24. 1. 2007 | Pavel Petr

HC OLOMOUC - BK MB 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

39., středa 24. 1. 2007
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
Mladoboleslavští hokejisté potvrdili v závěrečném utkání třetí čtvrtiny I. ligy roli favorita a z Hané přivezli do města automobilů tři body. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Domácí jsou sice poslední v tabulce, jenže na domácím ledě se snažili, aby uhráli dobrý výsledek. Hosté však prokázali svou zkušenost. Když se k tomu přidal navíc velmi dobře chytající Martin Altrichter, zrodil se výsledek 1:2. O branky vítězů se postarali Václav Eiselt a Richard Král.
Ml. Boleslav: Altrichter – Bauer, Ťupa, Kolda, Tondr, Majeský, Jindra, Drábek – Sýkora, Král, Kadlec – Paroulek, Piecha, Eiselt – Sedlák, Lipina, Rozsíval – Nouza, Zdráhal, Gombár – Beck. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 13. Najdek - 31. Eiselt, 49. Král. Rozhodčí: Trombík - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:9, navíc Zbořil (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 525.

Domácí začali aktivně, jenže v polovině úvodní třetiny se naopak v obrovské šanci ocitl boleslavský Sýkora, jenže Žigardy si prostor mezi tyčemi pohlídal. Hanákům se pak ve 13. minutě naskytla možnost hrát dvojnásobnou přesilovku (na trestné lavici seděli Ťupa a Král) a tu také využili. Stačilo jim k tomu devatenáct vteřin. Na konci akce stál Najdek a ten nad ležím boleslavským gólmanem otevřel skóre.

Také ve druhé části hrála Olomouc v pěti proti třem, tentokrát 95 vteřin. Tentokrát se za katrem ocitli Gombár a Kolda, ale Boleslavští se dokázali ubránit. V polovině zápasu pak přišlo vyrovnání. Po střele Piechy se k odraženému puku dostal Eiselt a z úhlu skóroval – 1:1. Vedení mohl strhnout na stranu hostí Král, tentokrát však ještě sólový nájezd neproměnil.

Úspěšný nebyl v závěrečné části ani domácí Bordowski, když ze sóla nastřelil pouze tyč. A pak už přišla velká chvíle kapitána Krále. Ve 49. minutě zůstal po přihrávce Sýkory zcela sám a zblízka nedal Žigardymu šanci – 1:2. V závěru sáhla Olomouc k power play a moc nechybělo k tomu, aby se domácí radovali z vyrovnání. Naštěstí pro hosty Zbořil v závěrečných sekundách netrefil prázdnou branku.

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "My jsme věděli do čeho jdeme, že v Olomouci se hraje velmi špatně. Vždyť na Hané ztratila body i Kometa. Bylo také jasné, že Olomouc hraje jinak, než tomu bylo v případě prvního utkání na jejím ledě.Upozorňovali jsme hráče, že olomoučtí budou aktivně bruslit, dohrávat souboje, střílet a chodit před bránu. Začali jsme ale bohužel pasivně, ve 3.minutě měl Altrichter za sebou dva vychytané góly. V průběhu utkání jsme se ale srovnali. Měli jsme však velké štěstí. Za stavu 1:1 proměnil jednu z mála šancí Král. V závěru zápasu měli domácí dvě stoprocentní šance do prázdné branky. Za tři body jsme pochopitelně velice rádi.“

Kamil Přecechtěl, (Trenér HC Olomouc): "Podali jsme výkon, který jsme nyní schopni podávat, hráli jsme aktivní, celoplošný hokej. Snažili jsme se nepustit soupeře do kombinace, to se nám dařilo celých šedesát minut. Obě branky jsme nedostali po vypracovaných šancích, ale po odraženém kotouči a individuální chybě. Sami jsme se ale dostali do mnoha šancí, pokud ovšem neproměníme takové tutovky, jako v závěru, nemůžeme vyhrávat zápasy. Klukům nic vytknout nemohu, odvedli maximum a bojovný výkon. Náš hokej pláče jen na mizerné produktivitě, po Novém roce jsme, krom Chomutova, prohráli pět zápasů jen o branku."