28. 2. 2007 | Pavel Petr

BK MB – HAVL. BROD 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

48., středa 28. 2. 2007
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
Hosté přijeli bez posil z pražské Slavie a tak neměli ve Zlatopramen Aréně co ztratit. To domácím opět chyběl nemocný Šindel a také po zranění z utkání s Chomutovem obránce Drábek. A utkání samotné? Domácí po většinu času udávali tempo hry. Když pak povolili soupeři vrátit se do hry, znovu přidali a v pohodě získali potřebný náskok. Čtyřikrát se přitom Boleslavští prosadili v přesilovce. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Jiří Gombár (na snímku), čtyřmi asistencemi přesvědčil o svých kvalitách Richard Král.
Ml. Boleslav: Altrichter – Gulaši, Nedoma, Bauer, Rýgl, Jindra, Majeský, Tondr, Kolda – Gombár, Král, Káňa – Eiselt, Piecha, Rozsíval – Paroulek, ipina, Sedlák – Dornič, Nouza, Kadlec. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Havl. Brod: Linhart – Krpálek, Kolář, Jelínek, Procházka, Janata, Šulc – Jonáš, P. Jelínek, Borovanský – Kraučuk, Čermák, Třetina – Němec, Kreuzer, Endál – Hadrava, Varga, Fábry. Trenéři: Petr Novák a Jiří Čelanský.
Branky a nahrávky: 10. Gombár (Sedlák, Král), 12. Káňa (Eiselt, Bauer), 25. Paroulek (Král, Gombár), 26. Jindra (Lipina, Sedlák), 46. Gombár (Král, Nedoma), 48. Nedoma (Král, Paroulek) – 20. Třetina (Endál), 23. Borovanský (Kreuzer), 35. Varga (Jonáš). Rozhodčí: Jebavý – Zavřel, Bejček. Vyloučení: 8:10, navíc hostující P. Jelínek 5+do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1380.

Ovšem po úvodním buly se příliš dlouho na boleslavském ledě nehrálo. V rohu kluziště totiž prasklo plexisklo a muselo se vyměnit. Přímo na ploše se pak o první rozruch, a to dokonce ve vlastním oslabení, postaral domácí Gulaši. Linhart stačil jeho dělovku od modré vyrazit. Naopak v přesilovce hostujícího gólmana neprostřelil Paroulek. Neprosadil se ani Jindra střílející z prostoru mezi kruhy. Až v 10. minutě poprvé svítilo červené světlo. Puk v útočném pásmu vybojoval Král, přes Sedláka se kotouč dostal až na volného Gombára a ten zblízka otevřel skóre – 1:0. Jen necelé dvě minuty se pak čekalo na další trefu do černého. V početní převaze našel Eiselt Káňu a ten střelou „pod víko“ zvýšil svým premiérovým gólem v boleslavském dresu na 2:0. Až v 16. minutě se do ojedinělé šance dostali také Rebelové. Altrichter si při šanci Kraučuka prostor mezi tyčemi ale pohlídal. Stejně tak si poradil s příležitostí Němce po chybě Jindry. V 18. minutě pak sudí Jebavý doslova daroval hostujícímu týmu dvojnásobnou přesilovku trvající 95 sekund. Za „katr“ musel nejprve Sedlák a po něm také Majeský. Altrichter se však znovu vyznamenal. Až v poslední sekundě, to už při plném počtu hráčů, inkasoval. Střela Endála se odrazila od zadního mantinelu a Třetina už doklepával téměř do prázdné branky – 2:1.

A hostům narostla křídla,což se potvrdilo hned ve 23. minutě. To Rebelové při vyloučení Lipiny rozebrali boleslavskou obranu a P. Jelínek vyrovnal – 2:2. Domácí odpověděli stejnou mincí. Král v početní převaze nahrával a Paroulek v pohodě trefil odkrytou branku – 3:2. O dvacet vteřin později pálil z nulového úhlu Jindra a mezi betonem a tyčkou Linhartovy branky zvýšil na 4:2. Další dvě dobré příležitosti měl Piecha, tentokrát však na Linharta nevyzrál. Ve 28. minutě pro změnu hráli dvojnásobnou přesilovkou domácí, a to bez třinácti sekund rovné dvě minuty. Ale ta přesilovka byla jalová a nepřinesla v boleslavském provedení nic, co by soupeře mohlo zaskočit. Ani další výhoda při trestu za příliš mnoho hráčů na ledě v dresu Rebelů domácím gólovou radost nepřinesla. Hosté ovšem nesložili zbraně a ve 35. minutě snížili. Zpoza branky přihrával Jonáš a Varga bekhendem snížil na 4:3. Ve vlastním oslabení pak prokličkoval domácí obranou Kreuzer a jeho průnik zastavil až Altrichter. Vzápětí pak naštěstí pro domácí netrefil odkrytý prostor Němec a při další akci Rebelů se vyznamenal pro změnu strážce boleslavské svatyně.

Při vyloučení P. Jelínka hráli domácí na začátku třetí části znovu v početní převaze a tu využili. Král servíroval puk před branku a Gombár zvýšil na 5:3. Ve 47. minutě předvedl další ze svých nevybíravých zákroků P. Jelínek a předčasně se poroučel pod sprchy. Jeho přestupek byl označen jako úder do oblasti hlavy a krku. A také tentokrát svěřenci Jiřího Režnara trestali, ovšem při hře čtyři na tři. Nedoma si vyměnil puk s Králem a upravil na konečných 6:3. Zvýšit mohl po přihrávce Bauera Rozsíval, ve finále ale mířil nad. Zblízka pak neprostřelil Linharta Dornič a jen to tyčky nasměroval puk po krásném uvolnění Piecha. Stejně dopadl také v početní převaze Dornič.

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Získali jsme tři body a to byla naše povinnost. Ty jsou doma. Vypadá to, že se výsledek rodí těžce. Naši hráči ale kontrolovali hru. Za dvoubrankového vedení jsme sice trošku přestali hrát. Jenže když začalo téci do bot, zase kluci přidali a dali góly. Pravdou ovšem je, že musíme hrát také pro diváky a dát nějaký ten gól navíc. A hlavně nesmíme inkasovat. Dostali jsme špatné góly, ale to prostě k hokeji patří."

Petr Novák, (Trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): "Pro nás je výsledek 3:6 v situaci, ve které se nacházíme, fantastický. Ani jsme s ním nepočítali a musím klukům poděkovat. Vždyť ještě pět nebo šest našich juniorů ještě loni sbíralo kartičky a chtělo si nechat podepsat Richarda Krále. Nyní proti němu hrají a je to pro ně určitě velká škola. Doufám, že se poučili, něco jim to dá a dál se budou zlepšovat. V naší sestavě se tentokrát neobjevily posily ze Slavie. Junioři tak měli mnohem více prostoru. Hráli jsme na tři obranné dvojice a v nich byly tři junioři hrající ve své kategorii prvoligovou soutěž druhým rokem. Oni dostali velký prostor. Myslím si, že si toho vážili a ostudu rozhodně neudělali. A jestli jsem za stavu 2:2 věřil v možný obrat? Rád bych tomu věřil. Projevila se ale kvalita Mladé Boleslavi. Proměnila čtyři přesilovky. Na druhou stranu ale já čekal, že by nás mohli přejet třeba 11:1. My jsme fakt s výsledkem spokojeni a jsem na kluky hrdý.“