19. 2. 2017 | David Záruba, David Záruba, Vojtěch Tůma

Bruslaři porazili Pardubice a slaví čtvrtou výhru v řadě

48., neděle 19. 2. 2017
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e - Dost možná klíčovou sérii tří zápasů proti celkům ze spodních pater tabulky zvládli mladoboleslavští hokejisté fantasticky. Po těsných výhrách nad Plzní a Karlovými Vary se jim podařilo přehrát i Pardubice, tentokráte se však jednalo o daleko jasnější záležitost. Ale vezměme to pěkně popořádku. Už ve třetí minutě bylo jasné, že další nulu Brandon Maxwell prozatím nepřidá, po zdařilé kombinaci jej totiž překonal Rolinek, zásluhou Klepiše ovšem bylo brzy srovnáno. V prostřední periodě Bruslaři naprosto excelovali, když brankáře Hübla během necelých deseti minut prostřelili hned čtyřikrát, postupně se trefili Kučný, dvakrát Pabiška a první gól po návratu z marodky si připsal i Dominik Pacovský. Aktivněji hrajícímu Dynamu se ve třetím dějství sice podařilo snížit, nic to ale neměnilo na tom, že svěřenci trenéra Výborného na Východočechy v této sezoně vyzráli i počtvrté.
Pardubice: Hübl (41. Růžička) – Chaloupka, Trončinský, Schaus, Ovčačík, Havlík, Zajíc, Nedbal – P. Sýkora (A), Špirko, Rolinek (C) – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček (A) – Beran, Nahodil, Bárta – Starý, T. Kaut, M. Kaut – Kusý
Ml. Boleslav: Maxwell – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík (C), Hrdinka, Holub, Štich – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pacovský, Urban, Látal – Pabiška (A), Vampola (A), Pospíšil
Branky a nahrávky: 3. Rolinek (P. Sýkora), 56. Bárta, 57. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) – 10. Klepiš, 25. Kučný, 26. Pabiška (Pospíšil, Maxwell), 31. Pabiška (Vampola), 35. Pacovský (Musil, Lenc), 60. Urban. Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 114. Střely na branku: 39:26. Zblokované střely: 13:12. Hity: 11:11. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Dynamo vstoupilo do zápasu s ofenzivní chutí a už po třech minutách se dostalo do vedení. Velký díl na tom nesl chybující obránce Štich, který se v obranném pásmu nechal obrat Tomášem Rolinkem. Domácí kapitán si pak vyměnil puk se Sýkorou a do prázdné branky otevřel skóre – 1:0. Chvíli po gólu si do další šance najel Beran, jenže Maxwell byl na jeho rychlé zakončení z úhlu připraven. Do hry se pak dostali i hosté. Orsava využil pádu Havlíka, nacpal se před branku a jen o kousek minul. Solidní možnost nevyužil také Pacovský. Zvýšená snaha se přesto Mladé Boleslavi vyplatila. Jakub Klepiš využil chyby v rozehrávce Pardubic a střelou z úhlu propasíroval kotouč za Hübla – 1:1. Hned v následujícím střídání mohl otočit skóre Hyka, ale před odkrytou brankou netrefil kotouč ideálně. Boleslav byla na koni a zlobila i nadále. Další možnost Orsavy musel hasit jistým zákrokem Hübl a daleko ke skórování neměl ani Žejdl, který zakončoval po vyjetí zpoza branky.

