3. 1. 2010 | Michal Miškovský

Ze skvělé bitvy mají bod

37., neděle 3. 1. 2010
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – První zápas roku 2010 v Metrostav Aréně přinesl fantastickou podívanou. Boleslavští hokejisté přivítali Kometu Brno a byla to bitva jako řemen. Podobně jako v předchozích třech domácích zápasech, i tentokrát došlo na prodloužení, které zajistil Čermákovu týmu Lukáš Pabiška gólem deset vteřin před koncem základní šedesátiminutovky. Nakonec došlo i na nájezdy a v nich rozhodl hostující Kamil Brabenec.
Ml. Boleslav: Valent – Kasík, Žabka, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Jindra - Sup, Král, Pabiška – Boháč, Sýkora, Bahenský – Macho, Kracík, Fabuš – Nouza, Vrbata, Handlovský
Kometa Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, Krstev, Ovčačík, Mojžíš, Richter, Vyrůbalík - Bourret, Dopita, Dlouhý - Erat, Divíšek, Vondráček - Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, Procházka, Polodna
Branky a nahrávky: 2. Macho (Jiruš, Fabuš), 54. Král (Fabuš, Macho), 60. Pabiška (Macho) - 10. Divíšek (Krstev, Erat), 43. Šindel (Krstev, Procházka), 54. Svoboda, rozhodující nájezd Brabenec. Rozhodčí: Husička, Hradil – Bláha, Bádal. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3990.

Domácí začali pěkně od podlahy a už po 72 vteřinách hry šli do vedení. Po vhazování vystřelil od modré Jiruš a dorážkou z levé strany překonal gólmana Hoviho Macho. Následovala série vyloučení, do zajímavých šancí se v dresu Komety dostali Dlouhý a Huml, v útočeném pásmu Boleslavi dál řádil uzdravený obránce Jiruš, který se vrátil do sestavy domácích po více než měsíci.

V polovině úvodního dějství se Kometa dočkala vyrovnání. Krstev nahazoval kotouč od modré čáry a těsně před Valentem ho tečoval Divíšek. Vzápětí mohli jít Brněnští do vedení, když rozebrali boleslavskou obranu do posledního kousku, ale Valentovi pomohli na brankové čáře obránci. Středočeši mohli odpovědět šancemi při přesilovce 5 na 3, po vyloučení Polodny a Erata hrála Kometa 67 vteřin ve třech, ale domácí se příliš neprosadili. Naopak ještě před vypršením prvního trestu fauloval Sýkora a převaha se přenesla na stranu Brna. V 18. minutě slibně doráželi před brankou Fabuš s Jirušem, ale kotouč se vykutálel vedle pravé tyčky.

Zajímavý boj o každý metr ledu se servíroval i ve druhé třetině. Na konci její třetí minuty usedl na trestnou lavici Polodna a při následné přesilovce zajímavě pálili Vrbata s Žabkou, ale úspěch pro boleslavské barvy to nepřineslo. Ve 28. minutě Boháč vybídl ke skórování Bahenského, ten však z první těsně minul. Následně ho však zbytečně fauloval Vondráček a za vražení na hrazení vyfasoval 2+2 minuty. Při početní výhodě Vrbata přihrál na pravé křídlo Pabiškovi, jenže proti jeho střele se Hovi stihl přesunout.

Na opačné straně měl Valent starosti v 32. minutě a volný kotouč z prostoru před brankovištěm odpálil na poslední chvíli Lehikoinen. Necelé dvě minuty před přestávkou konzultoval sudí Hradil s kolegou u videa situaci po střele Dopity. Na brankové čáře totiž odpaloval puk Duben. Po středně dlouhém telefonátu však rozpažil.

Přestávka mezi druhou a třetí třetinou rozdělila dvouminutový trest Lehikoinena a větší část si Kometa přenesla do poslední dvacetiminutovky, hrála přesilovku ještě minutu a půl. Hosté se sice do žádné vážnější šance nedostali, ale při navazující přesilovce po dalším faulu Boháče už udeřili. Dorážkou do poloprázdné branky posunul Kometu do vedení Šindel. Domácí se poté vrhli do útoku, ale Kometa dobře bránila střední pásmo a nahazované puky dlouho k šancím nevedly.

V 54. minutě navíc svěřence Vladimíra Čermáka ještě níž potopila vlastní přesilovka. Nakonec však jen na chvíli. Po nepřesné rozehrávce Boháče se Sýkorou se k puku dostal v mezikruží Svoboda a blafákem překonal Valenta. Hosté ale vedli o dva góly jen 18 vteřin. Fabuš poslal puk před branku na Krále, který ho tečoval do branky. To domácí nabudilo a v závěrečných 47 vteřinách základní doby hráli díky vyloučení Krsteva a odvolání gólmana 6 na 4 a deset vteřin před koncem vyrovnal bombou z pravé strany Pabiška.

V prodloužení se po minutě a půl na chvíli doslova zastavil čas, když po jednom ze soubojů zůstal nehybně ležet mezi kruhy gólman Valent. Po ošetření a drobné prodlevě kvůli seškrábání krve z ledu však pokračoval ve hře. Po vyloučení na obou stranách se hrálo chvíli 3 na 3, rozhodčí ale v nastoleném trendu pokračovali, posílali na trestnou lavici jednoho hráče za druhým a prostor na hru prakticky nebyl. Rozhodovaly tedy nájezdy. Jediný proměnil ve třetí sérii Brabenec.