7. 3. 2017 | Libor Kult, Libor Kult, Vojtěch Tůma

Famózní Bruslaři znovu deklasovali Chomutov a mají první mečbol

PK2, úterý 7. 3. 2017
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Nelichotivé výsledky, které boleslavské mužstvo v posledních letech na ledě Pirátů provázely, budiž zapomenuty. Úvodní dva duely v rámci předkola play-off se totiž nesly naprosto v jejich režii, Severočeši na pohyblivou hru svého soupeře nenašli žádnou odpověď a po pondělním debaklu museli velmi hořkou porážku skousnout i v úterý. První třetina se nesla v duchu vyrovnanosti, o jedinou branku se při přesilovce postaral Matěj Stříteský. O osudu utkání Bruslaři rozhodli zkraje prostředního dějství, když se v rozmezí necelých tří minut dokázali prosadit Pospíšil, Lenc a Látal. To ale nebylo vše, na začátku třetí periody celek z města automobilů dovršil, tenisovou terminologií řečeno, nepopulárního kanára, Chomutovu se nakonec podařilo zaznamenat alespoň čestný úspěch. Svěřenci Františka Výborného tak mají ve čtvrtek šanci sérii ukončit v nejkratším možném čase, proto neváhejte a rozhodně je přijďte do ochozů ŠKOENERGO Arény podpořit!
Chomutov: Laco – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Chalupa – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Hlava, Kaše, Račuk
Ml. Boleslav: Maxwell – Stříteský, Štich, Kurka, Hanzlík (C), Hrdinka, Kučný, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský – Pabiška (A), Vampola (A), Pospíšil
Branky a nahrávky: 50. Tomica (Vondrka, Valach) – 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. Látal (Urban), 35. Hyka (Pabiška, Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Bláha, Hynek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 833. Střely na branku: 26:35. Zblokované střely: 6:6. Hity: 18:8. Vhazování: 34:30. Průběh utkání: 0:6, 1:6.

V úvodu zápasu se do střeleckých pozic dostávali hráči obou týmů, ale Laco i Maxwell byli pozorní a nenechali se zaskočit. Jako první musel těžký zákrok předvést domácí gólman v sedmé minutě, kdy Lenc střílel zblízka bez přípravy po přihrávce od zadního mantinelu. Krátce poté se chomutovské střídačce nelíbilo čtyřminutové vyloučení Humla, které nakonec znamenalo první gól. Nejprve měl velkou šanci dorážející Vampola, jehož Laco ještě vychytal. Přesně v polovině desáté minuty už Mladá Boleslav otevřela skóre stejně jako o den dříve. Od modré napálil puk až do sítě Matěj Stříteský - 0:1. Ve čtrnácté minutě mohl srovnat Skokan, který na útočné modré zkrotil poskakující kotouč, přebruslil obránce, ale v tísni zakončil jen do Maxwella. Když hosté nevyužili v závěrečné pětiminutovce druhou přesilovku, šlo se do kabin s jednogólovým rozdílem.

Piráti o přestávce plánovali vyrovnání, jenže za pět minut a sedm vteřin hry v prostředním dějství třikrát inkasovali, což de facto rozhodlo o osudu utkání. Jako první se prosadil Tomáš Pospíšil, který přes obránce doklepl do sítě odražený puk po Vampolově ráně – 0:2. Uběhlo jen čtyřiašedesát vteřin a Středočeši přidali třetí zásah. Radan Lenc měl mezi kruhy v blízkosti branky Pirátů spoustu času, aby zamířil přesně – 0:3. Než skončil v chomutovské síti čtvrtý puk, vychytal Laco ještě samostatný únik Žejdla. V čase 25:07 už však slovenský brankář nestačil na střelu Martina Látala. Mladoboleslavský rychlík si sjel z pravého křídla mezi kruhy a zacílil přesně – 0:4. Piráti se ze studené sprchy vzpamatovávali jen těžce. Po Hykově nebezpečné akci, již Laco pokryl, mohl pozvednout prapor domácích ve vlastním oslabení Huml, který se ve 29. minutě dostal za hostující defenzivu, jenže v tísni přestřelil. Ještě před uplynutím poloviny zápasu zvítězil v souboji s Hykou znovu Laco, jenž vychytal ve čtyřiatřicáté minutě také Klepiše, který se na něj řítil osamocený. Jenže o minutu později kapituloval zkušený slovenský brankář popáté, když se Tomáš Hyka v pravém kruhu otočkou do středu zbavil obránce a bekhendem poslal puk pod horní tyč – 0:5. V závěru třetiny hráli Piráti ještě přesilovou hru, v níž zazvonila za Maxwellem tyč po Poletínově ráně.

Také vstup do závěrečné dvacetiminutovky měli lepší hosté. Orsava přihrál za sebe mezi kruhy a Lukáš Žejdl po čtyřiceti vteřinách hry ve třetím dějství zvýšil – 0:6. Asistent ze šesté gólové akce mohl přidat sedmou mladoboleslavskou trefu, ovšem v samostatném úniku z šestačtyřicáté minuty na Laca nevyzrál. V první polovině poslední třetiny zkomplikovala Pirátům cestu za korekcí skóre dvě vyloučení. V padesáté minutě se Chomutovští dočkali alespoň čestného úspěchu, když Marek Tomica překvapil Maxwella rychlou střelou z pravého kruhu – 1:6. Hosté si poté hlídali vedení a domácí měli i trochu smůly, když v tři minuty před koncem Růžička orazítkoval podruhé tyčku mladoboleslavské branky.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): Chtěli jsme lépe bránit, protože jsme v prvním zápase dostali hodně gólů. První třetina tomu odpovídala, ale ve druhé jsme udělali chyby, které Mladá Boleslav využila. Soupeř byl rychlejší, přehrával nás a zaslouženě vyhrál.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že to bude těžké, protože Chomutov bude chtít něco změnit. Dali jsme první gól, který byl důležitý. Věřili jsme si. Stav 2:0 v sérii je příjemný, ale nic není hotovo. Musíme se připravit na domácí zápasy.