15. 11. 2006 | Pavel Petr

HAVLÍČKŮV BROD - BK MB 2:7 (1:2, 0:5, 1:0)

22., středa 15. 11. 2006
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
Zdá se, že boleslavští hokejisté konečně chytli tu správnou formu. Po šesti gólech do sítě Chomutova tentokrát na Vysočině přidali ještě o branku více a s naprostým přehledem vybojovali tři body. Už v 6. minutě hosté na ledě Rebelů vedli 2:0. Do konce úvodní části sice Havlíčkův Brod snížil, jenže ve druhé části už stačil jen přihlížet boleslavské exhibici. V brance znovu dostal příležitost Martin Altrichter, premiéry po operaci achilovky se pak dočkal útočník Václav Eiselt. Ten se hned zapsal do listiny střelců.
Ml. Boleslav: Altrichter – Bauer, Kolda, Jindra, Ťupa, Majeský, Sláma, Štrach, Výborný – Paroulek, Koláček, Kadlec – Nouza, Zdráhal, Gombár – M. Krupka, Piecha, Rozsíval – Eiselt, Sýkora, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 17. Endál, 60. Kukla - 3. Sýkora, 6. a 22. Koláček, 24. Eiselt, 24. Nouza, 28. Paroulek, 38. Štrach.. Rozhodčí: Skoupý - Guth, Rittich. Vyloučení: 14:12. Využití: 2:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400.

Hosté od úvodního vhazování zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a už na konci 3. minuty poprvé udeřili. Po střele Majeského dorážel v přesilovce Sýkora. Také v pořadí druhou početní převahu Mladá Boleslav využila. Po vyšachování domácí obrany se prosadil Koláček. Rebelové sice v závěru první třetiny dokázali Endálem (rovněž v početní převaze) vykřesat naději na přijatelný výsledek.

Tu ale živili pouze do 22. minuty. V ní se po levé straně prosmýkl Koláček a z téměř nulového úhlu našel skulinku nad Nerudovou vyrážečkou. V čase 23:04 se poprvé mezi boleslavské střelce zapsal Eiselt, když zblízka nedal Nerudovi sebemenší šanci. Poté využil chyby domácího gólmana při dorážce Nouza a upravil už na 1:5. Tím ale střelecké manévry boleslavského celku v prostřední dvacetiminutovce nekončily. Další zápis přinesla dvojnásobná přesilovka. V ní si Paroulek vychutnal Nerudu, položil ho na led a s přehledem přidal šestou branku. Účet druhé třetiny uzavřel obránce Štrach. Ten byl v pravý čas na pravém místě. Strážce domácí svatyně neudržel puk ve své moci a Štrach doklepával z brankové čáry do sítě.

Závěrečná třetina už se dohrávala spíše z povinnosti. Hosté sice nadále měli více ze hry, ale Neruda už puk za svá záda nepustil. Naopak Rebelům se v 60. minutě zásluhou Kukly podařilo alespoň o kosmetickou úpravu skóre. Nicméně potvrdilo se, že ve hře a v kvalitě obou týmů je diametrální rozdíl. Na druhou stranu těší, že boleslavští hokejisté oproti úvodu sezony dokáží rychlé a pohledné kombinace zakončit i góly. Chce se zkrátka věřit, že střelecké trápení už je minulostí. Navíc pět využitých přesilových her zaslouží také uznání.

Jiří Čelanský, (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): "Opakovaně jsme vstoupili špatně do utkání, ale nakonec jsme stačili před koncem první části snížit. K tomu, co se stalo pak, se snad nechci vyjadřovat. Ale myslím si, že tohle utkání ovlivnil velkým dílem rozhodčí, kdy neodpískal faul na začátku první třetiny, my z toho dostali smolný gól a ještě byli vyloučeni. Doufám, že to není můj osamocený názor. Poté následovala velká spousta oslabení, a ta Boleslav - jako zkušený tým - dokázala využít."

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Každopádně s průběhem a výsledkem utkání musím být spokojen. Velmi dobrý herní projev už byl vidět v domácím utkání s Chomutovem. Na ledě Rebelů jsme také čtyřicet minut předváděli parádní hokej. Dobře jsme si to dávali, kluci byli v pohybu. Samozřejmě žádný z týmů nemůže odehrát celých šedesát minut aktivně. Co jsme ale chtěli, to jsme hráli. Jediná komplikace nastala v okamžiku, kdy jsme při vedení 2:0 nevyužili další přesilovku. Naopak soupeři v ní narostla křídla a hrál více aktivně. To byla právě ta pasáž, kdy se nám hra tolik nedařila. Dostali jsme se z toho a na začátku druhé třetiny rozhodli. Potěšující také je, že do sestavy naskočil po zranění Eiselt a hned vstřelil branku. Hrajeme na čtyři lajny, aby rozložení fyzických sil bylo na všech dvacet hráčů."