21. 12. 2020 | Adéla Kvapilová

Bruslaři obrat nedokonali, proti Zlínu berou pouze bod

6., pondělí 21. 12. 2020
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Skoro týdenní reprezentační přestávka je u konce, extraliga se vrací zpět do zápasového kolotoče. Po třízápasové venkovní šňůře se Bruslaři v pondělí 21. prosince představili na domácím ledě, kde vyzvali zlínské Berany. Hosté do zápasu doslova vletěli a během úvodních sedmi minut vedli už o dvě branky. Bruslařům se ještě do konce první třetiny povedlo snížit na 2:1. Druhá pasáž branku nepřinesla. Ve třetí části spasil naději na body Oscar Flynn. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém o bodovém přídělu rozhodli hosté.
Ml. Boleslav: Růžička – Ševc (C), Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík, Allen, Hrbas – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Zlín: Huf – Ferenc, Řezníček, Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Gazda, Hamrlík – Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, Sedláček, Sebera – Václavek, Poletín, Kubiš (A)
Branky a nahrávky: 16. Kotala (Pláněk, Jääskeläinen), 48. Flynn (Kousal) – 1. Karafiát (Köhler), 7. Řezníček (Šlahař, Sedláček), 64. Vopelka (Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 51:25. Zblokované střely: 19:7. Hity: 20:15. Vhazování: 42:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2 – 2:3.

Úvod zápasu měl velmi rychlý spád. Bruslaři se ještě ani pořádně nestihli rozkoukat a už lovili kotouč ze své sítě. Střelecký účet načal po přihrávce Bedřicha Köhlera střelou z rohu zlínský Jiří Karafiát. Smolný gól domácí nakopnul natolik, že se na následné minuty usídlili v útočném pásmu. V 5. minutě se Matyáš Hamrlík dopustil nedovoleného bránění, čímž oslabil svůj tým. Během přesilové hry Bruslařů měl zajímavou šanci na holi David Šťastný, avšak puk mu poodjel a on zakončit nedokázal. Po zbytek této početní převahy nedokázali Středočeši najít správnou kombinaci, dokonce krátce po jejím skončení podruhé inkasovali. Od modré se napřahoval Jakub Šlahar, clonící Dalibor Řezníček usměrnil kotouč za Růžičkova záda.

Těsně před polovinou počáteční periody usedl za katar Jakub Strnad, o necelých dvacet vteřin později se k němu přidal Antonín Honejsek a počty hráčů byly rázem srovnány. Ale ani tento stav změnu nepřinesl. V 15. minutě měli Bruslaři blízko ke snížení, puk poskakoval na brankové čáře, ale za Daniela Hufa ho žádný z domácích dotlačit nedokázal. Radost Mladé Boleslavi přišla necelých pět minut před sirénou. Po přihrávce Martina Pláňka od levé tyče poslal puk za zlínského strážce Jakub Kotala, který si tak připsal první extraligový gól v dresu Mladé Boleslavi. Pár vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky byl blízko k vyrovnání Maris Bičevskis, jeho střela ale letěla těsně nad brankovou konstrukci. Jelikož už žádná další branka nepadla, odcházelo se do kabin za stavu 2:1 pro Zlín.

Počátek druhého dějství přinesl svižnou hru. Tvrdou ránou otestoval Daniel Gazda boleslavského Růžičku, ten tentokrát svou klec uhlídal. Během následné chvíle se kotouče ujal Jan Stránský, avšak žádného spoluhráče nenašel a puk podaroval protihráčům. Oproti první třetině se hra začala více kouskovat. Kolem 28. minuty měli více ze hry Bruslaři. Lunterovo nahození se pokoušel procpat za Daniela Hufa boleslavský David Cienciala, ale nedokázal na gólmana Beranů vyzrát. Po chybné rozehrávce Bruslařů do protiútoku ujel Anronín Honejsek, jenž se pokusil blafákem překonat Jana Růžičku. Boleslavský maskovaný muž ale s klidnou hlavou jeho tažení pokryl.

