26. 1. 2008 | Jitka Čechová

Boleslavští překročili díky zápasu s Berounem hranici sta bodů

39., sobota 26. 1. 2008
Beroun - Ml. Boleslav BER - MBL
B e r o u n – Po utkání s berounskými Medvědy mají mladoboleslavští hokejisté přesně 101 bodů. V utkání, které je přes tuto hranici přeneslo, sice šlo jako první do vedení domácí mužstvo, tohoto pocitu si ale neužívali ani celou minutu. Na 1:1 totiž přesně za 38 sekund vyrovnal Jakub Rumpel. Od tohoto okamžiku se červené světlo rozsvěcelo výhradně za brankou, ve které byl Altrichter. Další gól na začátku druhé třetiny přidal Nikola Gajovský a v té závěrečné potom Daniel Boháč.
Beroun: Altrichter (Novák) - Výborný, Braniš, Kameš, Jelínek, Gudas, Lukačovič - Appel, Slížek, Kupec - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Vlček, Frolík - Heřman, Křesťan, Pavel - Kubalík, Martinec
Ml. Boleslav: Chábera (Šindelář) - Bauer, Drábek, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Wagenhoffer – Mikulík, Král, Nouza - Šebesta, Boháč, Rumpel - Handlovský, Gombár, Gajovský - Eiselt, Kuchejda, Rytnauer - Rozsíval
Branky a nahrávky: 10. Tvrzník (Šinágl, Novotný) – 10. Rumpel (Šebesta, Boháč), 23. Gajovský (Gombár, Lukáč), 45. Boháč (Šebesta, Rumpel). Rozhodčí: Vampola - Širingl, Kis. Vyloučení: 6:8, Lukačovič (BER) 2 + 10 za úder hlavou. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 34:40.

Od první vteřiny utkání se Beroun snažil hrát hokej, který dělal Mladoboleslavským problémy už v minulém vzájemném utkání. Středočeši se zase očividně do situace, kdy se jen těžko prosazovali, snažili nedostat. Každopádně první velkou šanci si připsal domácí Frolík, když ujel hostující obraně a nadvakrát se snažil překonat Cháberu. Ani jednou se mu to nepovedlo.

Rozruch nastal na zimním stadiónu v Berouně v okamžiku, kdy sice na trestnou lavici usedl Drábek, krátce na to ale také dva domácí hráči, takže Středočechy čekala zkrácená hra pěti proti třem. Svému soupeři během ní pořádně zatopili, když doslova rozebrali berounskou obranu. Kdyby vše stálo jen na ní, kdo ví, jak by tohle všechno dopadlo. Nicméně v brance stál Altrichter, který pracoval zatím bezchybně.

Tlak Boleslavských trval i po vypršení všech trestů, první gól ale padl paradoxně právě do jejich branky. Cháberu překonal po perfektní přihrávce Martin Tvrzník. Radost z vedoucí branky ovšem domácímu týmu netrvala příliš dlouho. Ještě v téže minutě se před Altrichterem ocitl Šebesta. Včas zaregistroval svého lépe postaveného spoluhráče a branka z hole Jakuba Rumpela byla na světě!

Do druhé třetiny vkročili Boleslavští aktivně, pouhý vyrovnaný stav jim pochopitelně nestačil. Berounské obraně se snažili zamotat hlavu nejprve Bauer a poté Lukáč, oba bezúspěšně. Přesto odskočení přišlo poměrně brzy, ve 23. minutě pálil tvrdě a přesně Nikola Gajovský.

Vůbec převážná část prostřední dvacetiminutovky patřila Středočechům. O další branku se snažil Nouza, který se přehnal přes celé kluziště, aby mohl zakončit. Altrichter mu však puk v poslední chvíli vyrazil a poslal jej ven ze třetiny. V dalším případě zasáhla obrana Medvědů, když Král přihrával na méně hlídaného Mikulíka.

Medvědi se výrazněji střelecky prosadili až ke konci třetiny, kdy Cháberu postupně zasypaly střely z holí Lukačoviče, Frolíka, Bessera či Gudase. Ani jedna ovšem nenašla onen kýžený cíl a stav po druhé třetině tak zůstal milejší pro oko Boleslavských.

Do třetí třetiny vpadly oba týmy naplno. Beroun věděl, že mu na vyrovnání stačí jen jedna branka a lídra tabulky tento fakt také určitě pálil. Každý tušil, že další gól bude velice důležitý, ať už padne na té nebo oné straně. A že také padl. Za Boleslavské úspěšně a nekompromisně pálil centr druhé lajny Daniel Boháč a zvýšil tak 3:1.

Krátce na to ujeli Frolík se Slížkem a jediný, kdo jim stál v cestě, byl jeden z mladoboleslavských obránců a pak Chábera. Ten také nakonec musel zasáhnout, Frolík mu to ale hodně usnadnil, když pálil přímo do něj.

Na druhé straně to zase zkoušel Nouza, který nadvakrát neúspěšně dorážel, Král zase posílal touš na volného Mikulíka. Mladá Boleslav měla ke konci utkání jednoznačně navrch a Medvědi to nenesli právě nejlépe. Poměrně rychle dohnali soupeře v počtu vyloučení a zbytkem zápasu se již spíš protrápili.