25. 2. 2008 | Michal Miškovský

Boleslavští vydřeli druhé vítězství v prodloužení

ČF2, pondělí 25. 2. 2008
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. - Hodně trnitá byla cesta za druhou čtvrtfinálovou výhrou nad Havlíčkovým Brodem. Rebelové sice po dvou třetinách prohrávali 2:4, jenže poté třemi góly ve třetí části hry otočili vývoj utkání. Boleslavští vyrovnali až 26 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy proměnil nařízené trestné střílení kapitán Richard Král. V prodloužení pak rozhodl svou trefou David Mazanec.
Ml. Boleslav: Šindelář - Bauer, Kolafa, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný - Fiedler, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Sýkora, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt
Havl. Brod: Suchan - Borůvka, Jebavý, Jelínek, Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko, Němec, Hodek, Jelínek, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga
Branky a nahrávky: 18. Sýkora (Mazanec), 23. Eiselt (Mikulík), 30. Fiedler (Gombár, Král), 38. Fiedler (Schnabel), 60. Král, 66. Mazanec (Král) - 25. Kubeš (Borovanský), 32. Borovanský (Malát), 44. Varga (Pavlík), 46. Hodek (Šulc), 55. Borůvka (Vyhlídal). Rozhodčí: Šindler, Souček - Kreuzer, Polonyi . Vyloučení: 12:11, navíc domácí Schnabel a hostující P. Jelínek a Varga osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 2300.

O příležitosti nebyla v úvodu utkání nouze. V rozmezí tří minut musel Suchan v bráně Rebelů zneškodnit individuální průniky Rumpela s Nouzou a tvrdé střely Sýkory a Handlovského. Před Šindelářem byli hodně nebezpeční Petr Jelínek, jehož střela proletěla brankovištěm a Borovanský, který se v 11. minutě již napřahoval k dorážce do poloprázdné brány, ale na poslední chvíli ho odzbrojil Bauer.

Následně už hrozili opět Mladoboleslavští. Při dvojnásobné přesilovce v 16. minutě však gólman Havlíčkobrodských uspěl proti ráně Bauera od modré i pokusu Nouzy z bezprostřední blízkosti. Skóre se měnilo až za další dvě minuty. Po Mazancově nahození se dostal k puku Sýkora a s vypětím všech sil protlačil kotouč pod ležícím Suchanem až za brankovou čáru.

Vyrovnání mohl obstarat 12 vteřin před první přestávkou Stromko, ale jeho nenápadnou, o to však záludnější střelu Šindelář nadvakrát zlikvidoval.

Začátek druhé třetiny patřil domácím. Rebelové se pořádně dostali do útočného pásma až ve 23. minutě, to už ovšem prohrávali 0:2. Eiselt skóroval svým typickým způsobem – objel bránu a z otočky zavěsil. Hosty však druhá inkasovaná nepoložila, naopak při následné přesilovce zkorigovali stav. Faul Výborného potrestal Kubeš, jenž úspěšně dorazil puk do odkryté části brány po střele Borovanského z mezikruží.

Svěřenci Petra Kaňkovského poté jakoby chtěli ukázat, že se jednalo pouze o náhodně obdržený gól a Suchana zasypali množstvím střel. Tvrdé rány Bauera a Kolafy sice přímo volaly po změně stavu, ale našťěstí pro hosty puk v obou případech těsně minul pravou tyčku. Takové štěstí Rebelové již neměli ve 29. minutě. Gombárovu přesnou přihrávku proměnil ve třetí gól Fiedler. Vzápětí měli domácí k dispozici přesilovku, ale paradoxně sami inkasovali. Po chybě na útočné modré se k puku dostali Borovanský s Malátem a první jmenovaný zakončil protiútok obloučkem přes rameno Šindeláře.

Ve druhé polovině prostřední třetiny bohužel bylo na ledě vidět více debat hráčů s rozhodčími než šancí, i tak Boleslavští do druhé pauzy dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ve 38. minutě si s pukem najel do mezikruží Fiedler a s pomocí tyčky překonal Suchana.

Ve třetí třetině se děly věci. Úvod sváděl k myšlence, že domácí dvoubrankový náskok ukolébal a ve 44. minutě nejprve po chybě Schnabela skóroval Varga. Vyrovnání pak zařídil o dvě minuty později při přesilovce Hodek. Vzápětí mohl vrátit vedení na stranu domácích Gajovský, jenže netrefil odkrytou část brány. Oba týmy poté chtěly strhnout utkání na svou stranu a zároveň se množily chyby v obraně. V 54. minutě zbytečně fauloval Šebesta, o chvíli později zatáhl za záchrannou brzdu Mocek a hosté tak měli k dispozici 78 vteřin trvající přesilovku 5 na 3.

Tu Rebelové využili přesně ve chvíli návratu Šebesty na led. Do prázdné brány zakončoval kombinaci Borůvka. Od té chvíle vládli na ledě domácí, jejich tlak vyvrcholil v poslední minutě. Konkrténě 26 vteřin před koncem základní hrací doby po závaru před Suchanem, kdy sudí Šindler musel dlouho konzultovat situaci s brankovým rozhodčím. Nakonec případná vyrovnávací branka uznána nebyla, kvůli úmyslnému posunutí brány však bylo nařízeno trestné střílení. Nájezdu se chopil kapitán Král a zkušeně zakonil pod horní tyčku.

V samotném úvodu prodloužení mohl rozhodnout nejprve Mocek, ale jeho střelu z mezikruží Suchan se štěstím zneškodnil. Vedení 2:0 v sérii zajistil Středočechům až v 66. minutě Mazanec, jenž vystřelil po buly a puk zastavila až síťka v bráně Rebelů.

Série pokračuje třetím zápasem ve čtvrtek na ledě Havlíčkova Brodu.