22. 12. 2019 | Daniel Langer

Bruslaři si nadělili pod stromeček dva body

29., neděle 22. 12. 2019
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM

M l. B o l. - Nedělní odpoledne nabídlo ve městě automobilů hokej jako řemen. Oba celky předváděly výkon plný emocí, obětavosti a utkání sneslo ty nejvyšší parametry. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a po základní hrací době skončilo spravedlivou remízou. V prodloužení brankář Krošelj zastavil v gólových šancích Muellera s Holíkem a dal tak šanci k nakonec vítěznému útoku, který po souhře s Najmanem zakončil Mário Lunter.
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (C), Kurka, Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman – Zohorna, Zbořil, Klepiš (A) – Lunter, Bičevskis, Stránský – Skalický, Jeglič, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal
Kometa Brno: Vejmelka – Bartejs, Němec (A), Pyrochta, Baranka, Gulaši, Svozil, Malec – Vincour, Holík, Mueller – Horký, Plekanec (C), Svačina – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, Kusko, Kratochvíl
Branky a nahrávky: 22. Bičevskis (Stránský, Pláněk), 28. Skalický (Ševc), 32. Najman (Kousal), 49. Klepiš (Zbořil), 62. Lunter (Najman) – 21. Mueller (Vincour, Holík), 32. Mueller (Vincour, Vejmelka), 41. Holík (Vincour, Gulaši), 47. Vincour (Holík, Němec). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Komárek, Frodl. Vyloučení: 6:5, navíc Jeglič (MBL) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 683. Střely na branku: 40:34. Zblokované střely: 7:4. Hity: 18:18. Vhazování: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4 – 5:4.

Aktivněji do utkání vstoupili hokejisté brněnské Komety. První nebezpečný okamžik střetnutí měl na svědomí Vincour, jenž z bezprostřední blízkosti nedotlačil kotouč za boleslavského brankáře. Podobně se vedlo i Horkému, navzdory ideální střelecké pozici mezi kruhy. Po desáté minutě hry se začali osmělovat i Středočeši. Hodně vzruchu před Vejmelkou způsobila Hrbasova tečovaná rána od modré, brněnský gólman ale nebezpečí reflexivním zákrokem ramenem uhasil.

Pohledný okamžik pak nabídl divákům benjamínek Flynn, když si stáhl kotouč kolem dvou bránících hráčů a po vyjetí do předbrankového prostoru zakončoval bekhendem těsně vedle tyče. Poslední šance na úvodní zápis do střelecké listiny promrhali před sirénou oznamující konec první dvacetiminutovky boleslavští hokejisté. Zbořil třikrát v řadě odvedl vynikající práci na vhazování a nabízel zakončení svým spoluhráčům, Vejmelka se ale činil a udržel pro svůj tým bezbrankový stav.

O přestávce v kabině ale museli dostali hokejisté obou mužstev dostat nějakou vitamínovou injekci, jelikož se s úspěšnými střelci roztrhl pytel. Nejprve využil zaváhaní boleslavské defenzivy Patrick Mueller, který se dostal se dvěma spoluhráči sám před Krošelje a nadvakrát dostal puk za brankovou čáru. Bruslaři ale s odpovědí dlouho neotáleli. Stránský přenechal za modrou puk na Marise Bičevskise a ten ranou přes padajícího obránce na bližší tyč překonal Vejmelku.

Na další branku se čekalo šest minut. Tři vteřiny před koncem početní výhody zaúřadoval na brankovišti Pavol Skalický a dorazil Ševcovu ránu od modré. Hosté se ale nenechali zahanbit a rovněž ukázali, jak silnou mají přesilovkou formaci, když po křižné přihrávce napříč pásmem zapsal svou druhou branku utkání milimetrovou ranou Patrick Mueller.

Poté, bohužel pro hokej, upoutalo více pozornosti než dění na ledě těžko pochopitelné řádění brněnských fanoušků, kteří nejprve odpálili pyrotechniku a zhoršili viditelnost, potažmo dýchatelnost v hale a v jinak klidné vánoční atmosféře si díky pokračujícímu agresivnímu chování zcela zbytečně vysloužili tvrdý zásah pořádkových složek. Trochu v pozadí tohoto všeho si vzali domácí hokejisté vedení zpět. Pavel Kousal našel přesnou přihrávkou skrz brankoviště na zadní tyči volného Ondřeje Najmana a ten už neměl problém zvednout kotouč nad beton brněnského strážce svatyně.

Kometa ale kontrovala hned v prvním střídání po návratu z kabiny k poslednímu dějství základní hrací doby. Vincour vystihl rozehrávku Mladé Boleslavi a uvolnil rozjetého Petra Holíka, který těžko chytatelnou ranou nad rameno boleslavského brankáře srovnal skóre. A díky své aktivitě šli Brněnští o několik minut později do vedení. V početní výhodě dostal nabito na čárkách Tomáš Vincour a ten, ač tísněn, dokázal velmi tvrdě a hlavně přesně vystřelit.

Ani tentokrát celek z města automobilů dlouho s odpovědí neotálel. Zbořil vyhrál buly v útočném pásmu a odcloněná střela Jakuba Klepiše si našla cestu do sítě. V závěru už byla na hráčích obou mužstev patrná snaha o hru bez výraznějšího rizika. K viděním byly především souboje po rozích, nad které vyčnívá snad jen pošťuchování mezi Skalickým a Plekancem, jenž oba aktéři odnesli dvouminutovými tresty. Po základní hrací době tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:4.

V prodloužení měli dvě obrovské šance na rozhodnutí o osudu střetnutí hosté. Nejprve dostal nabito na kruhy Mueller, na kterého zívala poloprázdná branka, střela mu ale nesedla a na zkompletování hattricku nedošlo. Poté se řítil sám na Krošelje Petr Holík, jenž zamíchal kotoučem a pokusil se zasunout mezi betony, rovněž neúspěšně. A tak udeřilo na straně druhé. Najman skvěle podržel kotouč a žabičkou skrz brankoviště vyzval ke skórování Mária Luntera, který o tyčku napsal tečku za tímto pohledným střetnutím. Hráči utkání byli vyhlášení Pavol Skalický a Tomáš Vincour.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Souhlasím s hodnocením pana Pokorného, vyrovnaný zápas, parádní pro diváky. Mrzí nás inkasované branky na začátku třetin, ale ceníme si toho, že jsme na ně dokázali najít odpověď a udrželi se soupeřem v kontaktu. V prodloužení jsme nebyli lepší, ale šťastnější. Samozřejmě nás ale těší, že jsme přidali druhý bod. Utkání gradovalo, mělo vynikající úroveň.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Pokud se na zápas podíváme komplexně, pro diváka určitě zajímavé utkání. Prvních dvanáct minut jsme hráli slušně, přesně co jsme chtěli. Po úvodní boleslavské přesilovce se soupeř zvedl, ale po třetině jsme udrželi skóre 0:0. Ve druhé periodě začaly padat branky, bohužel když už jsme vstřelili gól, soupeř nám na něj hned odpověděl. Musím ale pochválit hráče, makali na doraz. V prodloužení jsme měli šance, nedali jsme. Boleslav svou jedinou využila. Navzdory výsledku jsme podali velice slušný výkon.