BK MLADA BOLESLAV
7. 9. 2023 | Vojtěch Červený

Skvělý vstup do sezony! Dorostenci Bruslařů vstřelili osm branek

1., čtvrtek 7. 9. 2023
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. - Úspěšného startu do sezóny se těší mladoboleslavský dorost, jemuž se i díky osmi vstřeleným brankám podařilo umístit po prvním kole DHL extraligy dorostenců na prvním místě. Dorostenci tak navázali na úspěšnou přípravu, v níž skolili devět z dvanácti soupeřů. Další utkání naše mládežníky čeká již v sobotu, kdy se představí na ledě Litvínova.
Ml. Boleslav: Sklenička (Kovář) – Doležel, R. Šilhavý, Kříž, Čermák, Kovář, Hora, K. Macháček – Churáček, Hrouda, Kristek (C) – Matějka, Vasiak, Hanyš (A) – Kurka, Trefil, Hájek – V. Beran (A)
Kladno: Voráček (D. Šrámek) – Štefík, Háž, Borkovec, Müller, Krása (A), D. Beran (A), Špacír – Trojna, Pytlík (C), Kulich – Rambousek, Topol, Valuš – Pěch, Klempíř, Kozák – Novák
Branky a nahrávky: 18. Hanyš (V. Beran, K. Macháček), 25. Doležel (V. Beran, Kurka), 40. Kristek (Vasiak), 42. R. Šilhavý (Kristek, Vasiak), 47. Kurka (Hanyš, Hora), 49. Hájek (Hora, Kovář), 51. Vasiak, 53. Kurka (V. Beran) – 36. D. Beran, 58. Klempíř (Pytlík, Pěch). Rozhodčí: Mareš – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2.

Komentář

Pro oba týmy to byl ostrý start do letošní sezóny DHL extraligy dorostenců. Bylo znát, že mladí Bruslaři mají za sebou již několik přípravných utkání, v nichž dosáhli výborných výsledků. O první branku v utkání se postaral Petr Hanyš, reprezentant do 16 let, který po pohledné přihrávce od Berana neměl problém zakončit do poloprázdné klece.

Během 25. minuty následovalo vyloučení na straně kladenských Rytířů. Díky nabídnuté přesilové hře skóre navýšil Matěj Doležel. Za 11 minut se hostujícím Rytířům povedlo náskok stáhnout na rozdíl jedné branky, když puk dorazil do sítě Denis Beran. V samém závěru druhé třetiny sebral pro Bruslaře dvoubrankový náskok zpět po nádherné individuální akci Jakub Kristek, který si obhodil kladenského obránce, poté naznačením střely položil brankáře Voráčka a přesně zavěsil nad jeho levý beton.

Třetí třetina přinesla gólový festival domácích a rozhodla o tom, že 3 body z prvního kola zůstanou ve ŠKOENERGO aréně. K vidění byly dvě velmi podobné branky, postarali se o ně Rostislav Šilhavý a Adam Kůrka, když si domácí borci při obou situacích sjeli mezi kruhy, odkud prostřelili nechytatelně vše, co jim stálo v cestě. Další branku poté přidal Kryštof Hájek, jenž se obtočil kolem branky a poslal puk k pravé tyčce. Na gólové listině se objevil i Sviatoslav Vasiak, jemuž se puk odrazil mezi kruhy, ten se s ničím nepáral a přesnou ranou poslal puk do sítě soupeře. Poslední slovo za tým Bruslařů řekl Adam Kůrka, když z rohu nahodil puk do brankoviště, a ten se vlivem odrazu od brankáře Voráčka dostal do kladenské branky. Skóre se poté podařilo jen vizuálně upravit Adamu Klempířovi, jenž hezky zakončil svůj samostatný únik.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud, hlavní trenér: Myslím si, že jsme odehráli velmi slušný zápas, minimálně směrem do ofenzívy. Směrem do defenzívy jsme byli nezodpovědní a z toho proměnily dva góly soupeře, které byly naprosto zbytečné. Jinak za utkání můžeme hráče pochválit, ale už teď slyšeli, že zítřkem se musíme začít připravovat na sobotní utkání v Litvínově.

Související články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.