25. 2. 2024 | Tomáš Taybner

Bruslaři nestačili na Pardubice, rozhodla Poulíčkova trefa ze závěru druhé třetiny

49., neděle 25. 2. 2024
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – Pardubické Dynamo do Mladé Boleslavi přijelo bojovat o bodový rekord, případné vítězství by navíc Východočechy výrazně přiblížilo k prvenství v základní části. A hosté za ním vykročili dobře, když v 7. minutě využili přesilovku. Uvolnění Bruslaři ale také zlobili a po vyrovnání Róberta Lantošiho to dlouho byla otevřená partie. Pak ale přišly dva údery z hole Patrika Poulíčka a Dynamo své snažení už dotáhlo do zdárného konce. Bruslaři se o další body budou muset poprat v úterý, kdy vyrazí do Plzně.
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Bernad, Čech, Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Gardoň, Järvinen, Rohdin – Hradec, Fořt (C), Krivošík – Malínek, Závora, Stránský
Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček
Branky a nahrávky: 11. Lantoši (Skalický) – 7. Čerešňák (Hyka, Říčka), 37. Poulíček (Dvořák, Mandát), 46. Poulíček (Vondráček, Košťálek), 58. Vála. Rozhodčí: Mrkva, Kika – Zíka, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 389. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 9:13. Hity: 3:2. Vhazování: 17:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Zápas 49. kola měl od úvodního vhazování velké tempo a akce se valily z jedné strany na druhou. První stěžejní moment zápasu přišel na sklonku 3. minuty, když Roman při nadzvednutí Vondráčkovy hole zasáhl hostujícího útočníka do obličeje, a protože se objevila krev, byly z toho čtyři trestné minuty. Nejlepší přesilovka soutěže nejprve zazvonila na tyčku, což učinil z pravé strany Radil. V poslední minutě trestu už ale Východočeši skórovali, když Hyka vyslal do rychlé akce Petera Čerešňáka a ten ukončil Růžičkovu neprůstřelnost, která trvala bezmála 150 minut. Bruslaři ale krátce po startu druhé poloviny první periody srovnali krok. První domácí lajna se usadila v pásmu, Róbert Lantoši s kotoučem udělal kolečko skrze útočnou třetinu a z mezikruží pak zamířil přesně mimo Pavlátův dosah - 1:1. Pardubičtí měli šanci opět odskočit při další početní převaze, to se jim ale nepovedlo.

Do druhé periody hosté vletěli jako vítr a od úvodních vteřin mačkali Bruslaře před Růžičkovou svatyní, nebezpečná byla hned první střela Sedláka, kterou ještě jemně tečoval Hyka. Na druhé straně měl Pavlát plné ruce práce s Pavlíkovým kanónem od modré, u pravé tyčky pak volný puk ještě dorážel Järvinen. Obdobnou situaci na vlastní pěst zažil také Růžička, když se Sedlák pokoušel z jeho výstroje vyškrábat puk po ráně obránce Musila.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Úderem 29. minuty přišla také první přesilovka pro Bruslaře a před Pavlátem tak bylo živo. Nejvíc asi v čase 29:24 po střele Pyrochty z modré, která skončila na levé tyči pardubické branky. Východočeši se navíc ubránili i při dalším trestu pro Čerešňáka a ve 37. minutě odskočili do vedení. Dvořák z modré nastřelil puk do ohně a Patrik Poulíček tečoval do horní poloviny branky, Růžička byl v tu chvíli bez šance. Opětovné vyrovnání měl na holi při rychlé akci Skalický, jenž ale po mohutném nápřahu neprostřelil povyjetého Pavláta.

Do třetí části vstoupili o něco aktivněji Bruslaři, alespoň co do počtu střel měl pardubický brankář těžší práci. Asi největší příležitost ke skórování měl Hradec, jenž po dobrém napadání a zisku puku měl před sebou už jen Pavláta. Zakončit se snažil po ledě někam pod beton, jenže strážce hostů byl bleskově dole a zabránil tomu. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Po skrytém nahození Košťálka zůstal kotouč ležet u pravé tyčky, odkud jej do sítě pohodlně doklepl znovu Patrik Poulíček. Stejně jako v úvodu třetiny pak o sobě dala vědět třetí formace Bruslařů, když si to Fořt ze středního pásma namířil až před branku, kde však opět ztroskotal na Pavlátovi. A tak to Bruslaři v 57. minutě zkusili v šesti a s odkrytou brankou. Z risku vytěžili tlak, několik zakázaných uvolnění a nakonec také inkasovaný gól. To když se ujalo vyhození Ondřeje Vály z vlastního obranného pásma. O vítězi tak bylo definitivně rozhodnuto.

Václav Pletka: Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Pardubice mají všechny čtyři lajny nabité. Nezačali jsme moc dobře, protože jsme byli na čtyři minuty vyloučení. Soupeře jsme tím pustili do výhody a pak jsme se z toho dostávali. V první třetině jsme vlastně měli šest trestných minut. Dostali jsme gól a pak se nám podařilo vyrovnat. V přesilovce jsme mohli jít i do vedení, ale trefili jsme tyčku. Upozorňovali jsme na to, že Pardubice dávají hodně gólů z předbrankového prostoru. Umějí se tam pohybovat, nahazují puky na branku. Z toho jsme dostali druhý gól a pak vlastně i třetí. Zkusili jsme ještě odvolat brankáře a dostali jsme čtvrtý. Z našeho pohledu to ale nebylo vyloženě špatné utkání. I se třemi juniory v sestavě jsme nepropadli a kluci se s tím popasovali dobře. Víme, že Pardubice mají kvalitu a jsou suverénní, mohli jsme je ale překvapit.