7. 12. 2018 Lukáš Foff, Jaroslav Kindl | Foto: Daniel Souček

Bruslaři došli do prodloužení, z Hradce odjíždějí s bodem

25., pátek 7. 12. 2018
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r. K r á l o v é – Bruslaři se hned v úvodu ocitli pod velkým tlakem, který i díky nepřesné koncovce soupeře přečkali. Nenudil se ani hradecký gólman Maxwell, ale přesto první část skončila 0:0. V polovině utkání se Mountfield dostal do vedení, když proměnil svou první přesilovku v zápase. Boleslav si vytvořila slibné šance, jež však nevyužila. Až necelých osm minut před koncem třetí periody napnul síť Tomáš Knotek. Nakonec zajistil Hradci v prodloužení bod navíc Zámorský. Pro Bruslaře to znamená, že zůstávají na 12. místě.
Hr. Králové: Maxwell – Linhart (A), Zámorský, Graňák (C), Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Dragoun, Vincour – Rákos (A), Bičevskis, Miškář – Bezúch, Nedvídek, Vopelka
Ml. Boleslav: Kantor – Pláněk, Kotvan, Dlapa, Hanzlík (A), Němeček, Bernad, Eminger – Skalický, Žejdl, Vondrka (C) – Šťastný, Musil, Orsava – Pabiška, Knotek, Pacovský – Kousal, Najman, Flynn
Branky a nahrávky: 32. Smoleňák (Vincour, F. Pavlík), 62. Zámorský (Smoleňák) – 53. Knotek (Pabiška, Pláněk). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 338. Střely na branku: 35:24. Zblokované střely: 5:5. Hity: 3:8. Vhazování: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.

Nevýrazná třetina příliš šancí nepřinesla

Publikum bylo po posledním výkonu proti prvnímu Třinci hodně namlsané a očekávalo, že se podobný hokej bude hrát i s Bruslaři. Od úvodních minut však bylo jasné, že tempo bude o něco nižší a víc se bude sázet na defenzivu. Přesto ve třetí minutě mohl Hradec udeřit. Matěj Chalupa skvěle vylákal Pavla Kantora z brány a snažil se ji obkroužit. Kotouč mu však sjel z čepele a po obrovském závaru se puku nakonec zmocnili hosté.

Moderátor i publikum velmi vřele přivítalo Martina Pláňka, které v Hradci strávil předchozí čtyři sezóny. Ten se jim odvděčil tvrdou bombou, kterou Maxwell zlikvidoval betonem a poradil si i s dorážkou. Východočeši přečkali oslabení a od té doby byli lepší, ale Radek Smoleňák ani Tomáš Vincour své pološance nevyřešili ideálně.

Mladá Boleslav sázela na dlouhé přihrávky, s těmi si ale Lvi víceméně zvládali poradit. O další tvrdou ránu se postaral znovu Martin Pláněk, jenže vyprášil jenom výstroj hradeckého brankáře, který v kádru Středočechů také působil. V poslední minutě vysunul zpoza brány Matěj Dragoun Tomáše Vincoura, který ale z blízkosti trefil jenom betony Kantora, jenž zas pro změnu chytal dříve v Hradci. To bylo z první části všechno, takže diváci gól neviděli.

Radek Smoleňák zaúřadoval ve své „kanceláři“

Začátek druhé části byl opět rozkouskován velkou spoustou přerušení. Musela se dokonce vyměnit i klávesnice u časoměřičů, která dělala problémy. Po hokejové stránce byl nejsvětlejší moment první pětiminutovky v čase 23:40, kdy se zjevil mezi kruhy úplně volný Michal Dragoun, ale nenavázal na utkání v Třinci a branku přestřelil.

