25. 10. 2015 | David Záruba, Jitka Čechová, David Záruba

Zápas blbec. Proti Pardubicím se nedařilo v ničem

14., neděle 25. 10. 2015
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e – Jednou takové utkání nejspíš přijít muselo. A Bruslaři budou muset udělat všechno proto, aby se „zápas blbec“ zase hned tak neopakoval. Na ledě Pardubic jim tentokrát chyběla ona pověstná lehkost i jistota, po necelých osmi minutách hry a třech oslabeních prohrávali už 0:3. Ještě před polovinou utkání se Středočechům podařilo zmobilizovat síly, dostat Pardubice pod tlak a snížit gólem Lukáše Pabišky, jenže pak už zase padaly puky jen do sítě Mladé Boleslavi. Bruslaři nakonec ve městě perníku prohráli 1:5.
Pardubice: Maxwell – Havlík, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda – Tybor, Marcinko, Svoboda – Poulíček, Redenbach, Rolinek – Moučka, Nahodil, Voženílek – Tomášek, Kaut, Starý – Panna.
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Robar, Ovčačík, Kučný – Pabiška, Výborný, Jarůšek – Pacovský, Urban, Látal – Bárta, Žejdl, Hruška – Lenc, Musil, Ďurač.
Branky a nahrávky: 2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil (Poulíček, Redenbach), 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) – 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pešina – Barvíř, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc Látal (MBL) 5 min + trest do konce utkání za faul kolenem. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6844. Střely na branku: 30:40. Zblokované střely: 5:4. Hity: 9:24. Vhazování: 45:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Boleslav začala hodně odvážně a už po 10 vteřinách musel Maxwell zasahovat proti zakončení Jarůška, který po vyjetí zpoza branky zkoušel zasunout kotouč k bližší tyči. Pardubice okamžitě obrátily hru a Svoboda ranou zblízka přivítal Ritticha. Zároveň si domácí forvard vysloužil přesilovku.

Dynamo početní výhodu nesehrálo nijak mistrně, ke gólu jim pomohla hrubka brankáře Ritticha. Ten od zadního mantinelu neomylně našel před brankou osamoceného Lukáše Nahodila, který snadným gólem nepohrdl – 1:0.

Hosté se snažili odpovědět, ale jedinou nebezpečnou střelu vyslal bekhendem nad branku Látal. Pardubice pak dostaly k dispozici další početní převahu a znovu udeřily. Osamocený Radoslav Tybor si počkal pět metrů od branky na puk a bekhendovou střelou po zemi překonal Ritticha – 2:0.

Pohádkový úvod dokonalo Dynamo v čase 7:37, když proměnilo i třetí přesilovku. Lukáš Nahodil využil nepřehledné situace před brankou a pohotovým doklepnutím překonal dezorientovaného Ritticha – 3:0.

Dynamu ohromně narostlo sebevědomí a nadále nápaditě kombinovalo. Rolinek po objetí branky málem zasunul do branky čtvrtý gól, o chvíli později skončila Redenbachova teč na tyčce. Hosté byli blízko snižující brance díky Pacovskému, jenže ten nedokázal protlačit kotouč za Maxwella.

I po pauze začali aktivněji Boleslavští, když se do dvou dobrých možností dostal Jarůšek. Nejprve jeho pokus od mantinelu nadvakrát krotil Maxwell, poté se vytáhlý forvard prokličkoval až před branku, kde ovšem nedokázal přesně zakončit. Neúspěchem skončila i první početní výhoda Středočechů.

S postupem času Mladá Boleslav trávila stále více času u pardubické branky. Kolem poloviny zápasu dokázali hosté zamknout pardubickou pětici na dlouhé chvíle v obranném pásmu, Maxwell musel krýt několik střel, Trončinského bombu schytal do masky. A v čase 30:05 hosté snížili, když kotouč do branky dorazil Lukáš Pabiška – 1:3.

Pabiška mohl při následné přesilovce přidat druhý gól, ale tentokrát svou možnost promarnil. Podobně dopadl i Bárta, jehož ránu schoval do své výstroje Maxwell. Ve 37. minutě skončil po odchodu do kabin zápas pro Martina Látala a Dynamo mohlo hrát pět minut v převaze. Domácí dokonce dostali kotouč do sítě, ale chvíli předtím bylo pískáno. V závěru třetiny odmítl hattrick osamocený Nahodil a Rolinek pálil jen do tyče.

Pardubice nakonec dlouho přesilovku zužitkovaly, pomohl jim k tomu i další faul hostů a výhoda dvou mužů v poli. Štajnochova rána se od zadního mantinelu odrazila přímo k připravenému Tayleru Redenbachovi a ten okamžitě uklidil puk do sítě – 4:1. Chvíli poté mohl znovu snížit Výborný, avšak svůj blafák nedotáhl.

Martin Štajnoch byl v hlavní roli i v dalších momentech. Po jeho faulu se muselo Dynamo dvě minuty bránit v oslabení, ale soupeře k ničemu vážnějšímu nepustilo. Po vypršení trestu se slovenský zadák vydal do brejku a ranou mezi betony překonal Ritticha popáté – 5:1. Zároveň za seknutí do boleslavského brankáře obdržel další menší trest.

Ani další přesilovku Středočeši nezužitkovali, jen Pacovský nečekanou střelou protáhl Maxwella. Ten samý hráč měl poté ještě lepší možnost, když ho uvolnil Urban, ale tvrdou ranou napálil jen pardubického brankáře do masky. Na druhé straně z mezikruží minul Svoboda. Dynamo vedení udrželo až do závěrečné sirény a po třech porážkách slaví.

Richard Král, HC Dynamo Pardubice: Na začátku zápasu se k nám konečně přiklonilo štěstí. Dali jsme první šťastný gól. Pak jsme sehráli dobře přesilovky a dostali se do vedení 3:0. Potřebovali jsme se chytit a hráči první třetinu odehráli výborně. Bránili jsme dobře střední pásmo a Boleslav nepustili k jejich hře, mají výborné bruslaře. Druhá třetina nebyla z naší strany úplně nejlepší, hráči mají v hlavách "co když se dostane gól..." Jeden jsme dostali, ale důležité bylo, že další ne a třetinu jsme uhráli. Když jsme dali na 4:1, začal jsem věřit, že to nepustíme. Pak už jsme měli zápas celkem pod kontrolou.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Do zápasu jsme nevstoupili dobře, v sedmé minutě jsme měli tři vyloučení a z nich tři góly. Soupeř zahrál velmi dobře přesilové hry, my jsme se těžko zvedali. Ve druhé třetině se nám podařilo snížit na 1:3, ale bohužel jsme šli do poslední ve třech a soupeř nás potrestal na 4:1 a poté 5:1. S výkonem nemůžeme být úplně nespokojení. Zajímavé je, že do stavu 4:1 byly přesilovky 7:3, pak soupeř začal hrozně faulovat a najednou skončily 8:8. Chvíli jsme hráli asi hrozně hrubě a pak čistě a pak zase soupeř hrubě...