Oba týmy o pauze jako by odhodily opatrnost a od prvního střídání byla k vidění řada ošemetných momentů. Pardubice promarnily přečíslení dvou proti jednomu, na druhé straně zase po střele Lence zvonila tyč. K atraktivitě zápasu přispěl i poměrně volný metr obou hlavní sudí. A byla to Boleslav, která dokázala vytěžit vedoucí branku. Domácí se snažili vyhodit kotouč z pásma, ale ten se dostal jen k modré čáře na hůl Jiřího Kučného, který na nic nečekal a z první ho poslal do šibenice – 1:2. Neuběhla ani celá minuta a hosté už vedli o dvě branky. Pospíšil v rychlém brejku nahrál Lukáši Pabiškovi, který se trefil přesně pod horní tyč – 1:3. Dynamo se snažilo vzdorovat, ale scházel mu klid v koncovce, což názorně předvedl Rolinek, který v dobré šanci pálil vedle. To hosté byli v ofenzívě nemilosrdní. Vampola vymyslel za brankou přihrávku pro Lukáše Pabišku a ten z pěti metrů znovu mířil mimo Hüblův dosah – 1:4. Pardubice se po inkasovaném gólu vrhly do útoku a výsledkem byla série šancí. V dobré pozici byli Tomášek a Beran, ale ani jeden na Maxwella nevyzrál. A tak se skóre znovu měnilo na druhé straně. Při vůbec první přesilovce zápasu hosté skvělou kombinací dostali do zakončení Dominika Pacovského a ten švihem přidal pátý gól – 1:5. Nic na vysokém vedení hostů nezměnila ani šance Hubáčka, který byl sám před Maxwellem, ale nepřekonal ho ani při opětovné dorážce. Dynamo mělo slušnou střeleckou převahu, ale efektivita byla na straně Středočechů.

Dynamo od třetí části jistil zezadu Martin Růzička, ovšem dlouho moc práce neměl. Domácí se logicky museli tlačit dopředu a Boleslavi stačilo vyčkávat na svou šanci. Nadějnou podobu z pohledu Pardubic mohl stavu zápasu dát Bárta, který si najel do střelecké pozice a o kousek přestřelil. V šestačtyřicáté minutě se domácí po střele Sýkory radovali ze snížení, ale kotouč z jeho hole zamířil do posunuté branky. Pár vteřin předtím zachránila Boleslav od inkasování tyčka. Výsledkem rušných chvil byla přesilovka pro Pardubice, v níž však domácí úspěšní nebyli. Hosty zachránila branková konstrukce i ve dvaapadesáté minutě, kdy se přes dva hráče prokličkoval Špirko, ale v zakončení už tolik štěstí neměl. Boleslav tak nadále držela čtyřbrankové vedení a nikam se hnát nemusela. Dynamo se ke snižující brance propracovalo paradoxně při oslabení, když se zpoza obránce mimo Maxwellův dosah trefil Michal Bárta. A nezůstalo jen u něj. Pardubice ožily a v další velké šanci byl Rolinek, ale zakončení možná trochu překombinoval. Chuť si kapitán Pardubic spravil v čase 56:17. Tomáš Rolinek si položil obránce a pak vymetl horní roh branky – 3:5. Najednou zase bylo o co hrát. Dvě minuty před koncem proto domácí zkusili hru bez brankáře a nastěhovali se do útočného pásma, ale snížit už nedokázali. Naopak šestou branku zařídil hostům Tomáš Urban – 3:6.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): Od včerejška jsem hráčům tloukl do hlavy, že dneska prostě musíme vyhrát, a to kvůli sobě, fanouškům i samotnému klubu. Sami na sebe jsme si vytvářeli tlak. Nechtěli jsme se nijak hnát dopředu a povedlo se nám vstřelit první gól, ale potom po fatální chybě v rozehrávce a velké chybě brankáře jsme nechali soupeře srovnat na 1:1. Za druhou třetinu si mužstvo nezaslouží vůbec žádná kredit, ten výkon neměl nic společného s extraligou. Podobné individuální chyby jsem dlouho nezažil. A pokud si to hráči neuvědomují, tak mi jich je líto. Po této třetině jsem hodně zvýšil hlas a přeházel všechny lajny. A mělo to efekt. Bohužel ten náskok soupeře byl však moc vysoký. Za to, co jsme předvedli ve druhé třetině, jsme si body nezasloužili.

Boris Žabka (BK Mladá Boleslav): Chtěli jsme si odvézt nějaké body, protože jsme věděli, že se díky tomu můžeme přiblížit k nějakému částečnému cíli, a možná jsme kvůli tomu byli i svázaní. Dokázali jsme se prosadit z rychlých protiútoků, a přestože jsme ve druhé třetině trochu vypadli z té hry, co jsme chtěli předvádět, tak jsme se k ní dokázali ve třetí třetině vrátit. Nezvládli jsme samotný závěr, ale tři body naštěstí máme.