3. 3. 2023 | Zdena Bobková

Boleslav ovládla poslední domácí zápas, nad Plzní vyhrála 4:2

51., pátek 3. 3. 2023
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Poslední domácí zápas základní části začali Bruslaři s Plzní hodně opatrně. Přesto po ní odcházeli do kabin šťastnější domácí borci, vedení 1:0 zařídil Roman. Ve druhé třetině už bylo gólů k vidění více, trefili se Fořt s Bernadem. Pořádně horké chvilky si domácí tým zažil ve druhé polovině druhé třetiny, kdy byl vyšším trestem za zásah do oblasti hlavy a krku potrestán Šmerha. Plzeňští navíc hráli celé dvě minuty i dvojnásobnou přesilovku, jelikož byl vyloučen i Söderlund. Domácí ale horké chvilky ustáli a Plzni nedovolili nic. V brance se zaskvěl hbitými zákroky Krošelj. Plzeňští byli ve třetí třetině hodně aktivní a dokázali snížit. Gólem do prázdné ale na konečných 4:2 pečetil kapitán Jan Stránský.
Ml. Boleslav: Krošelj – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Pláněk, Jeřábek, Bernad, Štich – Malát, Roman, Lantoši – Söderlund, Fořt, Šťastný – Šmerha, Bičevskis, Klíma – Lunter, Najman, Stránský
Plzeň: Svoboda – Skok, Zámorský, Houdek, Jiříček, Kremláček, Jaroměřský – Schleiss, Hoešinský, Rekonen – Suchý, Honejsek, Hrabík – Blomstrand, Mertl, Pour – Beránek, Bitten, Adamec – Dvořák
Branky a nahrávky: 15. Roman (Malát, Lantoši), 22. Fořt (Söderlund), 29 Bernad (Roman, Malát), 59. Strásnký (Lunter) – 22. Pour (Blonstrand, Kremláček), 53. Hrabík (Zámorský, Holešinský). Rozhodčí: Úlehla, Veselý (Klouček, Šimánek). Vyloučení: 5:3, navíc Šmerha (MBL) 5 + OT (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2863. Střely na branku: 36:42. Zblokované střely: 19:21. Hity: 4:6. Vhazování: 30:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Začátek úvodní dvacetiminutovky přinesl zpočátku spíše opatrný hokej. Oba týmy se snažily zaměstnat soupeřovy gólmany a hrálo se nahoru dolů, ale diváci žádnou vyloženou tutovku neviděli. Do první větší příležitosti se dostali hosté, Pour nahodil na branku, ale Krošelj jen vyrazil mimo a Plzeňští ještě zkoušeli dorážet. Na druhé straně si po křídle sjel Bičevskis a Svoboda jeho střelu chytil, ale vypadla mu. Lotyšský útočník už na dorážku nedosáhl.

Poté opět zahrozili Plzeňští, kteří si sjeli ve dvou až před gólmana, ale Pourovi sjel kotouč z hole a nezakončil. Pak už se ale konečně tribuny dočkaly. Hosté byli potrestáni faulem za zdržování hry a domácí uzamkli Škodovku v pásmu. Puk, který ze Svobody vypadl, nejrychleji našel Ondřej Roman, který jej rychle poslal do branky. Možnost početní výhody měli ale i hosté. Těm se sice podařilo Bruslaře uzamknout v pásmu, ale Krošelj si se všemi střelami poradil. Špatnou rozehrávku hostí na modré vystihl Stránský, který ujel do úniku a elegantními kličkami se zbavil dotírajícího hráče. Jeho zakončení si ale Svoboda pohlídal a vykryl jej betonem. První dvacetiminutovka tak vyzněla lépe pro domácí, kteří do kabin odcházeli za stavu 1:0.

V úvodu druhé třetiny byli na puku více hosté, ale ve druhé minutě ujel Söderlund, který naservíroval puk pro Tomáše Fořta ve druhé vlně, který nasměroval kotouč přesně k levé tyči. Neuběhlo ani 7 vteřin a byl překonán i Krošelj. Blomstrand ve středovém kruhu vyhrál buly a Jakub Pour střelou z pravého kruhu překonal domácího brankáře. Škodovka chtěla víc, chtěla vyrovnat. Blízko byl Schleiss, který na hranici kruhu napřáhl a Krošelj i se štěstím vykryl ramenem. Na druhé straně to zkoušel Söderlund, Svoboda byl ale u pravé tyče připraven.

