17. 9. 2007 | Michal Miškovský, Zdeněk Rajdl

Z Kotliny pouze s bodem

3., pondělí 17. 9. 2007
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
H a v l. B r o d - Pouhých 47 vteřin dělilo boleslavské hokejisty od tří bodů v duelu s Havlíčkovým Brodem. Hosté v Kotlině čtyřikrát vedli, domácí se však nevzdali, bojovali do poslední minuty a David Hodek svým gólem zajistil Havlíčkovu Brdou bod a zároveň prodloužení. Po něm vítěz znám nebyl, na řadu přišly tři série samostatných nájezdů. V nich byli šťastnější Rebelové. Svůj nájezd proměnili Hodek i Kreuzer. Získali tudíž druhý bod.
Havl. Brod: Neruda - Borůvka, Jebavý, Jelínek, Pavlík, Staněk, Šulc, Vyhlídal - Čermák, Dušátko, Borovanský, Holec, Kreuzer, Kubeš, Malát, Němec, Hodek, Sklenář, Ondráček, Třetina, Varga
Ml. Boleslav: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Rumpel, Sýkora, Eiselt - Mertl, Ivan, Handlovský - Nouza, Gombár, Gajovský - Rod, Vlk, Jaroš
Branky a nahrávky: 8. Holec (Vyhlídal, Hodek), 33. Borovanský (Třetina), 44. Kubeš (Holec), 60. Hodek (Vyhlídal, Šulc), rozhodující sam. nájezd Hodek - 3. Handlovský (Wagenhoffer), 17. Ivan, 40. Handlovský (Rod), 48. Nouza (Jindra, Gombár). Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevěd. Vyloučení: 9:11 Využití: 3:2 Diváci: 1000.

Do utkání nastoupil v dresu Mladé Boleslavi Tomáš Mertl, kterého Středočeši ulovili na střídavý start z Českých Budějovic a také Petr Jaroš, o jehož budoucnosti se teprve rozhodne. Samotný zápas začal lépe pro hosty. Vždyť se ve třetí minutě ujali vedení. Za záda Nerudy se trefil Handlovský. Prosadil se po pravé straně. Havlíčkobrodští nesložili zbraně. Tři neúspěšné pokusy Kubeše ze závěru šesté minuty napravil při vyloučení Macháčka o chvíli později Holec. Další početní výhodu, tentokrát dvojnásobnou, nezužitkovali domácí pět minut před koncem úvodní třetiny a přišel trest ze strany Mladoboleslavských. Ti rovněž měli k dispozici přesilovku 5 na 3, ale na rozdíl od svého protivníka ji dokázali využít, stalo se tak v 17. minutě. Premiérový gól si v boleslavském dresu připsal Ivan. Zároveň uzavřel gólový účet pevní dvacetiminutovky.

Druhé dějství začalo přesilovkou 5 na 3 pro hosty. Ti se však tentokrát neprosadili. Přičinil se o to také gólman Neruda, který své spoluhráče podržel. Ve 23. minutě byl nedovoleně zastaven unikající Borůvka a hlavní sudí neváhal s nařízením trestného střílení. Dušátkovo zakončení mezi betony Šindelář vystihl. Domácí srovnali ve 33. minutě. Při oslabení nechali obránci Středočechů před bránou volného Borovanského a jednadvacetiletý obránce Havlíčkobrodských nezaváhal – 2:2. Před druhou přestávkou stihl zvrátit duel ve prospěch Mladé Boleslavi Handlovský. V poslední minutě Neruda podcenil střelu Handlovského a připustil tak další změnu skóre.

I potřetí dokázali na branku hostí odpovědět hokejisté domácího celku. Kubeš si čtyři minuty po příchodu z kabin rozuměl s pukem za Šindelářovou bránou a gólmana zmátl takovým způsobem, že z toho byl vyrovnávací gól na 3:3. Ve vyrovnaném duelu vedli Boleslavští i počtvrté, ve 48. minutě byl dostatečně důrazný Nouza, ale na výhru ani tato trefa nestačila. Domácí poté mocně finišovali a jejich úsilí bylo odměněno dalším vyrovnáním. V poslední minutě základní hrací doby se nechal netakticky vyloučit Macháček a domácí nabídnutou šanci využili. Střelu bývalého “Boleslaváka“ Vyhlídala tečoval Hodek a zajistil Havlíčkobrodským v té chvíli bod.

Pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Následovaly samostatné nájezdy. Hodek i Kreuzer nezaváhali, zatímco Gombár ztroskotal na Nerudovi. Ze zisku druhého plusového bodu se tak mohli začít radovat domácí.

Jan Votruba (trenér Mladé Boleslavi): "Chybělo nám trochu štěstí. Škoda, že jsme domácím neodskočili o více než jednu branku. Jsem velmi nespokojen s naší nedisciplinovaností."

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): "Musím smeknout před výkonem našich hráčů, proti velmi silnému soupeři si sáhli na dno sil a myslím, že zaslouženě zvítězili. Ukázala se vnitřní síla našeho klubu a velmi dobrá letní příprava."