5. 10. 2018 | Vojtěch Tůma

Boleslav zvládla drama proti Pardubicím, Vondrka zazářil třemi body

7., pátek 5. 10. 2018
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l . B o l . - První třetina utkání sedmého kola nabídla vyrovnanou podívanou. Mladoboleslavští hokejisté, kteří hned v jejím úvodu přišli o Němečka, se po dvaceti minutách drželi v těsném vedení díky dvěma přesilovkovým trefám, na obou se podílela trojice ve složení David Bernad, Jakub Klepiš a Michal Vondrka, za hosty se trefil Mandát. Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu, příležitosti byly znovu k vidění na obou stranách, tentokráte ale přesně mířil pouze pardubický Vondráček, do závěrečné periody se tak šlo za nerozhodného stavu. Krátce po jejím začátku vrátil Bruslařům vedení Vondrka, o uklidňující trefu se postaral Martin Procházka, a svěřenci trenéra Kýhose tak zapsali druhé domácí vítězství v řadě.
Ml. Boleslav: Krošelj – Pláněk, Bernad, Němeček, Říha, Dlapa, Kurka, Voráček – Šťastný, Žejdl (A), Orsava – Procházka, Klepiš (C), Vondrka – Pacovský (A), Musil, Skalický – Pabiška, Knotek, Kousal
Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský, Holland, Čáslava, Hrabal – Rolinek (C), Bubela, Vondráček – Svoboda, Marosz, Treille (A) – Mandát, Poulíček, Sýkora (A) – Koffer, Dušek, Kratochvíl
Branky a nahrávky: 8. Bernad (Vondrka, Klepiš), 18. Klepiš (Bernad, Skalický), 42. Vondrka, 59. Procházka (Pláněk, Vondrka) – 17. Mandát (Poulíček, Sýkora), 25. Vondráček (Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Orsava (MBL) 5 min. + trest do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 002. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 13:4. Hity: 8:8. Vhazování: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ze hry uběhlo jen něco málo přes minutu, když zůstal na ledové ploše ležet Němeček, který u mantinelu schytal tvrdý náraz do hlavy a do utkání už se nevrátil. První vážnější šance si vypracovali Bruslaři, jenže Orsavovu dělovku vyrazil Kacetl maskou a nedlouho nato zvládl pokrýt i dorážku z bezprostřední blízkosti od Jakuba Klepiše. Za svou pokračující aktivitu byli Boleslavští odměněni možností přesilové hry. Užuž to vypadalo, že pouze potvrdí špatnou formu v této herní situaci, čtyři minuty před návratem Vondráčka z trestné lavice ale horní růžek soupeřovy branky vymetl David Bernad – 1:0. Právě pardubický hříšník se v osmé minutě hnal za vyrovnáním, jeho prudký pokus ale skončil vedle branky a následnou dorážku po šťastném odrazu od mantinelu zastavil Krošelj.

Dění na ledě se vyrovnalo, hru v početní převaze si vyzkoušelo také Dynamo, zmohlo se však pouze na Sýkorovu střelu mimo tři tyče, dvě nedůrazná nahození od obránce Cardwella a pokus Rostislava Marosze z až příliš ostrého úhlu. V čase 16:30 už bylo po nádherné akci srovnáno. Sýkora zavezl kotouč do útočného pásma a přenechal jej Poulíčkovi, po jehož nahrávce strážce boleslavského svatyně parádně vykoupal Jan Mandát – 1:1. Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel, svěřenci trenéra Kýhose totiž využili i svou druhou přesilovku. David Bernad se tentokráte pasoval do role nahrávače, po jeho sklepnutí až do sítě prosvištěla nechytatelná pumelice z hole Jakuba Klepiše.