Plzeň se tlačila do vyrovnání, nejprve se pěknou střelou, kterou Krošelj vytěsnil vyrážečkou, prezentoval Pour, poté se zaskvěla střela Kremláčka, kterou slovinský gólman schoval v rukavici. O chvíli později se ale radovali domácí, David Bernad na modré napřáhl a Svoboda díky skvěle clonícímu Lantošimu mnoho neviděl. Pak ale domácí zažili pořádně horké chvilky. Šmerha byl potrestán pětiminutovým a posléze i osobním trestem za faul za zásah do oblasti hlavy a krku. A minutu po usednutí Maláta, jenž šel odpykat vyšší trest, k němu usednul i švédský rychlík Söderlund, který se provinil držením. Bránící se trojice ve složení Pláněk, Stránský a Jeřábek se musela pořádně činit. Krošelj proti neúnavným pokusům Rekonena také. Proti finskému hráči mu pro jednu pomohla i nastřelená tyč. Po vypršení dvouminutového trestu si to Söderlund opouštějící trestnou lavici namířil na Svobodu, ale nedokázal na něj vyzrát. Domácí pětiminutovou přesilovku Plzně, znásobenou ještě dalším vyloučením, zvládli a sklidili za to z tribun dlouhý potlesk.

Plzeňští se od začátku třetiny snažili zvrátit nepříznivé skóre, ale ačkoli mačkali domácí tým v pásmu a měli hned v úvodu i přesilovku, na Krošelje nevyzráli. Místo toho se na druhé straně dostal do úniku Lantoši, ale byl faulován. Rozhodčí okamžitě signalizoval trest a nařídil trestné střílení. Lantoši si Svobodu zkoušel vytáhnout z branky, ale ten se nenechal a levou tyč, kudy Lantoši zkoušel zasouvat puk, si pohlídal. Plzeňští měli postupem času problémy s přechodem do pásma, domácí si náskok hlídali. Přesto vyrobili chybku, kterou vystihl Jan Skok, který si na vrcholu kruhu zpracoval kotouč a poslal jej rychle na Krošelje. Domácí byli stále aktivní.

Za svou aktivitu si domácí vykoledovali přesilovku. V ní měl dobrou příležitost Pýcha, který vystřelil do skrumáže těl, ale Svoboda i tak kotouč vypátral a pokryl. Hosté osm minut před koncem třetí části sáhli k velice brzkému odvolání gólmana z branky a při vyloučení Pláňka zkusili dvojnásobnou převahu a zadařilo se. Pláněk se sice stihl vrátit na led, ale Škodovka v nastalém tlaku i tak skórovala. Kryštof Hrabík tečoval střelu Zámorského a Plzeň se dostala na rozdíl jediné branky. Klid na hokejky mohl vrátit Bruslařům ještě Bičevskis, ale trestuhodně minul zívající Svobodovu branku. Plzeňští opět zkusili odvolat Svobodu, ale tentokrát jim risk nevyšel. Jan Stránský ujel po křídle a zkusil vypálit. Napoprvé mu radost pokazil Blomstrand, který obětavě vložil do střely svou hokejku. Jenže mladoboleslavský kapitán si nenechal gól vzít, objel bránu a chladnokrevně zasunul puk k pravé tyči, čímž stanovil konečné skóre zápasu na 4:2 pro domácí. Bruslaři tak navázali na úspěšné tažení z královehradeckého ledu.

Václav Pletka: Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól a ve druhé přidali další. Řekli jsme si, že to střídání po tom gólu bude velmi důležité a hned jsme inkasovali. Potom jsme zbytečnými fauly pustili Plzeň do hry. Byl to ale od nás bojovný výkon. Podařilo se nám vstřelit třetí gól a nebýt zbytečných faulů, zvládli bychom ten zápas pohlídat lépe. Pak už jsme jen přidali čtvrtý gól do prázdné branky. Jsem rád za tři body a také za to, že jsme doma konečně vyhráli. Budeme se teď už pomalu připravovat na předkolo.