Boleslavi. Nejprve si hosté aktivitou vynutili přesilovou hru, ve které byl před brankářem zahákován jeden z hostí a rozhodčí nařídil trestné střílení. To s jistotou proměnil Jaroslav Hafenrichter umístěnou střelou mezi beton a vyrážečku Klimíčka. Hosté se však nechali honbou za vyrovnáním unést až příliš. V čase 24:50 ošklivě sestřelil u mantinelu Klhůfek domácího Martínka a byl mu udělen trest ve hře. Hra byla dlouho přerušena, zatímco lékaři a kustodi pracovali na zafixování krční páteře a následně byl Martínek odvezen záchrannou službou do nemocnice. Podle posledních zpráv z kabiny byl při odvozu Martínek schopen samostatně komunikovat (Tímto mu přejeme pevné zdraví a rychlý návrat na ledové plochy! pozn. red.).

Zároveň byl však vyloučen jeden z domácích hráčů za hrubost, a jelikož měla Slávie přesilovku, paradoxně ji tato situace výhodu ještě vylepšila a také v ní hosté udeřili. Na rozdíl jediné branky snížil Dmitrij Jaškin. Domácí byli rozhozeni další ztrátou ve svých řádách a stupňovaná únava se začala projevovat. Unikajícího útočníka Slávie nikdo z boleslavských nedostihl a po Houserově rybičce se hlavní sudí rozhodl nařídit trestné střílení, již druhé proti domácím. Tentokráte však Klimíček hostujícího Žejdla vychytal a udržel tak svůj celek ve vedení. Závěr třetiny patřil boleslavským hokejistům. Nejdříve v přesilové hře Belayovu střelu vytěsnil gólman jen násadou své hole, stejné štěstí už ale neměl o pár vteřin později. Tomáš Jiránek se z rohu probojoval až před branku, a ač tísněn, dokázal puk dopravit za brankovou čáru. Druhá třetina tak skončila za stavu 4:2.

Hned v úvodu posledního dějství dostali šanci vyzkoušet si dvojnásobnou početní výhodu Slávisté a dokázali ji využít. Tomáš Doležal na brankovišti našel opuštěný kotouč před Klimíčkovým betonem a přehodil bezmocného brankáře. O několik minut později měli velkou šanci prozměnu Boleslavští, to když Vrbova střela rozezvonila pravděpodobně horní tyč Dlouhého branky. Červené světlo se rozsvítilo, brankový rozhodčí viděl puk v bráně, hlavní sudí však rozpažil. Ani následná domluva brankového rozhodčího, který si došel za konzultací do boxu časoměřičů, arbitra nepřesvědčila. Hra tak pokračovala dál za nezměněného stavu.

Pět minut před koncem smolně vyhodil puk mimo hřiště domácí Sedláček, a putoval tak na trestnou lavici. Početní výhody Slávie využila tvrdou ranou Daniela Krejčího od modré čáry. Do konce normální hrací doby se už nic nezměnilo a bylo rozhodnuto, že o osudu utkání se rozhodne v nastavení nebo v samostatných nájezdech. Stav po třetí třetině byl 4:4.

Už po pěti vteřinách od začátku prodloužení měl obrovskou šanci opět Krejčí, jeho dělovka zpoza kruhů však trefila pouze tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí v sobě po vyčerpávajícím utkání z velké části hrané ve 12 hráčích našli sílu k brejku. Jiránek a Kadlčík mířili na jediného obránce hostí. Jiránek napřáhl a vyslal tvrdou střelu směrem k Dlouhému, který ji nedokázal udržet a dojíždějící Libor Kadlčík už z brankoviště pouze zavěsil opuštěný puk pod horní tyč slávistické branky a získal tak bonusový bodík pro svůj tým. BK Mladá Boleslav porazila HC Slavii Praha 5:4pp.