27. 10. 2011 | Lukáš Chuchválek

Vyrovnaný duel juniorů v Litvínově přinesl jediný gól

15., čtvrtek 27. 10. 2011
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
M l. B o l. - Bez stále ještě mnoha opor se museli svěřenci trenéra juniorů obejít v 15. kole NOEN extraligy juniorů. Na ledě Litvínova hráli boleslavští junioři nejprve pasivněji, ale po vstřelení jediné branky utkání se probrali. Zbytek zápasu byl vyrovnaný s mnoha šancemi na obou stranách, i když o něco více nebezpeční byli domácí z Litvínova. Díky skvělým výkonům brankářů obou týmů stav utkání skončil tou nejtěsnější výhrou-1:0 pro Litvínov.
Litvínov: Nechvátal - Čejka, Havelka, Kasal, Strejček, Kokeš, Ejem, Bittner, Hora - Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Šalka, Procházka, Mamula, Průša, Malec, Švarc, Smolka, Trübenekr
Ml. Boleslav: Mahdal - Vrba L., Pánek, Soukup, Kulich, Kulhánek, Vrba F. - Marek, Brandejský, Pešut, Jankovský, Frolík, Rys, Daráš, Jiránek, Knap, Babický
Branky a nahrávky: 16. Bittner (Ejem). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 27:24.

Utkání začalo spíše opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu jako první. Navrch měli spíše Severočeši, kteří boleslavské juniory do útoku moc nepouštěli, ale i oni sami měli problémy dostat se před Mahdala. Boleslavský brankář si však občas připsal pár parádních zákroků. Obraz hry byl narušen až v 13. minutě vyloučením Jiřího Brandejského na čtyři minuty za úder hokejkou do obličeje soupeře. Celé tři minuty dokázali boleslavští obránci odolávat tlaku litvínovských hráčů, jenže pak přišlo nahození Jana Bittnera od modré čáry, které propadlo za Mahdalova záda. Boleslavské inkasovaný gól nakopl a po zbytek třetiny se snažili vyrovnat. Naráželi však na dobře organizovanou obranu soupeře.

Do druhé části vstoupili Boleslavští opět oslabeni o jednoho hráče, přesto se snažili být aktivní a v této třetině celkově hráli lépe než v předešlé. Po uplynutí trestu se Litvínov opět zavřel do své obranné třetiny a přes jejich modrou čáru nebylo průniku. Z protiútoku následně prověřil Mahdala domácí Šrámek nepříjemnou střelou, po níž se brankář musel dost natahovat. Hned na to byli faulováni dva litvínovští hráči a Boleslav se musela skoro celé dvě minuty bránit dvojnásobné přesilovce. Jenže ta se domácím vůbec nevyvedla, takže hned po uplynutí trestů se hra stěhovala před bránu litvínovského Nechvátala. Z toho plynoucí přesilovka pro Boleslav se ovšem také nepovedla. V následujících minutách se vyznamenávali oba dva gólmani. Nejprve parádně vyčapal Mahdal dotírajícího Šalku, potom ke konci třetiny domácí Nechvátal fantasticky zlikvidoval šanci Jiránka, jenž se ocitl osamocen před bránou.

V poslední třetině šlo domácím o udržení pro ně dosud příznivého stavu, zatímco hosté se snažili vyrovnat. Ze začátku se více činili Litvínovští, když se ke vstřelení druhého gólu do prázdné brány chybělo, aby někdo z útočníků stál připraven na dorážku v mezikruží. O chvilku domácí Smolka dokonce nastřelil tyč! Po těchto závarech se hrálo nahoru dolů, s občasným dvojminutovým přerušením. Ani jednomu celku se nedařilo výhodu většího počtu uplatnit ani gólově, ani herně. Boleslav ale se trochu netakticky nechala vylučovat i pár minut před koncem, přesto se minutu před koncem Jiří Rys dostal do dobré střelecké pozice na Nechvátalovu branku, ale byl faulován. Hosté se dožadovali trestného střílení, jenže rozhodčí litvínovského beka poslal na trestnou. Boleslav tedy hrála power-play 6 proti 4, ale nevypracovala si žádnou gólovou šanci.