3. 10. 2007 | Jitka Čechová

Boleslav po bezchybném výkonu slaví výhru nad Hradcem

8., středa 3. 10. 2007
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
B e n. n. J. - Duel s Hradcem Králové otevřel odvetnou část zápasů v rámci skupiny Západ. Utkání bylo od úvodu jasně v režii domácích, kteří na ledě v Benátkách nad Jizerou soupeře k ničemu nepustili. Hradečtí se nedostali za šedesát minut do žádné vyložené šance. To domácí nasměřoval k výhře v 17. minutě Josef Jindra. Skóre poté zvýšili Nouza s Ivanem. Gólman Šindelář podruhé za sebou nepustil žádný gól.
Ml. Boleslav: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Macháček, Lukáč, Mazanec, Všetečka - Gombár, Král, Nouza - Eiselt, Ivan, Rumpel - Gajovský, Rod, Handlovský - Mikulík, Gulaš, Sýkora - Beck
Hr. Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Burián, Hendrich, Kolář, Karlíček, Pazdera - Klement, Haluza, Domin, Kadlec, Starý, Koudelka, Vondráček, Sakrajda, Roubík, Suchý, Klejna, Rákos, Zohorna
Branky a nahrávky: 17. Jindra (Král), 34. Nouza (Jindra, Král), 47. Ivan (Handlovský, Eiselt). Rozhodčí: M. Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600.

Poprvé zatopil domácí útok brankáři Koutskému a jeho obraně už v první minutě zápasu. Po trochu kuriózní a na pohled zajímavé přihrávce Richarda Krále, který na svého kolegu poslal puk z pokleku, se do zajímavé šance dostal Nouza, branku ovšem těsně minul. Rozjetý express v podobě Mladoboleslavských pak lehce přibrzdilo první vyloučení zápasu, domácího Drábka. Východočechy to nastartovalo, tím spíš, když šli na 19 sekund do hry pěti proti třem. Nevyužití hned dvou přesilových her, tím spíš, když se částečně kryly, Hradecké ale zlomilo. Přes slibně vyhlížející šanci Vondráčka nebo Kadlece, z nichž prvně jmenovaný doufal, že protlačí puk za čáru zpoza brány a druhý naopak propálí Šindeláře ostrou ranou z mezikruží, se jim nakonec branku vstřelit nepodařilo. Naopak domácí se hned poté, co byli zase v plném počtu, vrhli do útoku. V polovině první třetiny přestřelil Eiselt, o chvíli déle zase Macháček nedoklepl Sýkorovu přihrávku. Převaha domácích se nakonec ale přeci jen projevila. Tři minuty před zahoukáním sirény pálil od modré tvrdou a přesnou ránu Josef Jindra. O vyrovnání se mohl postarat Koudelka, střela do odkryté brány mu ale nesedla.

Domácí začali pokračování napínavého duelu v oslabení a na optickém projevu hry se to také pochopitelně projevilo. Netrvalo ale dlouho a na koni byli už zase Boleslavští. Nicméně přihrávka Mikulíka rozjetého Gulaše nenalezla, stejně tak Králova snaha vyšla na prázdno, když ve vlastním oslabení přebruslil celé hřiště a pokusil se o zakončení. Zhruba v polovině zápasu promarnil obrovskou šanci také soupeř. Sakrajda sice obelstil domácí obranu, na Šindeláře ale nevyzrál. Další příležitost, tentokrát už opět na straně Mladoboleslavských, se naskytla Rumpelovi. Ve zmatku před Koutského královstvím se ovšem nezorientoval dostatečně rychle. Naopak kuriózní gól, jehož výrobce by zasloužil málem metál za odvahu a štěstí, vstřelil krátce na to Tomáš Nouza. I přes fakt, že už většina jeho spoluhráčů odešla střídat, přešel poněkud krkolomně přes dva členy hostující obrany a i když už se zdálo, že puk nedostane tam, kam by chtěl, kotouč brankáři Koutskému vypadl a přeskočil jej – rovnou do sítě! Domácí tak zvýšili už na 2:0! V 36. minutě se opět zviditelnil Král, když se dostal do palebné pozice vhodné pro pořádnou dělovku, byl ale odpískán ofsajd. Ke konci třetiny tlak domácích trochu ochabl, poslední minutu tak hosté strávili v útočné třetině. Útočit se jim ale nicméně příliš nedařilo.

Hradečtí si snažili udržet nátlak, na Boleslavi bylo naopak znát, že už počítá hodně s obranou. Tu přes veškerou snahu nepřekonali ani Pazdera, ani Roubík a dokonce ani Hendich, který po vyloučení Eiselta nedokázal dostrčit puk za brankovou čáru. Naopak po vypršení trestu domácích přišel čas na poslední gól zápasu. Hostujícího brankáře bez servítek propálil Marek Ivan. Šanci alespoň snížit měl ale přeci jen ještě Vondráček. Díky klidné a zajištěné obraně, ale nebyl schopen pořádného zakončení. Heslo, že naděje umírá poslední, si naši soupeři drželi do poslední chvíle. S nulou na časomíře se zřejmě nikomu z nich nechtělo jet domů. Nakonec se s ní ale museli smířit, poslední slibnou šanci atraktivního duelu propásl Kadlec, když jeho jedovatou ránu zachytil Šindelář lapačkou.