Prostřední dějství začalo ve slušném tempu, oba celky se však potýkaly s nepřesností v kombinaci. Dvaadvacátá minuta přinesla průnik Jakuba Orsavy, jehož štiplavá rána zápěstím nadělala Kacetlovi lehké problémy. Hosté bránili a trpělivě čekali na svou příležitost. K druhému gólu jim pomohl pořádný kus štěstí, Trončinského zablokované nahození se totiž odrazilo příhodně pro Tomáše Vondráčka, jenž už se zametením kotouče do poloprázdné svatyně neměl problém. Skóre se mohlo pohnout hned vzápětí, proti Šťastného střele z hranice pravého kruhu ovšem Pardubicím pomohla tyč. Ex-zlínský útočník byl blízko gólu i při následné přesilovce Boleslavi, jenže sám před Kacetlem nezvládl neposedný puk zkrotit.

V jednatřicáté minutě se naopak vedení poprvé v zápase málem ujalo Dynamo, pohlednou kombinaci zakončoval ranou pod břevno Sacha Treille, Krošelj však přispěchal s parádním zákrokem. Na druhé straně se o chvíli později sám vstříc Kacetlovi řítil Žejdl, se střelou mezi betony ovšem neuspěl. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou prokázal obrovskou šikovnost Marosz, který si udělal z domácích beků tréninkové kužely a ranou z mezikruží pořádně vylekal jak Krošelje, tak boleslavské fanoušky. Konec prostřední periody se už nesl v klidnějším duchu, za zmínku stály pouze dva přesilovkové projektily Martina Pláňka, které pardubický gólman s přehledem pokryl, a do kabin se tak tentokráte šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu třetí třetiny se nedovoleného zákroku dopustil Šťastný, nabídnutou přesilovou hru ale svěřenci trenéra Holaně nezvládli. Hrubou chybu v rozehrávce využil Michal Vondrka, který souboj tváří v tvář hostujícímu brankáři vyřešil výborně a poslal Bruslaře zpět do vedení – 3:2. Nedlouho nato Orsava u mantinelu tvrdě dohrál Cardwella a od rozhodčích obdržel pětiminutový trest. Pardubickou hru v početní převaze ale poměrně brzy ukončil Čáslavův faul vysokou holí, který byl ohodnocen čtyřmi trestnými minutami. Tyto dva momenty na ledě rozproudily emoce, hokej se začal hrát až při další přesilovce Dynama, když Sýkorovu pověstnou dělovku na poslední chvíli eliminoval Krošelj.

Východočeši se snažili tlačit i nadále, ve dvaapadesáté minutě moc nescházelo šikovné teči, kterou se mezi kruhy prezentoval francouzský křídelník Treille. Bruslaři naopak opět zahrozili při vlastním oslabení, po pravé straně se až před Kacetla protáhl Šťastný, skulinku mezi jeho betony ale neobjevil. V čase 58:07 udělali svěřenci Vladimíra Kýhose obrovský krok směrem k vítězství, když Martin Procházka rychlou ranou zápěstím zamířil přesně mezi ruku a tělo hostujícího gólmana. Dynamo už se k závěrečnému tlaku nedostali, nesáhlo ani ke hře bez brankáře, mladoboleslavští hokejisté si dvoubrankové vedení s přehledem pohlídali, a odčinili tak osmibrankový debakl z Liberce.

Vladimír Čermák (BK Mladá Boleslav:) Nám se poslední utkání vůbec nepovedlo, dnes jsme očekávali těžký souboj se silným soupeřem, proti kterému jsme museli hrát dobře v obraně. To kluci zvládli, výborně si počínali především při oslabení a nenechali soupeře dostat se do vedení, za což jim musím velice poděkovat.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): Po třech dobře odehraných zápasech bylo na hráčích v úvodu vidět sebevědomí, ale naší nedisciplinovaností jsme v první třetině po zbytečných faulech darovali soupeři dvě přesilovky, které proměnil. Ve druhé třetině se nám podařilo dotáhnout ztrátu, dnes ale totálně selhaly speciální týmy, především pak ty přesilovkové, které darovaly Boleslavi třetí gól. Vyhrát jsme si nezasloužili.