18. 10. 2006 | Pavel Petr

HC OLOMOUC – BK MB 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

13., středa 18. 10. 2006
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
K utkání na Hanou už boleslavský tým odjížděl bez trenéra Jana Neliby. Mužstvo tak vedl asistent Petr Haken a ten tak mohl být po zápase spokojen. Mladá Boleslav vyhrála 4:1 a potvrdila tak na ledě HC Olomouc roli favorita. Poprvé se v boleslavském dresu představil útočník Pavel Zdráhal. Hosté byli ve středečním večeru od úvodního vhazování daleko aktivnější a po zásluze zvítězili. Už v sobotu se BK Mladá Boleslav představí doma. Netradičně od 17 hodin to v dohrávce bude proti Sareze Ostrava.
Olomouc: Žigárdy - Bartoň, Kříž, Vlček, Vyrůbalík, Šmach, Švrček - Barták, Beroun, Bouz - Chyba, Najdek, Slaninák - Smejkal, Zbořil, Šimo - Žajgla. Trenér: Aleš Tomášek.
Ml. Boleslav: Šindelář - Kolda, Bauer, Výborný, Všetečka, Majeský, Ťupa, Štrach - Beck, Sýkora, Jeslínek - Gombár, Zdráhal, Nouza - L. Krupka, Houch, Paroulek - Kadlec, Koláček, M. Krupka. Trenér: Petr Haken.
Branky a nahrávky: 22. Smejkal - 21. Výborný (Ťupa, Koláček), 25. Nouza (Zdráhal, Ťupa), 47. Paroulek (Hlouch), 54. Kadlec (Koláček, Sýkora). Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 420.

I domácí nastoupili v poněkud pozměněné sestavě, která měla přinést oživení a pomoci ke kýženému olomouckému odrazu ode dna. Úvodní dějství góly nepřineslo a tak se na první branku čekalo až do 21. minuty. To Boleslav zužitkovala dvojnásobnou početní převahu, kdy otevřel skóre střelou do opouštěné branky Výborný. Bohužel hostující radost neměla dlouhého trvání. Ve vlastním oslabení srovnával Smejkal. Jenže to také byla poslední domácí trefa ve středečním utkání. Navíc vzápětí při signalizované výhodě prostřelil Žigárdyho Nouza a upravil na 1:2. Další dvě trefy si hosté schovaly do závěrečného dějství. Ve 47. minutě, to při přesilovce Hanáků, rozehrál Hlouch na rozjetého Paroulka a ten bekhendem nad lapačku olomouckého brankáře zvýšil na 1:3. O sedm minut později bylo definitivně rozhodnuto. Do přečíslení dva na jednoho se vydali Koláček s Kadlecem a právě Kadlec se postaral o konečnou podobu skóre. Mezi střelce se mohl v závěru zapsat také novic v boleslavské sestavě Zdráhal. Leč Žigárdy tentokrát osvědčil svůj postřeh a šanci mu zlikvidoval.

Aleš Tomášek (trenér HC Olomouc): "U nás je to už obehraná písnička, umíme vytvořit tlak, ale nedáme góly. Dnes byl soupeř velmi dobrý, nedělají chyby ve svém pásmu, zvládají osobní souboje, jsou to dobří hokejisté. Bohužel, kotouče se k nám neodráží, dostáváme góly, kdy puk přejde jen o dva centimetry brankovou čáru, lepí se na nás smůla. Zápasy se už nějakým způsobem začínají opakovat, přibývá situací, kdy z jasných pozic a samostatných úniků nedáme góly, což považuji za stejnou chybu, jako když někdo gól zapříčiní. K zápasu je těžké něco říct, když dáte pouhý gól a čtyři dostanete a přitom ve druhé třetině jsme měli navrch, bohužel jsme ji prohráli 1:2."

Petr Haken (trenér BK Mladá Boleslav): "Jsem rád, že jsme vyhráli. Po prohře v Jihlavě a odvolání trenéra hráči předvedli, že hokej hrát umí. V Olomouci se asi špatně hraje každému, utkání vůbec nebylo jednoduché. Od začátku se nám, díky vlastní nedisciplinovanosti, nedařilo dostat se do tempa, hráli jsme téměř 8 minut nepřetržitě v oslabení, což nás stálo spoustu sil. To se projevilo i ve 2.třetině, kdy nám síly chyběly. Tam se výsledek mohl otočit jak na stranu naši, tak na stranu domácích. Kdybychom nehráli tolik oslabení, tak věřím, že bychom se do tlaku dostali mnohem dříve. Poslední třetinu jsme už kontrolovali hru, Olomouc riskovala a my jsme měli dvě přečíslení, ze kterých jsme skórovali a tím i rozhodli zápas."