Dlouho hrál prakticky jen Mountfield HK. Radovan Pavlík měl nejprve zablokovanou hokejku, takže jeho střele chyběla razance. Ve 30. minutě si krásný zákrok lapačkou připsal Pavel Kantor, který skvěle vychytal Lukáše Vopelku. Hradec si musel více než půlku zápasu počkat na první přesilovku, tu ale využil už po 33 sekundách. Radek Smoleňák si našel vyražený puk od Kantorova betonu a nekompromisně jej zametl do sítě – 1:0.

Domácí stále tlačili a na 2:0 mohl zvýšit Radovan Pavlík. Ten těsně před brankářem tečoval letící puk, ale o kousek minul pravou tyč boleslavské brány. Ve 40. minutě hledal Petr Koukal dobrým pasem Tomáše Linharta, který však puk netrefil. Následný brejk Mladé Boleslavi uhasil pouze za cenu faulu střelec první branky Radek Smoleňák. Do třetí třetiny tak šli Bruslaři v přesilovce.

Tomáš Knotek zničil Hradci šanci na tři body

Přesilovka se sice zeleno-černým vůbec nevyvedla, jenže ihned po jejím skončení sekl na buly Lukáš Vopelka soupeře a Mountfield šel do čtyř znovu. Pak se navíc provinil Filip Pavlík a rázem z toho bylo 48 vteřin v oslabení třech proti pěti. Domácí to ale sehráli perfektně a stále drželi čisté konto. Východočeši se snažili svůj náskok zvýšit, ale Pavel Kantor chytal velmi dobře. Poradil si s akcí Mislava Rosandiče i se střelou Tomáše Vincoura.

Hradečtí dostali k dispozici druhou početní výhodu, ale vůbec si s ní neporadili. Nevypracovali si prakticky žádnou šanci a to posadilo Boleslav na koně. Domácí několik minut pouze odpalovali puky do středního pásma a zatáhli se do defenzivy, což se jim vymstilo. Bývalý Hradečák Tomáš Knotek totiž trefil křižnou střelou přesný růžek a srovnal na 1:1.

Od té doby to byla křeč a Mountfieldu HK se vůbec nedařilo ohrožovat mladoboleslavskou bránu. Naopak měl velké štěstí, že Lukáš Žejdl nezpracoval puk na pravém kruhu, protože jinak z toho koukala hodně nebezpečná příležitost. Do konce řádné hrací doby se už nic nestalo, takže utkání dospělo do prodloužení za stavu 1:1.

Petr Zámorský rozjásal ČPP Arénu

Mladá Boleslav se představila vůbec poprvé v sezóně v prodloužení, všechny její zápasy jinak skončily po šedesáti minutách. Několik trojic se vyměnilo bez větších šancí, až se na Radka Smoleňáka navázali dva hráči a zapomněli na Petra Zámorského, který z prostoru mezi kruhy trefil náramně a rozhodl o výhře 2:1 po prodloužení.

Tomáš Martinec (Mountfield HK):
Věděli jsme, že Mladá Boleslav hraje výborně, naposledy to potvrdila ve Vítkovicích. Čekali jsme úplně jiný zápas než ten poslední s Třincem, kde se hrálo nahoru – dolů a byl to pěkný, zajímavý hokej pro diváky. Dnes to byl spíš boj. Zápas byl vyrovnaný, Boleslav hrála velmi dobře, měli výborný pohyb a hráli fyzický hokej. Myslím, že remíza je spravedlivá, a jsme šťastní, že jsme získali druhý bod.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav):
První třetina byla od nás slušná, vcelku vyrovnaná, ale ve druhé mohl Hradec rozhodnout. Hráli jsme hodně špatně a bázlivě. Mohli jsme určitě dostat tři čtyři góly, podržel nás brankář. V kabině jsme si k tomu něco řekli a ve třetí třetině to bylo ne dobré, ale takové slušné. Za bod jsme strašně rádi, protože Hradec byl lepší v průběhu celého zápasu a druhý bod je pro něj naprosto zasloužený. Musíme pracovat dál.