26. 10. 2021 | Lukáš Zrotal, Jitka Čechová, foto: Vít Godla

Boleslavští padli na Kometě 1:6

18., úterý 26. 10. 2021
HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav KOM - MBL
B r n o – Hokejisté BK Mladá Boleslav si v Brně připsali čtvrtou extraligovou prohru v pořadí. Domácí vedli už po čtyřech minutách hry o dva góly a Středočeši za celou dobu utkání nedokázali vymyslet, co se soupeřovou taktikou, přičemž se rozhodně nedá říct, že by neměli šance – jen je nedokázali využít. S úvodem třetí třetiny vystřídal v brance Růžičku Schwarz. Nakonec bohužel již jen symbolickou branku vstřelil v 56. minutě Mário Lunter.
HC Kometa Brno: Klimeš – Ďaloga, Mikyska, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), Forman, Fajmon – Kollár, Krištof, Mueller (A) – Zaťovič (C), Holík, Horký – Haščák, Pavlík, Mallet – Magee, Rákos, Vincour
BK Mladá Boleslav: Růžička (41. Schwarz) – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Moravec – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, Najman, Kousal – Lunter, Bičevskis, Stránský (A) – Grim, Raška, Dufek
Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, Mueller), 4. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, Mueller), 22. Horký (Holík, Roth), 33. Holík (Zaťovič, Mueller), 46. Haščák (Zaťovič, Holík) – 56. Lunter (Bičevskis, Kousal). Rozhodčí: Hradil, Stano (SVK) – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 184. Střely na branku: 33:27. Zblokované střely: 17:20. Hity: 7:4. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Už v první minutě mohla jít Kometa do vedení. Kučeřík našel skvělým pasem Horkého, který uháněl sám na Růžičku, ten však jeho pokus zlikvidoval a poradil si i následnou dorážkou Zaťoviče. Do velké šance se záhy dostali i hosté, Klimeš ale Dufkovu střelu zastavil. O pár chvil později už bylo v Brně veselo. Vladimír Roth přesným pasem našel nekrytého Marka Ďalogu a ten z hranice brankoviště zakončil přesně mezi betony ‒ 1:0. Brněnští fanoušci ještě ani nedoslavili a dostali další důvod k radosti. Roth tentokrát vybídl Zaťoviče, ten puk ještě sklepnul a Petr Holík ho uklidil do odkryté brány ‒ 2:0.

I po dvou vstřelených gólech Kometa nepolevila v tlaku. Od modré pálil Ďaloga, s touto střelou si Růžička poradil. V 10. minutě mohli Boleslavští snížit v přesilové hře a hosté od toho nebyli daleko. Do největší šance se dostal Claireaux, ale na Klimeše nevyzrál a Kometě se podařilo oslabení ubránit. Ani druhou početní výhodu hosté neproměnili a tak dostala příležitost Kometa. Dlouho to vypadalo, že ani třetí přesilovka večera zůstane nevyužitá, ale těsně před jejím koncem využil závaru před brankou Michal Krištof a zakončil parádní první třetinu ‒ 3:0.

Druhou periody začala Kometa obrovským tlakem a už po minutě byla brněnská hala na nohou počtvrté. Holík vyslal do úniku Luboše Horkého a ten překvapil Růžičku perfektní střelou na první tyč ‒ 4:0. Obrovské brněnské šance pokračovaly. Nebezpečně pálil Gulaši, Růžička na poslední chvíli schoval kotouč v lapačce. Poté upaloval sám na branku Pavlík, ten však nedokázal boleslavského brankáře překonat.

Poprvé zahrozili i Boleslavští. Ševcova střela byla nebezpečně tečována a Klimeš měl štěstí, že mířila mimo brněnskou branku. V 25. minutě už byla Winning Group Arena znovu na nohou, ale Malletova stoprocentní šance k překvapení všech gólem neskončila. Domácí fanoušci ale dostali důvod k radosti o pár minutě později. Zaťovič vybojoval puk v rohu, našel Petra Holíka a ten vymetl šibenici boleslavské branky ‒ 5:0. Boleslavští mohli alespoň snížit, ale na hokejky se jim lepila smůla. Clareaux už prakticky překonal Klimeše, ale nedokázal puk poslat mezi tři tyče. Na konci třetiny si Kometa puk pohlídala a do poslední třetiny si odnesla luxusní pětibrankový náskok.

Do třetí třetiny Boleslav vystřídala gólmany, nově příchozího Schwarze Brňané v přesilovce příliš neprověřili. Ani druhá přesilovka v rozmezí pár minut zpočátku nevypadala příliš dobře, velkou šanci měl naopak boleslavský Kousal, Klimeš však vytáhl další velmi dobrý zákrok. Tři vteřiny před koncem Kometa početní výhodu nakonec využila a byla to souhra jako z učebnice. Po trase Kučeřík ‒ Holík ‒ Zaťovič se kotouč dostal až k Marcelu Haščákovi a ten už měl práci snadnou ‒ 6:0.

O chvíli později mohl další gól domácích přidat Vincour, jeho střela skončila pouze na Schwarzových betonech. Dvě šance si připravili i hosté, Lunter ani Pýcha ale na skvělého Klimeše nevyzráli. Kometa mohla přidat další branku v přesilové hře, Mueller ale Vincourovu nahrávku nezpracoval ideálně. V 56. minutě pak zkazil Klimešovi radost z čistého konta Mário Lunter, když zametl do branky odražený puk, a připsal si tak alespoň symbolický mladoboleslavský zářez.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): Měli jsme výborný vstup do zápasu, povedlo se nám brzy skórovat. Po nevyrovnaných výkonech, kdy jsme ty šance měli, ale neproměňovali jsme je, se nám je tentokrát podařilo proměnit. Podle výsledku to vypadá jednoznačně, ale v klíčových momentech nás podržel brankář. Boleslav měla několik slibných šancí a průběh zápasu se klidně mohl vyvíjet jinak.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Jednoznačné vítězství domácích, naprosto zasloužené. Výborně do zápasu vstoupili, my bohužel naprosto špatně. V průběhu jsme chtěli zapůsobit na hráče, abychom se do utkání ještě vrátili, to se nám ale moc nepovedlo. Vůbec nám nešly nohy.