30. 12. 2015 | Pavel Pelčák

Boleslav neuspěla ani v Karlových Varech, trefil se pouze Jarůšek

32., středa 30. 12. 2015
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y - Pokud to řekneme bez obalu, Bruslaři prožívají nejhorší období letošní sezóny. Konec roku zastihl Středočechy v ne zrovna chvályhodné formě, což se ve středu potvrdilo na ledě předposlední Energie. Celek z města automobilů po většinu střetnutí tahal za kratší konec a zářezy sbíral především v kolonkách trestů, či technických prohřešků proti hokejovým pravidlům. Aby toho nebylo málo, utkání nedochytal otřesený David Rittich, jenž inkasoval tvrdou ránu do masky. O jeden z mála světlých okamžiků Mladé Boleslavi se postaral Richard Jarůšek, jenž se způsobem sobě vlastním obtočil kolem branky a dostal jako jediný z hostujícího mužstva kotouč za Závorkova záda.
K. Vary: Závorka – Bičánek, Dvořák, Sičák, Rodney, Gulaši, Benák, Redlihs, J. Tomeček – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Kůs, Bartek – Harkabus, Vachovec, Koblasa – Gorčík, Bulík, Beránek
Ml. Boleslav: Rittich (od 57. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Klepiš, Klimenta – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, Hruška, Pabiška – Kubica
Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Benák), 38. Svoboda (Sičák), 54. Huna (Bartek), 57. Bartek (Kůs, Bičánek) – 39. Jarůšek (Klimenta, Klepiš). Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 610. Střely na branku: 35:27. Zblokované střely: 5:8. Hity: 18:14. Vhazování: 40:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

První třetina začala v režii domácích, kteří byli více na puku. Až po dlouhé době se poprvé ke kotouči dostali hosté, kteří se ihned snažili využít situace a po několika vteřinách okamžitě stříleli na bránu Tomáše Závorky. I přes velkou příležitost hostí byli na ledu lepší Karlovarští, kteří svého soupeře nepouštěli k puku. Tomáš Závorka si od začátku utkání byl jistý. Velkou šanci Klepiše dokázal bez problémů domácí brankář pohotově zachytit. Rychlý nástup se ale domácím nepodařilo gólově vyjádřit.

Bruslaři do zápasu nenastoupili vůbec dobře. V první polovině úvodní třetiny se Mladoboleslavským nepodařilo nijak více ohrozit domácího Závorku. David Rittich však tým hostů dále držel bez inkasovaného gólu. V polovině úvodního dějství měli Středočeši šanci využít dvojnásobné početní výhody, což se jim ale nepodařilo a hra pokračovala ve vysokém tempu před bránou Ritticha. Domácí měli šanci za šancí, ale nedokázali se přes pevnou obranu Mladé Boleslavi prosadit. Skóre se tak po prvních dvaceti minutách zápasu neměnilo.

Začátek druhé třetiny si Energetici zkomplikovali vyloučením Bičánka. V přesilové hře se k velké příležitosti vstřelit gól dostal Jakub Klepiš, který přihrávku od Klimenty nedokázal využít. Hosté pokračovali v tlaku na bránu Tomáše Závorky. Ten si ve svých zákrocích byl jistý.

První gól přišel ve 25. minutě. Po skvělé přihrávce Václava Benáka od modré se přesnou střelou do pravého růžku prosadil Tomáš Rachůnek. Celou situaci ještě musel přezkoumat videorozhodčí kvůli možnému posunutí brány. Gól byl po dlouhém čekání uznán. Tým Mladé Boleslavi se snažil zvýšit tempo hry, ale domácí byli na koni a ke kotouči svého soupeře vůbec nepouštěli. Tvrdá hra se projevovala častým vylučováním na straně hostujícího týmu.

Ke konci druhé periody byly k vidění dva góly. Nejdříve se podruhé prosadila Energie z protiútoku, když střílenou přihrávkou vše odstartoval Vladimír Sičák. Nejdříve se podařilo Rittichovi vypíchnout puk, ke kterému se však dostal Jaroslav Kůs a ten se zakončením do prázdné brány neměl žádný problém. Po 44 vteřinách se dokázali poprvé prosadit hosté. Domácí povzbuzeni dvougólovým náskokem zvolnili tempo a po nahrávce od Tomáše Klimenty se puku ujal Richard Jarůšek, který pohotově obkroužil Závorkovu bránu a přízemní střelou propasoval puk mezi betony brankáře.

Domácí Energie vstoupila do třetí třetiny dlouhou přesilovkou 5 na 3, kterou ale rovněž nedokázala využít. Následně po střele Sičáka od modré vznikl chumel hráčů před Rittchem. Po dlouhém vypichování puku se ke kotouči dostal jeden z domácích obránců, který přerušil hru. Domácí od situace před Rittichem zůstávali pod tlakem Mladé Boleslavi, která si začala vytvářet tlak.

K velké šanci se znovu dostal Jarůšek, kterému nechybělo mnoho k překonání Závorky. Poté se domácí dostali do přečíslení, když Jaroslav Kůs hledal po levé straně Martina Barteka, který však střelu namířil příliš vysoko a trefil pouze plexisklo za bránou.

Hostům se podařilo sevřít svého soupeře v obranném pásmu, ale vytvořený tlak skončil po šarvátce před bránou Závorky posunutím konstrukce. Hra se po příležitosti domácích vrátila před Tomáše Závorku, který musel znovu zasahovat po střele Lence z ostrého úhlu. Ze začátku druhé poloviny třetí třetiny byl při úniku faulován Marosz, který se dožadoval trestného střílení. Nakonec z toho ale byly jen dvě trestné minuty pro Stříteského.

Třetí gól Karlových Varů přišel v 54. minutě, když se do rychlé šance dostal Martin Bartek, který přesně přihrál Rudolfu Hunovi, jenž bez problémů trefil prázdnou bránu. A domácí dokázali brzy skórovat znovu. Při samostatném úniku se Martin Bartek rozhodl zakončit střelou, která zasáhla Ritticha do masky. Následnou dorážku ze vzduchu už bez větších problémů Bartek dorazil do sítě.

Hosté navíc museli svou otřesenou brankářskou jedničku vystřídat. V závěru se Karlovarští stále tlačili do brány. Ke konci zápasu ještě vyvrcholila roztržka mezi Vachovcem a Rýglem. Oba hráči byli vyloučeni s menšími tresty za hrubost.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Po bezkrevném výkonu v Pardubicích si velice cením našeho dnešního vydolovaného vítězství nad soupeřem, kterého respektujeme. Po dvou prohrách je to velice důležitá výhra i vzhledem k vývoji v tabulce. Doufám, že dnešní výhrou se i mužstvo nakopne.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Já k zápasu nemám co říci, dnešních šest až osm minut hokeje z naší strany nemohlo vést k vítězství. David Rittich byl převezen do nemocnice na vyšetření. Mrzí mě pouze reakce střelce Barteka, který se ani nepřijel Davidovi omluvit. Jiní hráči přijeli, ale on nikoliv. Tím mě lidsky zklamal.