26. 3. 2010 | Štěpán Tomš

Z Kladna s bodem a stále na poslední příčce

UDR, pátek 26. 3. 2010
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o – Mladoboleslavští hokejisté vydřeli bod na Kladně. Na branky se čakalo do druhé třetiny, ve které šli do dvougólového vedení brankami Bílka a Eberleho domácí, ale Boleslav srovnala díky Boháčovi a Handlovskému v poslední dvacetiminutovce. V prodloužení rozhodující branka nepadla a v následných penaltách bylo úspěšnější Kladno. Karlovy Vary porazily doma Kometu 2:1 po prodloužení a ztráta Bruslařského klubu na třináctou příčku se zvětšila na tři body.
Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, Dlouhý – Eberle, Patera, Diviš – Valský, Kalla, Bílek – Bělohlav, Stieler, Kuchler – M. Procházka, Gengel, Melka
Ml. Boleslav: Schwarz – Lehikoinen, Jindra, Kubeš, Jiruš, Kasík, Duben, Čížek, Žabka – Sýkora, Král, Vrbata, Nouza, Bahenský, Sup, Macho, Handlovský, Boháč, Fabuš, Gajovský, Pabiška
Branky a nahrávky: 21. Bílek (Toman), 24. Eberle (Patera), rozhodující nájezd Bělohlav – 47. Boháč (Kasík), 55. Handlovský (Král, Kasík). Rozhodčí: Jeřábek, Turčan – Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 7:8, navíc Král 10 minut 0T. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2348.

Boleslav začala na Kladně aktivně. Cikánek v brance Kladna však v první třetině kontroloval všechny boleslavské pokusy, ať už pálil v prvním útoku Sýkora, z dobré pozice Vrbata nebo aktivní Nouza. Ani proti čtyřem kladenským hráčům Boleslavští neuspěli. Když se vracel Kasík v 11. minutě na led z trestné lavice, hra už byla vyrovnaná a čím dál více práce měl Schwarz.

Poslední minuty před první sirénou útočil především domácí tým. Schwarz likvidoval střelu Diviše a dobrým zákrokem lapačkou i ránu Kally a Kuchlera. V základech se boleslavská brána otřásla v čase 19:42, kdy melu v brankovišti po akci Eberleho a Patery vyřešil Schwarz zalehnutím puku na poslední chvíli. Tři sekundy před odchodem do šaten stačil ještě hákovat Jiruš.

A druhou nabídnutou přesilovou hru Kladno po čtyřiceti sekundách využilo. Svůj samostatný únik zakončil Bílek střelou o tyč, od níž puk doputoval až za čáru. Video potvrdilo, že Schwarzův zákrok přišel pozdě. Ve 24. minutě navíc poslal domácí tým povedenou střelou pod horní tyčku Eberle do dvougólového trháku. Boleslavi poté spadla hned dvakrát do klína přesilovka, jenže svou nedisciplinovaností se o ní také hostující hráči dvakrát připravili.

Boleslavi se nedala upřít snaha s nepříznivým vývojem něco udělat, jenže Cikánek mezi kladenskými tyčemi byl nepřekonatelnou překážkou. Zuby si na kladenském brankáři vylámal Sup a Fabušův pokus skončil také v jeho náruči. Fabuš později neproměnil ani svůj samostatný únik.

Kladno se i nadále prezentovalo aktivní hrou směrem dopředu a ulehčovalo tak svému brankáři bytí, avšak Boleslavští tříštili útoky už ve středním pásmu, ale sami si trvalejší tlak nevytvořili. Snížit se nepovedlo ani v přesilovce 4 na 3. Jiruš neuspěl střelou z dálky a na Královu přihrávku před bránou nedosáhl.

Úspěch zaznamenal konečně Boháč, když doklepl ve 47. minutě Kasíkovu střelu a snížil na 1:2. Jen o minutu později hasil požár Schwarz při střele Patery a zavelel tak k honu za vyrovnáním. To se sice v 52. minutě nepovedlo Pabiškovi, ale v pravou chvíli – 55. minutě – vyrovnal z nenápadné akce Handlovský. Čtyři sekundy před koncem se Eberle zalekl odkryté brány a minul. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

V prodloužení inkasoval za nesportovní chování osobní trest za protesty Král. Při kladenském tlaku Schwarz hosty podržel a dotlačil je až do samostatných nájezdů. V nich nedal branku Sýkora ani Nouza, zatímco Bělohlav se Stielerem byli úspěšní. Druhý bod tedy zůstal na Kladně.

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních deset minut jsme hráli podle plánu, který jsme si řekli. Na vývoji utkání se podepsal začátek druhé třetiny, kdy jsme dostali po chybách dva góly. Ve třetí části jsme trošku změnili způsob hry, dostali jsme Kladno pod tlak a podařilo se nám vyrovnat. Bohužel jsme neproměnili šanci vybojovat ještě druhý bod."

Petr Kasík, asistent trenéra HC GEUS OKNA Kladno: "Z naší strany byl začátek nervózní, protože všichni věděli, o co v těch zápasech jde. Měli jsme skvělý start do druhé třetiny a je škoda, že jsme ve třetí neudrželi vítězství za tři body. Jsme však rádi, že máme aspoň dva."