2. 2. 2018 | Jaroslav Kindl

Bruslaři pohořeli ve třetí třetině, Vítkovice zápas otočily

46., pátek 2. 2. 2018
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. — Povedená první perioda nestačila. Bruslaři v ní neproměnili dostatek šancí a díky gólu Klepiše drželi minimální náskok. S příchodem druhé části Ridera přidala na důrazu a hra se vyrovnala. Trefil se sice Pacovský, ale Ridera se udržela v kontaktu. Ve třetí třetině už padaly branky jen do boleslavské sítě. Vítkovice dokonaly obrat pět minut před koncem. Bruslařům nepomohla ani závěrečná přesila šesti proti čtyřem. Boleslavská cesta do předkola playoff tak utrpěla citelný zásah. Poprvé v boleslavském dresu se představil Richard Nedomlel.
Ml. Boleslav: Růžička – Hanzlík (C), Nedomlel, Dlapa, Eminger, Němeček, Říha, Kotvan – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, Němec, Klepiš (A) – Lenc (A), Musil, Pabiška – Valský, Urban, Kousal
Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Urbanec, Krenželok, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – Kurovský, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Szturc, Mahbod, Stránský
Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Pacovský), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) – 34. Kurovský (Hrbas, Roman), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Stránský (Szturc, Kolouch), 59. Kucsera. Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 298. Střely na branku: 27:36. Zblokované střely: 11:12. Hity: 15:13. Vhazování: 36:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4

Na začátek zápasu si diváci museli trpělivě počkat. Ledaři totiž řešili problém s konstrukcí boleslavské branky. Celá situace se opakovala i na druhé straně, a tak úvodní buly padlo až v 17:38. Možná proto domácí tým nezahálel. Už po minutě a 5 vteřinách slavila Boleslav první gól. Po levé straně ujel Pacovský. Následně našel před bránou osamoceného Jakuba Klepiše, který bekhendem přehodil Bartošákův beton. Svízelnou situaci pro Boleslav znamenalo Říhovo čtyřminutové vyloučení. Rideře však přesilová hra nevyšla. Tybor z levého kruhu napálil puk jen do Růžičky. Ránu Hrbase z mezikruží vytěsnil boleslavský brankář mimo tři tyče. Bruslaři se tak ubránili.

Početní výhoda se v 10. minutě naskytla i Boleslavi. Pálil Kotvan, Orsava i Žejdl. Vítkovičtí ale dobře clonili. Po návratu Olesze z trestné lavice chybovali Bruslaři v defenzivě, jenže Růžička skvěle vystoupil proti volnému Lvovi a ukryl puk v rukavici. Chvíli poté promáchl Klepišovu přihrávku před vítkovickou bránou Valský. Tempo hry poté mírně opadlo, aktivnějším celkem byli spíše domácí. Ke konci třetiny se podél pravého mantinelu protáhl Žejdl. V zakončení mu zamezil Bartošák, vítkovičtí beci pro změnu nepřipustili dorážku. Když se Vítkovice usadily v útočném pásmu, chyběla jejich střelám přesnost.

Začátek druhé třetiny provázelo časté přerušování, po níž následovala silná pasáž Vítkovic. Přestože měl Trška spoustu času, trefil pouze Růžičkovo rameno. Po něm napřáhl v obrovské šanci Szturc, Růžička se ale proti jeho voleji skvěle přemístil. Na druhé straně si přibrzdil Orsava a tlačil puk k levé tyči. Bránu však minul. Hosté se polepšili i v obranné fázi. Proti soupeři si počínali o poznání důrazněji, a boleslavských možností ubylo. Hra se kouskovala a týmy se spíše jen přetahovaly o držení kotouče.

Z letargie vytrhl přítomné až ve 34. minutě Daniel Kurovský, jehož pokus zapěstím prolétl za Růžičkova záda. Domácí maskovaný muž měl zakrytý výhled. Vítkovické momentum pokračovalo. Z vhazování rychle střílel Zdráhal, Růžička sklapl betony na poslední chvíli. Před boleslavského gólmana se hbitě prokličkoval Olesz, ale do finiše nebyl vpuštěn. Nátlak hostů ale utnula další boleslavská přesilovka, již v čase 36:21 využil přesnou střelou z kruhu Dominik Pacovský. Zanedlouho dopravili Bruslaři puk do brány znovu, avšak s pomocí vysoké hole. Gól tedy nemohl být uznán. Velkou možnost nevyužil v poslední minutě vítkovický Mahbod, když v brankovišti šikovně zvedal puk mezi nohama. Růžička i tentokrát obstál.

Bruslařský klub sice začal třetí část v oslabení, za moment se ale odporoučel na trestnou i vítkovický Roman. Vyjma další střely Orsavy se nic podstatného nestalo. Záhy přišlo další čtyřminutové vyloučení, tentokrát vítkovické. Mahbod trefil holí Hanzlíka do obličeje a tekla krev. Boleslav v početní výhodě kroužila v útočném pásmu. Bartošák vytasil výborný zákrok holí proti Klepišově ráně. Nakonec Boleslavští sami faulovali a Ridera trestala rychle. Přihrávku Tybora uklidil v čase 46:03 do odkryté klece Jakub Lev.

Ačkoliv od půle třetí periody operovali s pukem především domácí, branky nedosáhli. Byli to naopak Vítkovičtí, díky nimž se měnilo skóre. Šimon Stránský upaloval přes levou stranu a ukázkově umístil puk k protější tyčce. Střele nezabránila ani natažená hůl obránce Nedomlela. Do konce zbývaly necelé tři minuty. Baranka seděl na trestné lavici. Boleslav reagovala timeoutem a odvolala Růžičku. Němcova teč přeletěla vítkovickou svatyni. Boleslavský gólman se pak ještě několikrát vracel střídavě do brány a na střídačku. Nakonec ale po sérii nepřesností Bruslaři ztratili puk a drama ukončil přes celé kluziště Lukáš Kucsera.

Viktor Ujčík, BK Mladá Boleslav: Z našeho pohledu mohu určitě kladně hodnotit dobrý vstup do zápasu, vedli jsme 1:0. Bohužel jsme z toho nedokázali vytěžit víc. Měli jsme tam čtyřminutové oslabení a soupeř se dostal do hry a já, i s veškerým respektem k síle soupeře, musím říct, že já jsem z tohoto zápasu velice zklamaný. Mám pocit, že ten tým, který hrál v Plzni tam i zůstal. My hrajeme zápasy o bytí nebo nebytí, chceme se dostat do desítky a jsme všichni na jedné lodi. Ale zdá se mi, že je tam málo veslařů. Je tam hodně posádky, ale málo těch, kteří za to berou. A myslím si, že s takovým výkonem si nemůžeme na tu desítku vůbec myslet. Toto utkání nás i naši hru opět ukázalo v plné nahotě. Snažíme se, snažíme, ale s hokejem to nemělo nic společného. Jak říkám, velké zklamání.

Pavel Trnka, HC Vítkovice Ridera: Bylo to velice těžké utkání, zvlášť po nevydařeném vstupu do něj. Kluky jsme nabádali k trpělivosti a jsme rádi, že se náš výkon postupem času zlepšoval. Škoda té druhé třetiny, kde jsme si dokázali vytvořit nějaké šance, ale dali jsme jen jeden gól. Bylo to opravdu velice těžké utkání a jsme rádi, že jsme to s takhle těžkým soupeřem vybojovali.