V polovině prostřední periody se faulu dopustil Martin Ševc, avšak Zlínští z této výhody nic nevytěžili, dokonce těsně před návratem boleslavského kapitána, se nachomýtl před brankou osamocený Marek Hrbas, jehož pokus proletěl kolem tyčky. Následně zpoza brány vyslal nabídku Maris Bičevskis, žádný ze spoluhráčů ji ale nevyužil. Ihned po vhazování vyrazil do útočného pásma David Šťastný, který svým projektilem trefil pouze rameno Hufa. O chvíli později se o změnu pokoušeli Joona Jääskeläinen s Jakubem Kotalou, avšak druhý jmenovaný letící touš minul. Krátce před druhou sirénou šli Bruslaři do čtyř, oslabení úspěšně ubránili a po jeho skončení se na výlet k Hufovi vypravil Jakub Strnad, avšak jeho počínání přivítal zlínský gólman v náruči. Přestože v prostřední části byli aktivnější domácí, stav na jejím konci byl stejný jako po první třetině.

Na počátku třetí dvacetiminutovky se na kotouči drželi více Bruslaři, kteří se pokoušeli smazat jednobrankové manko. Tlak domácích po střele Oscara Flynna vyústil ve skrumáž před Hufovou svatyní, ale ke gólu Boleslavi nevedl. Na druhé straně testoval Růžičku navrátilec z reprezentačních klání v Moskvě Daniel Gazda, avšak i jeho akce se mezi tři tyče nevešla.

Domácím tempo neubývalo, ba naopak. Na tabuli svítil čas 47:43, když se podařilo hráčům v zeleném vyrovnat. Po špatné rozehrávce Beranů se u puku ocitl Oscar Flynn, který pohotovou střelou z mezikruží vyrovnal stav na 2:2 a vrátil Mladou Boleslav do utkání. Pár minut po tomto okamžiku po vyhraném buly vyslal dělovku David Šťastný, a přestože měl zlínský brankář zakrytý výhled, střelu betonem vytěsnil. Ihned na to si domácí střihli další přesilovku, ve které mohli rozhodnout, ale ta, stejně jako předešlé, nebyla uplatněna.

Oba týmy se v následné hře pokoušely přetočit skóre na svou stranu. Za Boleslav zahájil tažení Marek Hrbas, na druhé polovině se pokoušel překvapit Pavel Kubiš. Necelou půl minutu před koncem přišlo další oslabení pro Zlín, ale v základní části už branka nepadla, a tak se duel přesunul do prodloužení.

Přestože se David Šťastný objevil před poloodkrytou klecí, skórovat nedokázal. To se povedlo na druhé straně při průniku Lukáše Vopelky, který trefil přesně mezi betony. Bruslaři tak po reprezentační přestávce nenavázali na vítězství a ze zápasu berou pouze bod. Hlavu ale věšet nemusí, v úterý se pokusí o nápravu proti extraligovému nováčkovi z Českých Budějovic.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Měli jsme hodně špatný začátek, vstoupili jsme do zápasu laxně a Zlín nás zaslouženě dvakrát potrestal. Můžeme být rádi, že to nebylo víc. Důležitý byl kontaktní gól na konci první třetiny. Od druhé třetiny už jsme hráli parametry naší hry a tlačili jsme se tam, ale Zlín výborně bránil a bylo těžké se do brány dostat. Chyběl nám hráč před brankařem, většinu střel brankář viděl. Samozřejmě jsme rádi za bod, protože když mužstvo vstoupí laxně do utkání, tak se to většinou obrátí proti němu. My jsme rádi za bod, ale myslím si, že si Zlín dneska zasloužil všechny tři.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Než jsme se dostali do vedení, byli jsme pasivní. Báli jsme se hrát, čekali jsme, co domácí udělají, z naší strany jsme měli slabé sebevědomí. Nicméně Huf chytal výborně a podržel nás v těžkých situacích. O vítězství rozhodlo to, že se nám podařilo ubránit přesilovku 4 na 3 v prodloužení a šťastný gól z brejku. My jsme rádi, protože bodů moc nemáme a musíme je brát všude, kde jsou.