29. 10. 2019 | Adéla Kvapilová

Bruslaři slaví další domácí výhru, vyzráli nad Olomoucí

15., úterý 29. 10. 2019
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO

M l. B o l. - V úterý 29. října v rámci 15. kola hostila ŠKOENERGO aréna zápas domácího celku Bruslařů s týmem HC Olomouc. Utkání začalo lépe pro hosty, když se již ve třetí minutě prosadil Vojtěch Tomeček. Bruslaři však nezaháleli a do konce prvního dějství stav vyrovnali zásluhou kapitána Vondrky. Do druhé části se aktivněji vrhli domácí a díky čtyřminutové početní převaze obrátili utkání na svoji stranu díky Janu Stránskému. Poslední dějství ukázalo lépe vyložené karty pro Středočechy. Nejprve se znovu prosadil Michal Vondrka, poté Martin Ševc a nakonec ještě Pavol Skalický. Nepotvrdila se tedy předpověď vyrovnaného utkání a Mladá Boleslav si připsala další domácí vítězství.
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk (A) – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Zohorna, Cienciala, Klepiš (A) – Pabiška, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Olomouc: Lukáš – Ondrušek (A), Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík – Burian, Nahodil, Irgl – Hecl, Klimek, Tomeček – Olesz, Kolouch, Skladaný – Valenta, Handl, Kořenek
Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Skalický, Zbořil), 34. Stránský (Zohorna, Flynn), 48. Vondrka (Najman, Klepiš), 51. Ševc (Zbořil, Skalický), 52. Skalický (Cienciala, Ševc) – 2. Tomeček (Hecl). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 129. Střely na branku: 42:20. Zblokované střely: 21:8. Hity: 5:4. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale žádnou průbojnou akci nevymysleli. Ve druhé minutě zápasu hned svoji první šanci využili hosté, nahrávkou Marka Hecla zpoza brány a střelou Vojtěcha Tomečka pod víko se dostali do vedení. V následné akci Bruslařů se Jiří Kurka střelou od modré pokusil o vyrovnání, ale Jan Lukáš měl čistý výhled. Marně se po přihrávce natahoval i Zohorna, ale nedokázal usměrnit letící kotouč a dostat ho za záda Jana Lukáše. Tvrdá střela Marka Hrbase mířila na betony olomouckého gólmana, ten je však stihl včas secvaknout. V čase 7:17 byl potrestán Michal Vondrka za hákování, čímž nabídl hostům možnost navýšení skóre, Hanáci ji ale využít nedokázali. Ve vlastním oslabení mohl překvapit Radim Zohorna, ten však volil zakončení, na které byl Jan Lukáš připraven.

Ve 14. minutě se povedlo prosadit i domácím Bruslařům, když se Pavol Skalický ocitl sám před bránou hostů. Kotouč zametl do olomouckého gólmana, ale poté ho našel taktéž volný Michal Vondrka, a ten dorážkou vyrovnal stav utkání. V 16. minutě mířil Adam Zbořil k bližší tyči, jeho střela lízla pouze plexisklo za hostujícím brankářem. Ke konci třetiny si i Mladá Boleslav zahrála přesilovou hru, ale ani tato možnost otočení stavu na stranu Bruslařů nebyla dokonána. V poslední minutě první periody ukázal svou prudkou střelu Jiří Kurka, ale Jan Lukáš vyrazil puk betonem mimo. Týmy tak odcházely do kabin s vyrovnaným skórem.

Na začátku druhé třetiny se domácí usadili v obranném pásmu Kohoutů. Střela Ondřeje Dlapy nenašla nikoho, kdo by ji mohl tečovat, a tak zamířila pouze za svatyni Jana Lukáše. Ve 23. minutě mířila zadovka na Lukáše Pabišku, toho ale stihl olomoucký bek včas obsadit. Zajímavou střelu předvedl i Jan Stránský, avšak Jan Lukáš neměl zakrytý výhled a střelu vytěsnil ramenem. Tlak domácích neustával, naopak sílil. Gól měl na hokejce Adam Zbořil, tomu se ale oklamat hostujícího gólmana nepodařilo. První šance Olomouce v druhé části málem skončila za zády Gašpera Krošelje, když puk poskakoval kolem jeho výstroje. Brankář Bruslařů měl naštěstí pro domácí situaci pod kontrolou.

Následně Mladá Boleslav nabídla přesilovou hru Hanákům, po jejímž konci se dostali do šance domácí, při níž byl nešťastně zasažen do obličeje Pavel Kousal, vracející se z trestné lavice. Za vysokou hůl usedl za katr Tomáš Dujsík, čímž připravil pro domácí čtyřminutovou přesilovou hru. Ve 34. minutě vyskočila celá ŠKOENRGO aréna na nohy, když Oscar Flynn nahrával zpoza brány na Radima Zohornu, jehož střelu Jan Lukáš vyrazil. K odraženému puku se jako první dostal opět Radim Zohorna, nahrál Janu Stránskému, a ten posunul puk za brankovou čáru. Necelé dvě minuty před koncem prostření části měli Kohouti na holi vyrovnávací branku, Ondrušek však netrefil zblízka volný prostor. Aktivnější Bruslaři tak odcházeli do šaten s vedením 2:1.

Poslední dějství začali Bruslaři opět aktivněji. Nejprve pálil od modré Ševc, následně Kousal a v přesilové hře Hrbas, ale ani jeden z aktérů nedokázal skórovat. To se podařilo až střelci prvního gólu domácích Michalu Vondrkovi, který se v závaru před brankou hostů dokázal nejlépe zorientovat. O necelé tři minuty později se opět rozezněl na stadionu jásot. Přihrávku Adama Zbořila do mezikruží skvěle vystihl Martin Ševc, kterému se povedlo prostřelit Jana Lukáše.

V následné přesilovce se v šanci vyskytl Adam Zbořil, jeho střela však minula brankovou konstrukci. Ševcova tvrdá rána a ani následná dorážka Davida Ciencialy se za hostujícího gólmana nedostala, Jan Lukáš pouze vyrazil, což se stalo pro Olomouc osudné. Před levou tyčí byl připraven Pavol Skalický, který usměrnil kotouč za čáru. Po pátém inkasovaném gólu se Kohouti ještě snažili zmírnit výsledek zápasu. Střely Jiřího Ondrušky a Lukáše Klimka již nedokázaly ale duel ovlivnit, a tak se z výhry 5:1 může radovat domácí mančaft.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): První třetina byla vyrovnaná a tomu odpovídal i stav. Od druhé už jsme byli lepší, ale pořád to bylo jenom 2:1 a mohlo se stát cokoliv. My jsme ale pak zvládli jak přesilovky, tak i oslabení, a to dneska rozhodlo.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Sice jsme v zápase vedli 1:0, ale Boleslav byla dneska lepší, silnější v soubojích, měla víc šancí a dopředu byla kvalitnější. Bylo to sice dlouho jenom o gól, takže jsme mohli něco uhrát, ale nebylo to ono. Dostali jsme prakticky tři góly v oslabení.