19. 3. 2021 | Adéla Kvapilová

Boleslav i podruhé přelstila Dynamo, Růžička znovu stoprocentní

ČF2 (O2), pátek 19. 3. 2021
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – První duel čtvrtfinálové série proti Pardubicím vyšel Bruslařům na výbornou, soupeře značně přestříleli a zvítězili 2:0. Na první výhru se pokusili navázat i ve druhém vzájemném souboji v pátek 19. března. Na úvodní branku se oproti minulému zápasu nemuselo dlouho čekat, z řad Bruslařů se prosadil v polovině první třetiny Jakub Kotala. Došlo i k překonání Růžičky, ale po přezkoumání videa sudí gól neuznali. Prostřední část ukázala emoční vypětí na obou stranách, těsně před sirénou se prosadil David Šťastný. Gólový pytel se roztrhl až v závěrečné pasáži, kdy se domácí prosadili ještě třikrát. Mladá Boleslav porazila Pardubice 5:0, Jan Růžička podruhé v řadě zaznamenal čisté konto.
Ml. Boleslav: Růžička – Ševc (C), Šidlík, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Pardubice: Klouček – Mikuš, Bučko, Vála, Nakládal (C), Kolář (A), Hrádek, Jelínek – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Horký, Roman, Tybor – Kusý, Pochobradský, Kostitsyn
Branky a nahrávky: 11. Kotala (Zbořil), 40. Šťastný (Pláněk), 43. Cienciala (Claireaux), 50. Kotala (Jääskeläinen, Ševc), 53. Claireaux (Cienciala, Bernad). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 34:22. Zblokované střely: 11:16. Hity: 20:18. Vhazování: 32:39. Průběh utkání: 5:0.

Hráči se ještě pořádně nestihli zorientovat na ledové ploše a už přišlo první vyloučení. Na čtyři minuty usedl za katr Juraj Mikuš, Bruslaři tak měli hned z počátku možnost udeřit. Početní převaha se jim ale nedařila podle představ. Tvrdou střelu od modré vyslal Pláněk, po něm se na Kloučka dotíral Zbořil, avšak ani jeden ze jmenovaných neuspěl. V 5. minutě měl na hokejce zajímavou šanci Flynn, když objel Kloučkovu branku a vystřelil. Osmá minuta přinesla další výhodu pro domácí, během ní ale zahrozily Pardubice. Do protiakce se vydal Vála, jeho pokus se jen o pár centimetrů nevešel mezi tři tyče. Východočeši i tentokrát přečkali oslabení bez újmy a po jeho skončení se usídlili v útočné třetině.

Ovšem úvodní branka, stejně jako v předešlém klání, padla ze strany Mladé Boleslavi. V 11. minutě se k vypíchnutému kotouči nejrychleji dostal Jakub Kotala, vyjel tváří v tvář proti Kloučkovi a po parádní samostatné akci rozvlnil síť. Pardubice ale inkasovaná branka neskolila. V následné přesilové hře se dokonce Anthonymu Camarovi podařilo překonat Růžičku, nicméně gólová situace po následném přezkoumání na žádost trenérů domácího celku nebyla uznána. Dynamo i zbytek výhody strávilo v obranném pásmu Mladé Boleslavi a následné minuty se drželo více na puku. Těsně před sirénou se v mezikruží objevil Horký, který ale gólovou šanci spálil, a tak do kabin vcházeli veseleji Bruslaři.

Začátek druhé části nabral rychlý spád. Bombovku z první předvedl Ševc, po něm vypálil ještě Pláněk. Na opačnou stranu vyrazil Nakládal. Postupem času více ze hry těžily Pardubice, které uzamkly útočné teritorium a testovaly boleslavskou oporu ze všech stran. Na sklonku 28. minuty se do role nedobrovolného diváka dostal nejproduktivnější hráč Bruslařů David Šťastný, který tak daroval dvouminutovou výhodu pro hosty. Ti ale žádnou senzaci nevykouzlili. Dokonce do protiakce ujel Strnad s Najmanem. Po skončení trestu se kotouče ujal Šťastný, jenž od levého kruhu zamířil pod Kloučkovu vyrážečku.

Zhruba od poloviny třetiny působili nebezpečněji Bruslaři. Nejprve nepříjemně vystřelil Jääskeläinen, posléze slibné tažení předvedla formace v čele s Flynnem, kdy boleslavský forvard z blízkosti trefil pouze boční síť. Následně se o slovo přihlásili Východočeši a nastěhovali se před Růžičku. Emoce postupně gradovaly, až se ve 38. minutě strhla před boleslavským maskovaným mužem mela. Do sebe se pustili Ševc s Poulíčkem a oba byli posláni za hrubost na trestnou lavici. Kapitán Bruslařů vyfasoval o dvě minuty navrch, a jelikož se šarvátka odehrála během početní výhody Pardubic, hrálo se přes minutu 5 na 3. Necelou minutu před koncem prostředního dějství šli hosté do čtyř, z čehož nakonec Bruslaři těžili. Martin Pláněk nabil Davidu Šťastnému, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a poslal tak Boleslav do dvoubrankového vedení.

Jak Bruslaři ve druhé periodě skončili, tak ve třetí pokračovali. Ve 43. minutě si v předbrankovém prostoru David Cienciala sklepl kotouč a prostrčil ho mezi Kloučkovými betony. O něco později se k pardubickému strážci procpal Moravec, který mířil taktéž mezi nohy, tentokráte si únik boleslavského mladíka pohlídal. Pardubice ale zápas ještě nevzdávaly a podnikaly různé výpravy k Růžičkovi. Nicméně z branky se v 50. minutě po bleskově využité přesilové hře radovali domácí. Jääskeläinen vyslal ránu na Kloučkovu svatyni, avšak těsně před pardubickým gólmanem poupravil trajektorii letící touše Jakub Kotala.

Uběhlo něco málo přes tři minuty a prázdnou arénou se rozezněla písnička "Pátá". U levé tyče číhal Valentin Claireaux, jenž dokázal odražený kotouč nasměrovat za Kloučkova záda. Závěr duelu přinesl i zajímavé momenty ze strany hostů, nicméně ve skóre už změna nenastala. Mladá Boleslav i druhé domácí střetnutí dovedla do vítězného konce a vede v sérii 2:0.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli malinko navrch. Byli jsme rádi za ten krásný gól. Ve druhé třetině tahaly Pardubice za delší konec, měly plno přesilovek, ale naše speciální formace na oslabení to sehrály výborně. Měli jsme tam i trochu štěstí, a stejně jako včera nás podržel výborný gólman. Gól na 2:0 těsně před koncem druhé třetiny byl hodně důležitý, využili jsme přesilovku. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a bylo po zápase.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): V první třetině jsme ustáli ta oslabení těsně za sebou, odehráli jsme je dobře. Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší, co jsme tady odehráli. Měli jsme víc ze hry, bohužel jsme ale neproměnili přesilovku pět na tři, a to byl asi klíčový okamžik zápasu. Udělali jsme pak zbytečný faul, dostali jsme na konci druhé třetiny na 0:2. Tím jsme asi dostali Bolku trochu na koně, ve třetí třetině nám tam napadalo víceméně všechno.