18. 11. 2018 | Jan Hrabal, Jan Hrabal, Vojtěch Tůma

Bruslaři zapsali čtvrtou výhru v řadě, Pardubice přetlačili 2:1

20. (ČT), neděle 18. 11. 2018
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e - Hned v úvodu nedělního utkání proti Pardubicím mladoboleslavští hokejisté úspěšně čelili dvojnásobné přesilovce, nedlouho poté je do vedení poslal Tomáš Knotek, který tak navázal na dvě trefy z derby s Libercem. Bruslař s jednadevadesátkou na zádech se nakonec znovu stal klíčovou postavou celého střetnutí, když v padesáté minutě zareagoval na vyrovnávací trefu Rostislava Marosze, a přisoudil tak Středočechům čtvrté vítězství v řadě. Nyní je navíc čekají dva zápasy před vlastními fanoušky, už v pátek do ŠKOENERGO Arény zavítá Plzeň.
Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk – Vondráček, Marosz, Rolinek (C) – Skokan, Bubela, Treille (A) – Sýkora (A), Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý
Ml. Boleslav: Krošelj – Kotvan (A), Dlapa, Němeček, Pláněk, Bernad, Kurka – Orsava, Skalický, Vondrka (C) – Pacovský, Musil, Látal – Šťastný, Knotek, Procházka – Kousal, Najman, Pabiška
Branky a nahrávky: 39. Marosz (Rolinek, Trončinský) – 12. Knotek (Kousal, Dlapa), 50. Knotek (Procházka, Šťastný). Rozhodčí: Kika, Jeřábek – Lederer, Ganger. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 160. Střely na branku: 34:25. Zblokované střely: 12:13. Hity: 10:6. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Hned ve druhé minutě byli hosté blízko k vedoucí brance, ale unikající Musil nepřekonal Kacetla ani nadvakrát. Dynamo mělo velkou možnost při přesilovce pět na tři, ale během jednašedesáti vteřin vyprodukovalo jen střelu Treilleho, kterou Krošelj schoval do lapačky. Jediný gól první části vstřelil ve dvanácté minutě Tomáš Knotek, když přečíslení zakončil přesnou ranou k tyči. Další velké možnosti už opatrný průběh zápasu nenabídl.

Ráz utkání nezměnila ani přestávka, na obou stranách dominovaly hlavně obrany. Pardubice nevyužily ani svou další přesilovou hru, přesnější zakončení útočné snahy scházelo i mladoboleslavským hráčům. Velká šance přinesl až závěr třetiny a v hlavní roli byl Rostislav Marosz. Nejprve o pár centimetrů neproměnil samostatný únik, ale pak si chuť spravil při přesilovce, když dorazil do branky Trončinského střelu – 1:1.

Po druhé přestávce se dění znovu rozproudilo a Boleslav slavila druhý gól, jenže rozhodčí povedenou dělovku Kotvana neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Slušnou střelu Cardwella na druhé straně naopak lapil Krošelj. Kacetl si pořádně zachytal při dorážkách Skalického. Jenže ani pardubický brankář nestačil v padesáté minutě na další povedenou střelu Tomáše Knotka a Boleslav znovu vedla – 1:2. Dynamo se poté tlačilo dopředu, ale promarnilo přesilovku i šanci Perreta, a když při hře bez brankáře přestřelil Hrabal, bylo rozhodnuto.

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): Naše mužstvo hrálo dost dobře, to úplně klidně řeknu. Měli jsme po celý zápas velký tlak, ale poslední dobou neproměňujeme vyložené šance, a to nás stojí body. Za sebe jsem hráčům poděkoval, ale samozřejmě je to další domácí porážka, což je špatně.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Dneska se nám nedařilo tolik jako v posledních zápasech, nešly nám nohy, ale musím mužstvo pochválit, že i tak do toho dalo úsilí a šlo si za vítězstvím. Na konci jsme to vyloženě ukopali.